0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیش بینی عملکرد خریداران برای خرید انواع توری در هفته جاری

در این مقاله کوتاه قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که آیا طی هفته پیش‌ رو خریداران واقعی برای خرید انواع توری اقدام خواهند کرد یا خیر. با وجود اتفاقاتی که در هفته گذشته‌ در بازار فولاد شاهد آن بودیم که اغلب متاثر از افزایش نرخ ارز و یا نوسانات نرخ مواد اولیه بود، باید گفت که بر خلاف دیگر محصولات فولادی که روند افزایشی داشتند، روند پیش روی بازار در مورد قیمت توری مرغی و حصاری به گونه دیگری است.

چرا که امروز با بررسی قیمت توری حصاری ، قیمت توری مرغی ، قیمت توری پرسی ، و همچنین قیمت رابیتس دریافتیم که همه این اقلام همچنان با نرخ ثابت خرید و فروش می شوند و افت و خیز آنچنانی در بازار این محصولات دیده نمی شود. از سوی دیگر اکنون که در ماه انتهایی سال ۹۶ قرار داریم طبیعی است که رکود نسبی را در بازار این محصولات مشاهده کنیم اما جدا از همه فاکتور هایی که بر بازار این کالا ها اثر دارد، برای مثال قیمت رابیتس، یا قیمت توری مرغی در اغلب اوقات ثابت اعلام می شود و همواره رکود نسبی ای در بازار این دو محصول دیده می شود.

این در صورتی است که طبق نمودار های اطلاعاتی، قیمت توری مرغی یا توری حصاری گهگاه دچار نوسانات ضعیفی می شوند. پیش بینی می شود که در سال جاری نیز بازار محصولات فولادی متاثر از چند فاکتور اصلی باشد که این فاکتور ها اغلب عبارتند از شکسته شدن حباب قیمت، تثبیت نسبی قیمت در بازار، انتظار برای اتمام عید شکوفه‌های چین در بازارهای جهانی و انتظار رونق در سال جدید، اما به طور کلی انتظار نمی رود که این فاکتور ها تاثیرات چشمگیری بر قیمت اقلام یاد شده داشته باشد.

تاثیر حباب محصولات فولادی بر قیمت توری مرغی

لازم به ذکر است که طی دو هفته گذشته، پیش‌ بینی‌ هایی در مورد قیمت محصولات فولادی از سوی یکی از خبرگزاری ها منتشر شد که طبق آن، نوسانات اخیر ناشی از افزایش قیمت ‌های مخرب و دستکاری شدن و ورود حباب قیمتی در بازار فولاد اعلام شد، اما پس از گذشت چند روز، طی هفته گذشته اوضاع طور دیگری رقم خورد و خرید هایی که با افراط و تفریط و به امید به دست آوردن سود در بازار انجام شده بود متوقف شد.

قیمت توری حصاری

این خبرگزاری در گزارش هفته گذشته خود این نکته را نیز متذکر شده بود که افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار در شرایطی به ثبت رسیده که عملا با ضعیف بودن تقاضا در بازار مواجه هستیم و بازار به واسطه حباب قیمتی که در گذشته در آن وجود داشته به نوعی به تقاضای مخرب و سفته‌ بازانه روی آورده است اما باز هم در همان زمان پیش ‌بینی شد که این خرید در آینده نزدیک به صف فروش تبدیل خواهد شد و حباب قیمت به سرعت ریزش خواهد کرد و بنا بر تحلیل های این خبرگزاری، همین اتفاق نیز افتاد.

در این بین در هفته ای که گذشت، با فرو‌کش کردن قیمت ارز، روند صعودی در بازار فولاد هم تغییر پیدا کرد. فعالان بازار داخلی طی هفته گذشته در این باره اعلام کرده بودند که اساسا افراط و تفریط در قیمت محصولات فولادی، به هیچ وجه به نفع فعالان و همچنین بازار آهن ‌آلات نخواهد بود، چرا که قیمت ارز به زودی فروکش خواهد کرد و اثرات ارزی ناشی از آن بر بازار فولاد آثار و نتایج منفی برای عرضه و تقاضا به همراه خواهد آورد.

پیش بینی ثبات قیمت توری در هفته جاری

در واقع همان طور که مشاهده شد، افزایش نرخ ارز و به تبع آن بالا رفتن قیمت محصولات فولادی به طور بی رویه تجار و خریداران را متضرر کرد و در نقطه مقابل آن نیز کاهش قیمت ناگهانی ارز و محصولات فولادی هم از سوی دیگر باعث تحمیل ضرر و زیان هایی به کارخانه ‌های تولیدی شد. در نهایت پس از گذشت چند روز با کاهش قیمت دلار و تثبیت نسبی آن، قیمت محصولات فولادی هم تثبیت  شد.

علاوه بر این، در روز دوشنبه نیز به دلیل این که بازار در آخرین روز از بهمن به کار خود ادامه  می داد، روند گردش ‌های مالی و پولی ماهانه روند بسیار آرام زنجیره خرید و فروش را در بازار فولاد تجربه کرد و  این باعث ترکیدن حباب نازک افزایش قیمت‌ محصولات فولادی در بازار داخلی و کاهش قیمت نسبی شد.

فعالان بازار در این ‌باره پیش‌بینی کرده بودند که از روز چهارشنبه هفته گذشته به بعد با ثبات قیمت آهن‌آلات در بازار فولاد مواجه شویم و با توجه به این که انبار ها از ماه قبل تا کنون نسبتا خالی است و هنوز هم پر نشده است، پیش ‌بینی می‌شود که در ماه اسفند روند افزایشی برای بازار محصولات فولادی به وجود نیاید، این در حالی است که روندی برای خرید در بازار از هفته آینده در حال شکل ‌گیری خواهد بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0