0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات بازار خرید ورق سیاه کشور چین طی هفته جاری

خرید ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری و تا تاریخ 2 ماه نوامبر افزایش شدیدی را تجربه کرده است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی این کشور کاهش میزان موجودی این محصول در بازار چین می باشد. قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین به میزان 4030-3960 یوان (609-599 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 30-10 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین قیمت خرید ورق سیاه در شمال چین به میزان 4020-3990 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر آمار منتشر شده از سوی اداره آمار این کشور مبنی بر کاهش میزان موجودی این محصول در کارخانجات و انبارهای این کشور می باشد.

اخبار رسیده حاکی از آن است که میزان موجودی ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در حال حاضر بسیار کاهش یافته است بنابراین قیمت خرید ورق سیاه در بازار این کشور روند صعودی را در پیش گرفته است. هرچند هم چنان میزان خرید ورق سیاه در بازار این کشور مانند خرید میلگرد بالا نمی باشد ولی بازار در حوزه محصولات فولاد تخت طی هفته جاری عقبگرد داشته و میزان تولید کمی را نشان داده است.

بازار صادراتی خرید ورق سیاه کشور چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت خرید ورق سیاه به میزان 545/26 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 1/02 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری یکی از کارخانجات واقع در شمال چین معامله ای طی هفته جاری انجام داده که قیمت خرید ورق سیاه یشنهادی در این معامله به کشور کره جنوبی به میزان 555 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که شامل 10 دلار به ازای هر تن هزینه حمل کالا نیز می باشد.

به نظر می رسد که ظرفیت این محموله حدودا به میزان 20000 تن بوده است. برخی منابع اعلام کرده اند که قیمت کارآمد برای این محصول به میزان 545 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که برخی از تاجران عنوان کرده اند که پیشنهادات قیمت ورق سیاه عنوان شده از سوی خریداران کشور کره جنوبی به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده است.

این در حالی است که قیمت پیشنهادی در مناقصات هم چنان از نظر تولیدکنندگان این محصول در کشور چین پایین بوده و آن ها در نظر دارند قیمت بیشتری را برای خرید ورق سیاه تولیدی خود اعلام نمایند. با عقبگردی بازار خرید این محصول در کشور چین، تولیدکنندگان ورق سیاه در کارخانجات تصمیم گرفته اند که قیمت پیشنهادی خود را برای این محصول به میزان کم تر از 545 دلار به ازای هر تن اعلام نکنند چراکه در حال حاضر با کاهش میزان موجودی این محصول در بازار چین میزان تقاضا افزایش یافته و کارخانجات تمایل شدیدی برای افزایش قیمت پیشنهادی خود دارند.

قیمت ورق گالوانیزه

روند بازار داخلی فروش ورق سیاه طی هفته جاری

هرچند یکی از تاجران واقع در شانگهای اعلام کرده است که قیمت خرید ورق سیاه خود را به میزان 540 دلار به ازای هر تن اعلام کنند. در حال حاضر کاهش شدیدی در میزان موجودی این محصول در بازار وجود داشته ولی تعادل خوبی مابین میزان عرضه و تقاضا در بازار وجود دارد ولی امیدی برای تغییرات اساسی در بازار خرید ورق سیاه این کشور در این ماه وجود ندارد و محصولات بیشتری طی هفته جاری به بازار منتقل خواهد شد.

بیشترین معاملات برای خرید ورق سیاه در بازار داخلی به قیمت 3831 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 46 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

تاثیر شگفت انگیز میزان تقاضا بر بازار خرید ورق سیاه اروپا

خرید ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری شدیدا تحت تاثیر افت میزان تقاضا برای این محصول قرار گرفته است. قیمت ورق سیاه در این کشورها طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت این امر تعطیلات برگزار شده در این کشور و کاهش میزان تقاضا و فعالیت تجاری در بازار این کشورها بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی به میزان 580-560 یورو (674-651 دلار) به ازای هر تن بوده تا تاریخ 1 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. در جنوب اروپا نیز ارزیابی ها از قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی این کشورها به میزان 550-530 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 550-535 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

این ارزیابی ها براساس پیشنهادات و مناقصات شنیده شده در بازار می باشد. کارخانجات خصوصا در کشور ایتالیا، احتیاج به فروش ورق سیاه به میزان بیشتری داشته بنابراین تخفیفات بیشتری را ارائه خواهد داد. قیمت خرید ورق سیاه در بازار وارداتی اروپا نیز طی هفته جاری ثابت بوده است و ارزیابی ها از قیمت خرید ورق سیاه در بازار وارداتی به کشورهای جنوب اروپا به میزان 30-520 یورو به ازای هر تن بوده است در حالی که ارزیابی ها از قیمت خرید ورق سیاه وارداتی به شمال اروپا به میزان 540-520 یورو به ازای هر تن بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0