0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

خرید ورق گرم در بازار چین

خرید ورق گرم صادراتی کشور چین پس از پایان تعطیلات کشور چین، ضعیف باقی مانده است و در بازار داخلی نیز هنوز نشانه ای از افزایش قیمت ورق گرم مشاهده نشده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۰ ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۲۵-۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق گرم طی هفته گذشته به میزان ۵۸۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن به علت تعطیلات کشور چین ثابت باقی مانده است. کارخانجات عمده ورق گرم در کشور چین قیمت ورق گرم پیشنهادی خود را در روز دوشنبه هفته گذشته اعلام کرده که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده پیش از تعطیلات روند نزولی داشته است. هم چنین در بازار داخلی این کشور نیز به علت کاهش میزان تقاضا برای ورق گرم نگرانی های زیادی به وجود آمده است. برای مثال کارخانه تولید ورق گرم Rizhao قیمت ورق گرم تولیدی خود را به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند در حالی که دو کارخانه Liaoning و Hebei قیمت ورق گرم تولیدی خود را به میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. این در حالی است که چندین کارخانه دیگر قیمت ورق گرم خود را به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام نموده اند. در حال حاضر کارخانجات چینی در حال آزمایش قیمت های مختلف بوده تا ببینند کشورهای اطراف مایل به پذیرش کدام قیمت برای ورق گرم خواهند بود.

برخی نیز قصد دارند قیمت خرید ورق گرم پیشنهادی خود را همراه با ارائه تخفیف اعلام کنند. با این حال تجارت در بازار صادراتی ورق گرم کشور چین در حال حاضر راکد بوده چراکه خریداران در انتظار ثبات قیمت ورق گرم پیشنهادی این کشور می باشند. بازگشت قیمت در بازار داخلی کشور چین در روز سه شنبه در نتیجه بدبینی ها در بازار ورق گرم صادراتی این کشور بوده است. در روز سه شنبه قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور چین به میزان ۱۲۰-۱۱۰ یوان (۱۸-۶/۱۶ دلار) به ازای هر تن کاهش یافته و به قیمت ۴۰۷۰-۴۰۰۰ یوان به ازای هر تن رسیده است. هرچند این قیمت نسبت به قیمت ورق گرم اعلام شده طی دو هفته قبل از آن به میزان ۹۰-۵۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. خریداران ورق گرم در کشور ویتنام قیمت ورق گرم پیشنهادی خود در مناقصات را به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. هم چنین تعدادی از تاجران صادراتی ممکن است قیمت ورق گرم پیشنهادی خود را تا میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن نیز افزایش دهند که علت این امر کاهش شدید قیمت ورق گرم در بازار داخلی این کشور می باشد.

قیمت ورق چین اصفهان

با این حال تعدادی از کارخانجات نیز تمایل دارند که قیمت ورق گرم پیشنهادی خود را در حال حاضر اعلام نکنند تا قیمت ها در بازار ثبات بیشتری یابد. خریداران در کشور پاکستان طی هفته جاری هم چنان در حال ارائه قیمت ورق گرم پیشنهادی خود می باشند در حالی که سایر خریداران در کره جنوبی هم چنان پیشنهادی برای قیمت ورق گرم ارائه نداده اند. این در حالی است که بزرگ ترین شرکت تجارتی ورق فولادی تعدادی محموله محدود را به قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند که این قیمت شامل ۱۸-۱۶ دلار به ازای هر تن هزینه حمل کالا تا مقصد می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری