0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات خرید میلگرد در بازار وارداتی کشور سنگاپور

خرید میلگرد وارداتی کشور سنگاپور طی هفته گذشته مقداری افت کرده است و قیمت خرید میلگرد وارداتی در این کشور تقریبا ثابت بوده است. در حال حاضر جو روانی در بازار وارداتی این کشور اندکی بهبود یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد در بازار وراداتی کشورهای جنوب آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است به میزان ۵۴۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۳ ماه اکتبر بوده که نسبت به قیمت ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

به گفته برخی از تاجران محموله ای از میلگرد به ظرفیت ۵۰۰۰۰ تن از کشور ترکیه به سنگاپور فروخته شده است که قیمت خرید میلگرد در این معامله به میزان ۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. خریداران معتقدند که روزهای اخیر بهترین زمان ممکن برای می باشد چراکه قیمت های پیشنهادی از سوی کشور چین بالا بوده و معامله با این کشور سود بالایی خواهد داشت. هم چنین سایر تاجران نیز محموله های دیگری پیشنهاد داده اند که قیمت خرید میلگرد در آن ها به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که پیشنهادات مستقیم برای قیمت خرید میلگرد از کارخانجات به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانجات سنگاپور

محموله های میلگرد کارخانجات در حال حاضر به راحتی به فروش نمی رسد چراکه سایر فروشندگان تمایل دارند قیمت خرید میلگرد پیشنهادی خود را به میزان بیشتری کاهش دهند. خریداران این محصول که موجودی بالایی از میلگرد در انبارهای خود داشته و در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید میلگرد از سوی آن ها کم می باشد، پیشنهاد قیمت خرید میلگرد در مناقصات خود را به میزان ۵۳۰-۵۱۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. این در حالی است که بازار میلگرد چین هیچ تاثیری بر خرید میلگرد در بازار کشور سنگاپور نداشته است.

در حوزه سیم مفتولی در کشورهای جنوب شرقی آسیا، قیمت سیم مفتولی ثابت باقی مانده است چراکه منابع خبری هنوز هیچ معامله مهم منعقد شده ای را در این کشورها گزارش نکرده اند. قیمت سیم مفتولی در کشورهای جنوب شرقی آسیا به میزان ۵۷۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است در حالی که پیشنهادات قیمت سیم مفتولی در این کشورها به میزان ۵۸۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت سیم مفتولی پیشنهادی به فیلیپین و ویتنام به میزان ۵۸۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که پیشنهادات قیمت سیم مفتولی در کشور چین به میزان ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده فیلیپین و ویتنام می باشد به میزان ۵۷۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

قیمت میلگرد روز اصفهان

کاهش قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی کشور چین به دنبال کاهش قیمت شمش

خرید میلگرد در بازار داخلی کشور چین در تاریخ ۲۶ ماه اکتبر با کاهش قیمت روبرو شده است که علت این امر کاهش قیمت شمش در این منطقه بوده است. قیمت میلگرد در بازار شرق چین به میزان ۳۹۵۰-۳۹۱۰ یوان (۵۹۵-۵۸۹ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۲۰-۱۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت خرید میلگرد در شمال چین به میزان ۳۷۸۰-۳۷۶۰ یوان بوده که نسبت به قیمت قبل به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

کارخانجات تولید میلگرد در کشور چین که سوخت خود را از زغال سنگ به گاز تغییر نداده اند از اوایل ماه جاری ناچار به متوقف کردن تولید در کارخانجات خود شده اند. هرچن پیش خرید ضعیف در بازار این کشور نیز سبب فشار بر قیمت خرید میلگرد پیشنهادی کارخانجات چین بوده است. هم چنین در بازار صادراتی نیز قیمت خرید میلگرد به میزان ۵۳/۵۲۷ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۷/۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

ارزیابی قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین

در حال حاضر قیمت میلگرد به میزان ۵۵۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است که تقریبا مانند قیمت پیشنهادی هفته گذشته بوده است. فعالان بازار انتظار دارند که معاملاتی با ظرفیت های کم طی هفته جاری صورت گیر که قیمت خرید میلگرد در این معاملات به میزان ۵۴۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن می باشد. تعداد کمی از خریداران در کشورهای جنوب شرقی آسیا قیمت خرید میلگرد پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که در حال حاضر میزان موجودی میلگرد در انبارهای آن ها کافی بوده و تمایلی به خرید میلگرد بیشتر ندارند.

کاهش های متعدد در بازار پیش خرید میلگرد سبب شده است که مشتریان این محصول فعالیت خرید میلگرد را در این کشور متوقف سازند. به گفته منابع خبری تا زمانی که روند بازار پیش خرید میلگرد متعادل نگردد هیچ گونه معامله ای برای خرید این محصول شنیده نخواهد شد و خریداران تمایلی به شرکت در این بازار نخواهند داشت. قیمت شمش در روز گذشته در بازار داخلی کشور چین به میزان ۳۷۴۰ یوان به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت شمش اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. بیشترین قیمت برای خرید میلگرد در معاملات صورت گرفته نیز به میزان ۳۶۵۰ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵۳ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری