تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

بازار خرید ورق سیاه ترکیه در تکاپوی کاهش تقاضا و نوسانات قیمتی

خرید ورق سیاه ذوب آهن

تحلیل بازار خرید ورق سیاه کشور ترکیه طی هفته گذشته

خرید ورق سیاه در کشور ترکیه طی روزهای اخیر نوسانات زیادی را تجریه کرده است به طوری که قیمت اکثر محصولات فولاد تخت در این کشور طی هفته جاری با کاهش قیمت روبرو شده است. به گفته منابع خبری علت افت بازار خرید ورق سیاه این کشور کاهش میزان تقاضا از سوی خریداران بوده است چراکه خریداران این محصول در حال حاضر در انتظار ثبات قیمت ها می باشند.

به علاوه در حال حاضر سفارشات برای ماه دسامبر پذیرفته شده است و خریداران تمایل دارند از خرید کالای با قیمت بالا اجتناب کرده و همین امر سبب افت فعالیت در بازار خرید ورق سیاه و افزایش میزان موجودی محصولات به دنبال کاهش میزان تقاضا گشته است. قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که این قیمت برای پیش فروش ماه دسامبر می باشد.

این در حالی است که معاملات شنیده شده در بازار خرید این محصول به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن انجام گردیده است. در حال حاضر کارخانجات پیش فروش ورق سیاه تولیدی خود را برای ماه دسامبر تمام نکرده اند ولی میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه در بازار این کشور هم چنان پایین می باشد. یکی از دلایل افت بازار خرید ورق سیاه این است که با فرا رسیدن روزهای پایانی آخر سال میلادی میزان سفارشات و تمایل خریداران به خرید کاهش یافته است و از ذخیره این کالا خودداری می کنند.

پیش بینی روند بازار ورق سیاه کشور ترکیه

دومین دلیل کاهش میزان تقاضا برای این محصول توجه به این واقعیت است که زمانی که قیمت ها در بازار داخلی روند نزولی را در پیش می گیرد تمایل خریداران به خرید کاهش می یابد. سومین دلیل افت بازار خرید ورق سیاه نیز نامساعد بودن وضع اقتصاد کشور ترکیه طی روزهای اخیر می باشد. در حال حاضر نرخ لیره ترکیه کاهش یافته است و میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی بسیار ضعیف می باشد.

حتما بخوانید :  پیش بینی افزایش قیمت پشم شیشه بازار داخلی

پیش بینی می شود که با شروع سال جاری میزان تقاضا در بازار خرید ورق سیاه ترکیه افزایش شدیدی یابد ولی در حال حاضر بازار این کشور افت شدیدی یافته است. به گفته منابع خبری به طور کلی میزان تقاضا برای ورق فولادی رول در این کشور کاهش یافته است و به نظر می رسد این روند تا پایان سال جاری ادامه یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی  کشور ترکیه به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۳ نوامبر می باشد که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

یکی از تولیدکنندگان نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۴۰-۶۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که قیمت پیشنهادی یکی از تولیدکنندگان دیگر به میزان ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۵۰-۶۳۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۸۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

بازار خرید ورق سیاه وارداتی کشور ترکیه

قیمت خرید ورق سیاه پیشنهادی از کشور روسیه به میزان ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت پیشنهادی کشور اوکراین نیز به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن به ازای هر تن cfr می باشد. در حال حاضر هیچ گونه تقاضایی برای خرید ورق سیاه وارداتی به کشور ترکیه وجود ندارد چراکه قیمت این محصولات شامل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد و این قیمت ها به قیمت ها در بازار داخلی نزدیک می باشد.

حتما بخوانید :  تحلیل قیمت خرید ورق فولادی کشورهای اروپایی در ماه اکتبر

در حال حاضر بازار وارداتی این کشور افت شدیدی یافته است چراکه عوارض قیمت این محصولات بسیار بالا می باشد. ولی به طور کلی میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه وارداتی بسیار کاهش یافته است که علت این امر قیمت بالای این محصولات می باشد. هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی نیز تقریبا به قیمت این محصول در بازار وارداتی نزدیک می باشد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به کشور ترکیه به میزان ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن تا روز جمعه بوده است که نسبت به قیمت ۵۷۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هم چنین پیشنهادات برای قیمت ورق سرد وارداتی به کشور ترکیه از کشور روسیه نیز به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن می باشد در حالی که پیشنهاد قیمت خرید ورق سیاه وارداتی از سوی کشور اوکراین به کشور ترکیه به میزان ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به کشور ترکیه نیز به میزان ۶۲۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن بدون تغییر باقی مانده است.

نوسانات بازار خرید ورق سیاه صادراتی کشور ترکیه

قیمت خرید ورق سیاه صادراتی کشور ترکیه به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن می باشد. این در حالی است که قیمت ورق سیاه در مناقصات صورت گرفته به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق سیاه صادراتی به کشور ترکیه به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۷۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. بنابراین طی روزهای اخیر و تا تاریخ ۳ ماه نوامبر شاهد روند نزولی قیمت خرید ورق سیاه در بازار داخلی، وارداتی و صادراتی کشور ترکیه بوده ایم.

حتما بخوانید :  افزایش مجدد قیمت آهن آلات

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button