0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار خرید ورق سیاه کشور ترکیه طی هفته گذشته

خرید ورق سیاه در کشور ترکیه طی روزهای اخیر نوسانات زیادی را تجریه کرده است به طوری که قیمت اکثر محصولات فولاد تخت در این کشور طی هفته جاری با کاهش قیمت روبرو شده است. به گفته منابع خبری علت افت بازار خرید ورق سیاه این کشور کاهش میزان تقاضا از سوی خریداران بوده است چراکه خریداران این محصول در حال حاضر در انتظار ثبات قیمت ها می باشند.

به علاوه در حال حاضر سفارشات برای ماه دسامبر پذیرفته شده است و خریداران تمایل دارند از خرید کالای با قیمت بالا اجتناب کرده و همین امر سبب افت فعالیت در بازار خرید ورق سیاه و افزایش میزان موجودی محصولات به دنبال کاهش میزان تقاضا گشته است. قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که این قیمت برای پیش فروش ماه دسامبر می باشد.

این در حالی است که معاملات شنیده شده در بازار خرید این محصول به قیمت 560 دلار به ازای هر تن انجام گردیده است. در حال حاضر کارخانجات پیش فروش ورق سیاه تولیدی خود را برای ماه دسامبر تمام نکرده اند ولی میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در بازار این کشور هم چنان پایین می باشد. یکی از دلایل افت بازار خرید ورق سیاه این است که با فرا رسیدن روزهای پایانی آخر سال میلادی میزان سفارشات و تمایل خریداران به خرید کاهش یافته است و از ذخیره این کالا خودداری می کنند.

پیش بینی روند بازار ورق سیاه کشور ترکیه

دومین دلیل کاهش میزان تقاضا برای این محصول توجه به این واقعیت است که زمانی که قیمت ها در بازار داخلی روند نزولی را در پیش می گیرد تمایل خریداران به خرید کاهش می یابد. سومین دلیل افت بازار خرید ورق سیاه نیز نامساعد بودن وضع اقتصاد کشور ترکیه طی روزهای اخیر می باشد. در حال حاضر نرخ لیره ترکیه کاهش یافته است و میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی بسیار ضعیف می باشد.

پیش بینی می شود که با شروع سال جاری میزان تقاضا در بازار خرید ورق سیاه ترکیه افزایش شدیدی یابد ولی در حال حاضر بازار این کشور افت شدیدی یافته است. به گفته منابع خبری به طور کلی میزان تقاضا برای ورق فولادی رول در این کشور کاهش یافته است و به نظر می رسد این روند تا پایان سال جاری ادامه یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی  کشور ترکیه به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 3 نوامبر می باشد که نسبت به قیمت 590-580 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

یکی از تولیدکنندگان نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 640-635 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که قیمت پیشنهادی یکی از تولیدکنندگان دیگر به میزان 660-650 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 650-635 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 680-670 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

بازار خرید ورق سیاه وارداتی کشور ترکیه

قیمت خرید ورق سیاه پیشنهادی از کشور روسیه به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت پیشنهادی کشور اوکراین نیز به میزان 550 دلار به ازای هر تن به ازای هر تن cfr می باشد. در حال حاضر هیچ گونه تقاضایی برای خرید ورق سیاه وارداتی به کشور ترکیه وجود ندارد چراکه قیمت این محصولات شامل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد و این قیمت ها به قیمت ها در بازار داخلی نزدیک می باشد.

در حال حاضر بازار وارداتی این کشور افت شدیدی یافته است چراکه عوارض قیمت این محصولات بسیار بالا می باشد. ولی به طور کلی میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه وارداتی بسیار کاهش یافته است که علت این امر قیمت بالای این محصولات می باشد. هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی نیز تقریبا به قیمت این محصول در بازار وارداتی نزدیک می باشد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به کشور ترکیه به میزان 555-550 دلار به ازای هر تن تا روز جمعه بوده است که نسبت به قیمت 570-550 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هم چنین پیشنهادات برای قیمت ورق سرد وارداتی به کشور ترکیه از کشور روسیه نیز به میزان 620 دلار به ازای هر تن می باشد در حالی که پیشنهاد قیمت خرید ورق سیاه وارداتی از سوی کشور اوکراین به کشور ترکیه به میزان 615-610 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به کشور ترکیه نیز به میزان 620-610 دلار به ازای هر تن بدون تغییر باقی مانده است.

نوسانات بازار خرید ورق سیاه صادراتی کشور ترکیه

قیمت خرید ورق سیاه صادراتی کشور ترکیه به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن می باشد. این در حالی است که قیمت ورق سیاه در مناقصات صورت گرفته به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق سیاه صادراتی به کشور ترکیه به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 570-550 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. بنابراین طی روزهای اخیر و تا تاریخ 3 ماه نوامبر شاهد روند نزولی قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی، وارداتی و صادراتی کشور ترکیه بوده ایم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0