0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت ورق گرم کشور اروپا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷

خرید ورق گرم در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ به طور چشمگیری ثابت بماند. این در حالی است که قیمت ورق گرم و مواد خام اولیه در بازار جهانی کاهش یافته است. به گفته منابع خبری علت پیش بینی ثبات قیمت ورق فولادی در سه ماهه چهارم سال جاری این است که در اواخر ماه سپتامبر، اکثریت تولیدکنندگان ورق گرم در اروپا پیش خرید ورق گرم تولیدی خود را برای ماه های نوامبر و دسامبر طبق برنامه انجام دادند.

خرید ورق گرم در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۴۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گرم در بازار داخلی جنوب اروپا نیز در تاریخ مشابه به میزان ۵۴۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن بوده است و در مرکز اروپا نیز قیمت ورق گرم به میزان ۵۳۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت ورق گرم در بازار داخلی این کشورها تحت تاثیر دو مقررات ضد دامپینگ برای واردات ورق گرم از کشورهای چین، روسیه، اوکراین، برزیل و ایران بوده است. در حالی که مقررات ضد دامپینگ برای واردات ورق گرم از کشور چین در سال گذشته به میزان ۶/۲۲-۲/۱۳ درصد بوده است اتحادیه اروپا در تاریخ ۶ ماه اکتبر مقررات جدیدی را وضع کرده است. اتحادیه اروپا قیمت ورق گرم وارداتی به این مناطق از کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل و ایران را مقدار ثابتی اعلام کرده است. هم چنین ممکن است فشارهایی از سوی سایر کشورهای واردکننده ورق گرم به اروپا از جمله هند و ترکیه به این کشورها به علت کاهش قیمت مواد اولیه، وارد گردد.

قیمت ورق گرم با این حال به نظر نمی رسد که پیشنهادات از سوی کشورهایی که شامل عوارض ضد دامپینگ شده اند تاثیر منفی برروی بازار داخلی کشورهای اروپایی داشته باشد. این در حالی است که ممکن است پیشنهادات قیمت ورق گرم وارداتی از کشورهای هند و ترکیه به علت کاهش قیمت مواد اولیه در این کشورها تاثیر منفی برروی قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشورهای اروپایی گذارد. ارزیابی ها از قیمت کانه آهن به عنوان مواد اولیه در این مناطق در تاریخ ۲ ماه اکتبر به میزان ۰۵/۶۲ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۸۶/۷۷ دلار به ازای هر تن اعلام شده در تاریخ ۴ ماه سپتامبر کاهش یافته است. ارزیابی قیمت زغال سنگ نیز در تاریخ ۲ ماه اکتبر به میزان ۵۳/۱۶۴ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۸۰/۱۸۶ دلار به ازای هر تن در تاریخ ۴ ماه سپتامبر کاهش یافته است. هرچند، کاهش قیمت مواد اولیه هیچ تاثیری برروی قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشورهای اروپایی نداشته است به این علت که قیمت ورق گرم وارداتی توسط نوسانات در نرخ رایج ارز جبران خواهد شد. به علاوه، خریداران ورق فولادی در کشورهای اروپایی به خرید ورق گرم از کشورهای خارجی علاقه کمی نشان داده اند که علت این امر مسافت زیاد بیان شده است. در حال حاضر تمایل کمی به خرید ورق گرم کشورهای خارجی می باشد چراکه این کالا پس از سفارش در اواخر ماه دسامبر به دست خریداران خواهد رسید و این زمان برای مشتریان بسیار طولانی می باشد.

قیمت خرید ورق کرکره

خرید ورق گرم به گفته منابع خبری بازار فصلی در حال حاضر آرام می باشد هرچند این امر ممکن است بر قیمت ورق گرم در بازار داخلی تاثیر منفی گذارد چراکه توزیع کنندگان ورق گرم بر کاهش میزان موجودی تا زمان تعیین قیمت ورق گرم جدید تمرکز کرده اند. با این حال هنوز امکان کاهش بیشتر قیمت ورق گرم در سه ماهه چهارم سال در کشورهای اروپایی وجود دارد. بنابر رصدهای انجام شده در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷، قیمت ورق گرم در کشورهای اروپایی پس از کاهش در سه ماهه دوم سال، مجددا عقب نشینی کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی شمال اروپا با شروع ماه ژوئیه به میزان ۳۰ یورو به ازای هر تن افزایش یافته است در حالی که ارزیابی ها از قیمت ورق گرم در بازار داخلی جنوب اروپا طی زمان مشابه به میزان ۷۰ یورو به ازای هر تن افزایش یافته است. به علت سرعت بیشتر افزایش قیمت ورق گرم در بازار داخلی جنوب اروپا نسبت به شمال اروپا، فاصله قیمت ورق گرم مابین دو منطقه به میزان ۵۰-۲۰ دلار به ازای هر تن می باشد. تولیدکنندگان ورق گرم در هر دو منطقه شمال و جنوب اروپا، در نیمه اول ماه سپتامبر قیمت ورق گرم تولیدی خود را به علت کاهش قیمت ورق گرم در نیمه دوم فصل تابستان، کاهش دادند.

یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت ورق گرم توسط تولیدکنندگان این محصول روند مثبت در بازار جهانی فولاد بوده است. تلاش ها توسط کارخانجات واقع در شمال اروپا برای افزایش قیمت ورق گرم با موفقیت کم تری نسبت به تلاش در جنوب اروپا همراه بوده است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت ورق گرم در جنوب اروپا به علت کاهش میزان موجودی ورق گرم توسط کارخانجات این منطقه و نیز تغییرات در استراتژی تجارت در ایتالیا می باشد. با شروع سال جاری، کارخانه Ilva قیمت ورق گرم تولیدی خود را کاهش داده و میزان تولید محصول خود را نیز کاهش داده است. علاوه بر این قیمت ورق گرم تولیدی کارخانه Ilva کم تر از میزان متوسط ورق گرم در بازار داخلی نبوده است. تنظیم کنندگان قانون در اروپا برنامه ای برای خرید ورق گرم تولیدی در کارخانه Ilva تا تاریخ ۲۶ ماه اکتبر دارند. با این حال به نظر می رسد که کارخانه ArcelorMittal شروع به تاثیرگذاری بر سیاست تعیین قیمت ورق گرم خواهد کرد.

کاهش ۸ درصدی محصولات فولاد تخت صادراتی کشور ترکیه در ماه اوت

بنابر آخرین آمار منتشر شده از موسسه آمار ترکیه، میزان صادرات ورق فولادی در ماه اوت سال ۲۰۱۷، ۲۹۰۶۷۷ تن گزارش شده است. این میزان نسبت به ۳۱۵۸۶۶ تن ورق فولادی صادراتی این کشور در ماه اوت سال گذشته به میزان ۹۷/۷ درصد کاهش یافته است. از این میزان حدودا ۱۶۲۹۶۸ تن مربوط به صادرات ورق گرم بوده که نسبت به ۲۲۹۷۶۸ تن ورق گرم صادر شده در سال گذشته به میزان ۰۷/۲۹ درصد کاهش یافته است. هم چنین میزان ورق سرد صادراتی ۲۷۹۴۵ تن بوده که نسبت به ۲۴۰۸۷ تن ورق سرد صادر شده در ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است. هم چنین میزان صادرات ورق پوشش داده شده نیز ۷۸۷۷۸ تن بوده که نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری