0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل نوسانات بارار خرید میلگرد آمریکا

خرید میلگرد در بازار وارداتی کشور آمریکا طی هفته جاری کاهش شدیدی یافته است که علت این امر تصمیمات جدید کشور ترکیه برای قیمت های صادراتی خود بوده است. قیمت میلگرد وارداتی به کشور آمریکا طی هفته جاری کاهش یافته و به میزان 531-526 دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 535-531 دلار به ازای هر تن بوده است.

این در حالی است که قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. با در نظر گرفتن هزینه حمل کالا به میزان 28 دلار به ازای هر cwt قیمت این محصول به میزان 560 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین برای حمل به مناطق جنوب آمریکا هزینه 29 دلار به ازای هر تن در نظر گرفته شده است که قیمت خرید میلگرد به این منطقه به میزان 580 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

حتی برای سایر قسمت های این کشور نیز هزینه بیشتری در نظر گرفته شده است. این در حالی است که قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی این کشور با قیمت های وارداتی تفاوت دارد و در واقع قیمت ها نسبت به بازار وارداتی کم تر می باشد. بنابراین در حال حاضر تمایل اندکی برای خرید میلگرد وارداتی از کشور ترکیه وجود دارد و پیشنهادات برای قیمت خرید میلگرد وارداتی کشور ترکیه به آمریکا به میزان 595-585 دلار به ازای هر تن می باشد.

فراز و نشیب های بازار صادراتی میلگرد آمریکا

این در حالی است که در حال حاضر هیچ معامله ای مابین این دو کشور با این قیمت منعقد نگردیده است. البته برخی از منابع نیز اظهار داشته اند که معاملات اندکی با این قیمت صورت گرفته است. هم چنین برخی معاملات به ناچار مابین این دو کشور صورت گرفته است که علت این امر نزدیک شدن به تعطیلات پایان سال در این کشور می باشد. برخی از تاجران در کشور آمریکا گزارش کرده اند که تمایل دارند خرید میلگرد مورد نیاز خود را به قیمت 27 دلار به ازای هر cwt از بازار داخلی این کشور انجام دهند و بازار کشور ترکیه شانس کمی برای فروش محصولات خود به آمریکا خواهد داشت.

هم چنین یکی از تاجران کشور آمریکا خرید میلگرد را از دو صادر کننده بزرگ کشور ترکیه فراهم کرده است که قیمت میلگرد پیشنهادی آن ها به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال یکی از صادرکنندگان بزرگ کشور ترکیه هم چنان در بازار وارداتی آمریکا فعالیتی نداشته و به دلیل عوارض وارداتی بالا در این کشور قیمتی را برای خرید میلگرد تولیدی خود پیشنهاد نداده است.

در حال حاضر به گفته منابع خبری فاصله مابین قیمت خرید میلگرد در بازار وارداتی و داخلی افزایش یافته است و کارخانجات از این موقعیت استفاده کرده و قیمت های پیشنهادی خود را اندکی افزایش داده در حالی که بتوانند این فاصله را حفظ کرده و سبب رونق بازار داخلی این کشور گردند. هم چنین برخی از کارخانجات این کشور در پشت پرده معاملات خود تخفیفاتی را نیز ارائه داده اند که بتوانند مشتری بیشتری را جذب کرده و از ورود خریداران به بازار وارداتی جلوگیری کنند.

خرید میلگرد ذوب آهن

تاثیرات بازار وارداتی بر بازار صادراتی این کشور

بنابراین اکثر تولیدکنندگان در انتظارند که ببینند بازار وارداتی چه روندی را در پیش خواهد گرفت تا بتوانند قیمت های پیشنهادی خود را به ثبات بیشتری برسانند. قیمت خرید میلگرد پیشنهادی از سوی سایر کشورها هم چون اسپانیا، پرتغال و ویتنام نسبت به قیمت های پیشنهادی کشور ترکیه برای خرید میلگرد آن چنان رقابتی نبوده و کم تر از قیمت های پیشنهادی کشور ترکیه بوده است. روند منفی بازار خرید میلگرد وارداتی کشور آمریکا بیشتر به این علت بوده که صادرکنندگان این محصول در کشورهای اروپایی در حال حاضر فعالیت خود را در بازار کشور آمریکا متوقف کرده اند.

خصوصا کارخانجات کشور ایتالیا با کاهش فعالیت خود در بازار خرید میلگرد وارداتی آمریکا ضربه بزرگی به واردات این کشور وارد کرده اند. این مساله بر قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی این کشور نیز به شدت تاثیر داشته است. یکی دیگر از تاجران نیز بر قیمت خرید میلگرد پیشنهادی کشور ترکیه تمرکز داشته است و این قیمت را به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است ولی بیان کرده است که این قیمت جذابیتی برای خریداران نداشته و تمایل اندکی به خرید میلگرد از بازارهای وارداتی هم چنان مشاهده می شود.

پیش بینی بازار میلگرد آمریکا طی روزهای آتی

به گفته منابع خبری تنها خریداران اندکی نسبت به خرید کالای وارداتی به این کشور تمایل دارند. در حال حاضر قیمت خرید میلگرد در بازار وارداتی آمریکا حدودا به میزان 20 دلار به ازای هر تن بیشتر بوده که برای محموله هایی با ظرفیت بالا این میزان ضرر زیادی را به خریدار وارد خواهد کرد. هرچند خریدارانی که به ظرفیت کم تری نیاز دارند و محموله هایی با ظرفیت کم تر می خواهند این قیمت را برای خرید میلگرد پذیرفته اند و معاملاتی را با قیمت های بالا در بازار وارداتی این کشور و با کشور ترکیه منعقد کرده اند.

به نظر می رسد که تاجران صادراتی در کشور ترکیه انعطاف کمی داشته و حاضر نیستند که قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را کاهش دهند. بنابراین این کشور هم چنان به افزایش قیمت های خود ادامه خواهند داد. قیمت قراضه آهنی نیز تقریبا ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت خرید میلگرد در بازار جهانی نیز تقریبا روند ثابتی را در پیش گرفته است. هم چنین قیمت میلگرد در بازار کشور آمریکا از این روند مستثنی نبوده و حتی در برخی مبادی با کاهش قیمت نیز روبرو بوده ایم. حتی برخی از کشورهای فعال در بازار وارداتی این کشور از جمله اسپانیا و پرتغال، سعی دارند قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را به قیمت های پیشنهادی کشور ترکیه نزدیک کنند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0