0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

وضعیت خرید ورق سیاه درکشورهای در حال توسعه

خرید ورق سیاه با تقاضای جهانی از ۱درصد رشد سال قبل به ۷درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده و در سال ۲۰۱۸ نیز افزایش خواهد یافت. این در شرایطی است كه وضعیت خرید ورق سیاه دنیا در سایر قسمت ها شامل آمریکا، اتحادیه اروپا، کشورهای در حال توسعه مطلوب بوده و فولادسازان از این موضوع رضایت دارند. بزرگترین خطر بخش تولید آهن آلات در کوتاه مدت شامل سیاست‌های ناپایدار اقتصادی آمریکا و کاهش سرعت رشد اقتصاد در چین است. این شرایط در ایران هم در هفته‌های اخیر بیشتر به چشم می خورد. پس از چندین هفته نوسان در بازار خرید ورق سیاه، به‌ نظر می‌رسد که روند داد وستد آهن آلات در کشور رو به بهبودی می‌رود و در کنار آن تولیدکنندگان بیشتری در بازار حضور می‌یابند. این موضوع نشان می‌دهد که پس از پایان فصل تابستان و کاهش ناگهانی خرید و فروش ها، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بار دیگر در این بازار حضور یافتند و معاملات نسبتا مناسبی را در روزهای پایانی مهر ماه رقم زدند.

بهبودی بازار خرید ورق سیاه در ایران

خرید ورق سیاه در پایان شهریور ماه با کاهش چشمگیری در پی عدم حضور برخی از تولیدکنندگان، روبرو شد. در عین حال برخی از محصولات نیز همچون بیلت و شمش که از دسته محصولات نیمه ‌ساخته بودند، با وجود داشتن متقاضی معامله نشدند. در ماه مهر نیز میزان خرید ورق سیاه نسبت به تابستان بسیار کمتر بود و مخصوصا تولیدکنندگان مقاطع طویل در این بازار حضور نداشتند؛ اما با طی کردن ماه محرم و تابستان، بار دیگر معامله‌گران در بازار آهن آلات حضور یافتند و انواع محصولات فولادی را در بورس کالا مورد معامله قرار دادند.

قیمت ورق سیاه

خرید ورق سیاه بیشترین درصد را به خود اختصاص داده بود درپایان مهرماه نزدیک به 69 هزار تن انواع آهن آلات در بورس کالا ارائه شد که در مقابل آن 178 هزار تن درخواست وجود داشت. اما در نهایت 169 هزار تن محصول فولادی مورد معامله قرار گرفت و به فروش رفت.. ورق سرد فولاد مبارکه به میزان 50 هزار تن معامله شد.

خرید ورق سیاه فولاد مبارکه نزدیک 41 هزار تن عرضه و معامله شد. ورق‌های گالوانیزه و قلع‌اندود نیز هر یک بالغ بر 4 هزار تن به فروش رفتند. میلگرد به‌عنوان تنها محصول طویل به میزان 3 هزار تن از طرف ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، فولاد کرمان، فولاد آذربایجان و گروه ملی صنعتی فولاد ایران در بازار بورس کالا ارائه شد که تقاضایی در حدود 3 هزار تن داشت، اما در نهایت 2 هزار 500 تن میلگرد مورد معامله قرار گرفت و به فروش رفت.

خرید ورق سیاه شرکت فولاد مبارکه حدود 101 هزار تن در هفته گذشته معامله شد. فولاد خوزستان 41 هزار آهن آلات ازقبیل تختال و شمش را در بازاربورس به فروش برساند. ذوب آهن اصفهان یک هزار و 600 تن میلگرد در بورس کالا پیشنهاد کرد که همه  آن را به فروش رساند.گروه صنعتی فولاد ایران نیز یک هزار تن میلگرد کلاف دار را در بورس ارائه کرد که توانست 500 تن از آن را معامله کند. شرکت‌های فولاد خراسان، فولاد کرمان و فولاد آذربایجان نیز جمعا 750 تن میلگرد خود را در بورس کالا ارائه کردند که 310 تن از آن مورد معامله قرار گرفت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0