0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات بازار خرید ورق سیاه کشور چین طی هفته جاری

خرید ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری و تا تاریخ ۲ ماه نوامبر افزایش شدیدی را تجربه کرده است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی این کشور کاهش میزان موجودی این محصول در بازار چین می باشد. قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین به میزان ۴۰۳۰-۳۹۶۰ یوان (۶۰۹-۵۹۹ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۳۰-۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین قیمت خرید ورق سیاه در شمال چین به میزان ۴۰۲۰-۳۹۹۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر آمار منتشر شده از سوی اداره آمار این کشور مبنی بر کاهش میزان موجودی این محصول در کارخانجات و انبارهای این کشور می باشد.

اخبار رسیده حاکی از آن است که میزان موجودی ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در حال حاضر بسیار کاهش یافته است بنابراین قیمت خرید ورق سیاه در بازار این کشور روند صعودی را در پیش گرفته است. هرچند هم چنان میزان خرید ورق سیاه در بازار این کشور مانند خرید میلگرد بالا نمی باشد ولی بازار در حوزه محصولات فولاد تخت طی هفته جاری عقبگرد داشته و میزان تولید کمی را نشان داده است.

بازار صادراتی خرید ورق سیاه کشور چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت خرید ورق سیاه به میزان ۵۴۵/۲۶ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱/۰۲ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری یکی از کارخانجات واقع در شمال چین معامله ای طی هفته جاری انجام داده که قیمت خرید ورق سیاه یشنهادی در این معامله به کشور کره جنوبی به میزان ۵۵۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که شامل ۱۰ دلار به ازای هر تن هزینه حمل کالا نیز می باشد.

به نظر می رسد که ظرفیت این محموله حدودا به میزان ۲۰۰۰۰ تن بوده است. برخی منابع اعلام کرده اند که قیمت کارآمد برای این محصول به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که برخی از تاجران عنوان کرده اند که پیشنهادات قیمت ورق سیاه عنوان شده از سوی خریداران کشور کره جنوبی به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

این در حالی است که قیمت پیشنهادی در مناقصات هم چنان از نظر تولیدکنندگان این محصول در کشور چین پایین بوده و آن ها در نظر دارند قیمت بیشتری را برای خرید ورق سیاه تولیدی خود اعلام نمایند. با عقبگردی بازار خرید این محصول در کشور چین، تولیدکنندگان ورق سیاه در کارخانجات تصمیم گرفته اند که قیمت پیشنهادی خود را برای این محصول به میزان کم تر از ۵۴۵ دلار به ازای هر تن اعلام نکنند چراکه در حال حاضر با کاهش میزان موجودی این محصول در بازار چین میزان تقاضا افزایش یافته و کارخانجات تمایل شدیدی برای افزایش قیمت پیشنهادی خود دارند.

قیمت ورق گالوانیزه

روند بازار داخلی فروش ورق سیاه طی هفته جاری

هرچند یکی از تاجران واقع در شانگهای اعلام کرده است که قیمت خرید ورق سیاه خود را به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کنند. در حال حاضر کاهش شدیدی در میزان موجودی این محصول در بازار وجود داشته ولی تعادل خوبی مابین میزان عرضه و تقاضا در بازار وجود دارد ولی امیدی برای تغییرات اساسی در بازار خرید ورق سیاه این کشور در این ماه وجود ندارد و محصولات بیشتری طی هفته جاری به بازار منتقل خواهد شد.

بیشترین معاملات برای خرید ورق سیاه در بازار داخلی به قیمت ۳۸۳۱ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۶ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

تاثیر شگفت انگیز میزان تقاضا بر بازار خرید ورق سیاه اروپا

خرید ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته جاری شدیدا تحت تاثیر افت میزان تقاضا برای این محصول قرار گرفته است. قیمت ورق سیاه در این کشورها طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت این امر تعطیلات برگزار شده در این کشور و کاهش میزان تقاضا و فعالیت تجاری در بازار این کشورها بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی به میزان ۵۸۰-۵۶۰ یورو (۶۷۴-۶۵۱ دلار) به ازای هر تن بوده تا تاریخ ۱ ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. در جنوب اروپا نیز ارزیابی ها از قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی این کشورها به میزان ۵۵۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۳۵ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

این ارزیابی ها براساس پیشنهادات و مناقصات شنیده شده در بازار می باشد. کارخانجات خصوصا در کشور ایتالیا، احتیاج به فروش ورق سیاه به میزان بیشتری داشته بنابراین تخفیفات بیشتری را ارائه خواهد داد. قیمت خرید ورق سیاه در بازار وارداتی اروپا نیز طی هفته جاری ثابت بوده است و ارزیابی ها از قیمت خرید ورق سیاه در بازار وارداتی به کشورهای جنوب اروپا به میزان ۳۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن بوده است در حالی که ارزیابی ها از قیمت خرید ورق سیاه وارداتی به شمال اروپا به میزان ۵۴۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری