0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات خرید میلگرد در بازار وارداتی کشور سنگاپور

خرید میلگرد وارداتی کشور سنگاپور طی هفته گذشته مقداری افت کرده است و قیمت خرید میلگرد وارداتی در این کشور تقریبا ثابت بوده است. در حال حاضر جو روانی در بازار وارداتی این کشور اندکی بهبود یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد در بازار وراداتی کشورهای جنوب آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است به میزان 540-525 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 23 ماه اکتبر بوده که نسبت به قیمت 540-530 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

به گفته برخی از تاجران محموله ای از میلگرد به ظرفیت 50000 تن از کشور ترکیه به سنگاپور فروخته شده است که قیمت خرید میلگرد در این معامله به میزان 525 دلار به ازای هر تن بوده است. خریداران معتقدند که روزهای اخیر بهترین زمان ممکن برای می باشد چراکه قیمت های پیشنهادی از سوی کشور چین بالا بوده و معامله با این کشور سود بالایی خواهد داشت. هم چنین سایر تاجران نیز محموله های دیگری پیشنهاد داده اند که قیمت خرید میلگرد در آن ها به میزان 540 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که پیشنهادات مستقیم برای قیمت خرید میلگرد از کارخانجات به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانجات سنگاپور

محموله های میلگرد کارخانجات در حال حاضر به راحتی به فروش نمی رسد چراکه سایر فروشندگان تمایل دارند قیمت خرید میلگرد پیشنهادی خود را به میزان بیشتری کاهش دهند. خریداران این محصول که موجودی بالایی از میلگرد در انبارهای خود داشته و در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید میلگرد از سوی آن ها کم می باشد، پیشنهاد قیمت خرید میلگرد در مناقصات خود را به میزان 530-510 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. این در حالی است که بازار میلگرد چین هیچ تاثیری بر خرید میلگرد در بازار کشور سنگاپور نداشته است.

در حوزه سیم مفتولی در کشورهای جنوب شرقی آسیا، قیمت سیم مفتولی ثابت باقی مانده است چراکه منابع خبری هنوز هیچ معامله مهم منعقد شده ای را در این کشورها گزارش نکرده اند. قیمت سیم مفتولی در کشورهای جنوب شرقی آسیا به میزان 575-560 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است در حالی که پیشنهادات قیمت سیم مفتولی در این کشورها به میزان 580-565 دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت سیم مفتولی پیشنهادی به فیلیپین و ویتنام به میزان 580-575 دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که پیشنهادات قیمت سیم مفتولی در کشور چین به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده فیلیپین و ویتنام می باشد به میزان 575-560 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

قیمت میلگرد روز اصفهان

کاهش قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی کشور چین به دنبال کاهش قیمت شمش

خرید میلگرد در بازار داخلی کشور چین در تاریخ 26 ماه اکتبر با کاهش قیمت روبرو شده است که علت این امر کاهش قیمت شمش در این منطقه بوده است. قیمت میلگرد در بازار شرق چین به میزان 3950-3910 یوان (595-589 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 20-10 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت خرید میلگرد در شمال چین به میزان 3780-3760 یوان بوده که نسبت به قیمت قبل به میزان 20 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

کارخانجات تولید میلگرد در کشور چین که سوخت خود را از زغال سنگ به گاز تغییر نداده اند از اوایل ماه جاری ناچار به متوقف کردن تولید در کارخانجات خود شده اند. هرچن پیش خرید ضعیف در بازار این کشور نیز سبب فشار بر قیمت خرید میلگرد پیشنهادی کارخانجات چین بوده است. هم چنین در بازار صادراتی نیز قیمت خرید میلگرد به میزان 53/527 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 37/0 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

ارزیابی قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین

در حال حاضر قیمت میلگرد به میزان 550-525 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است که تقریبا مانند قیمت پیشنهادی هفته گذشته بوده است. فعالان بازار انتظار دارند که معاملاتی با ظرفیت های کم طی هفته جاری صورت گیر که قیمت خرید میلگرد در این معاملات به میزان 540-525 دلار به ازای هر تن می باشد. تعداد کمی از خریداران در کشورهای جنوب شرقی آسیا قیمت خرید میلگرد پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان 500 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که در حال حاضر میزان موجودی میلگرد در انبارهای آن ها کافی بوده و تمایلی به خرید میلگرد بیشتر ندارند.

کاهش های متعدد در بازار پیش خرید میلگرد سبب شده است که مشتریان این محصول فعالیت خرید میلگرد را در این کشور متوقف سازند. به گفته منابع خبری تا زمانی که روند بازار پیش خرید میلگرد متعادل نگردد هیچ گونه معامله ای برای خرید این محصول شنیده نخواهد شد و خریداران تمایلی به شرکت در این بازار نخواهند داشت. قیمت شمش در روز گذشته در بازار داخلی کشور چین به میزان 3740 یوان به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت شمش اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. بیشترین قیمت برای خرید میلگرد در معاملات صورت گرفته نیز به میزان 3650 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 53 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0