0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بهبود قیمت ورق کرکره صادراتی برای کشورهای خاورمیانه

قیمت ورق کرکره صادراتی کشورهای خاورمیانه به دلیل رشد قیمت قراضه و رقابت متوسط ​​با عرضه کنندگان ترکیه و چین افزایش پیدا کرد. علاوه بر این، عرضه محدود همچنان عامل اصلی افزایش قیمت ورق کرکره است، که از تاکتیک های صادر کنندگان کشورهای خاورمیانه حمایت می کند.

فعالیت خرید عمدتاً به ورق کرکره معطوف می شود، در حالی که تقاضا برای ورق آرام است. قیمت ورق کرکره کشورهای خاورمیانه تا ۱۰۳۸ دلاردر هر تن دریای سیاه افزایش قیمت داشته است در حالیکه قیمت این محصول در هفته گذشته ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۸ دلار در هر تن دریای سیاه ثبت شده است. متال اکسپرت یادآور شد که چندین معامله کوچک از طریق شرکت های تجاری با شمال آفریقا و اروپا در سطح معینی از ورق کرکره منعقد شده است. با این حال، منابع می گویند  که برخی از خریداران در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا هنوز قیمت ۱۰۳۰ دلار در هر تن دریای سیاه را برای ورق کرکره عرضه می کنند. انتظار میرود که عرضه کنندگان از پیشنهادات قیمت ورق کرکره خود حمایت کنند و یا در میان قیمت های ثابت ترکیه و افزایش احتمالی از سوی چین،قیمت های خود را افزایش دهند. یکی از منابع اظهار داشت :”من اعتقاد دارم که در اوایل هفته آینده چین قیمت ورق کرکره خود را به میزان ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن افزایش خواهد داد.” این ممکن است فعالیت تجاری بهتر درامارات را افزایش دهد و فضای مانور را برای صادرکنندگان کشورهای خاورمیانه فراهم کند. در همین حال، یکی از معامله گران گفت: “در عوض تنظیمات مثبتی نسبت به افزایش قابل ملاحظه قیمت ورق کرکره وجود خواهد داشت، ولی خریداران با آن همراه نخواهند شد.”

شاخص قیمت ورق کرکره کشورهای خاورمیانه ۱۰۳۰ دلار در هر تن دریای سیاه افزایش یافت و به ۱۰۲۰ تا ۱۰۳۰ دلار در هر تن دریای سیاه رسید. پیشنهاد قیمت ورق کرکره خریداران در خاورمیانه بیش از ۱۰۳۰ دلار در هر تن دریای سیاه نیست. یکی دیگر از منابع بازار به متال اکسپرت اظهار داشت :”همه عرضه کنندگان ورق کرکره در حال حاضر با کمبود تقاضا منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا روبرو هستند. بعضی از فرصت های فروش پیش می آیند اما مشتریان احتمالاً برای گرفتن تخفیف مذاکره خواهند کرد. “

کاهش بیشتر قیمت ورق کرکره کشورهای مستقل مشترک المنافع

صادر کنندگان ورق کرکره کشورهای مستقل مشترک المنافع به کاهش قیمت ها برای جذب خریداران ادامه می دهند . با این که اکثر مشتریان هنوز برای گرفتن تخفیف اصرار دارند، معاملات کمی تا کنون انجام شده است،  اما منابع انتظار دارند که خرید بهبود داشته باشد.

قیمت ورق کرکره روسیه ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه برآورد شده که به طور متوسط ​​۱۰ دلار در هر تن کاهش قیمت هفتگی داشته است. چندین معامله کوچک ورق کرکره با قیمت ۱۰۲۰ تا ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه برای ارسال به شمال آفریقا و به طور عمده برای مصر،به انجام رسیدند. با این حال، بیشتر مشتریان در خاورمیانه و آفریقا رزروهای خرید خود را به تأخیر انداختند، زیرا آنها انتظار دارند که قیمت ورق کرکره کاهش یابد. کاهش قیمت دیگری برای ورق کرکره از سوی چین در اوایل این هفته، احساسات منفی را در میان خریداران افزایش داده است.یکی از منابع به متال اکسپرت گفت : “من فکر می کنم قیمت ورق کرکره معادل  ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب از سوی کشورهای مستقل مشترک المنافع در مورد  کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا قابل اجرا خواهد بود، کمتر کسی قیمتهای بالاتر از این میزان را قبول خواهند کرد.” برای مشتریان ترکیه، پیشنهادات رسمی برای قیمت ورق کرکره از سواحل کشورهای مستقل مشترک المنافع ارائه نشده است. با این حال، با وجود قیمت های داخلی بسیار قوی در کشور ، شرکت کنندگان در بازار قیمت ورق کرکره کشورهای مستقل مشترک المنافع  را در سطح ماه گذشته یعنی ۱۰۲۰ تا ۱۰۳۰ دلار در هر تن سی اف آر حفظ می کنند.

رزروهایی برای ورق کرکره روسیه در اوایل ماه با قیمت ۱۰۲۰ تا ۱۰۳۰ دلار درهر تن فوب دریای سیاه در شمال آفریقا ثبت شده است . شاخص قیمت ورق کرکره  ۱۰۲۰  دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود.

افزایش قیمت ورق کرکره شرکت آهن و فولاد عربستان

با وجود روند نزولی در بخش واردات، شرکت آهن و فولاد عربستان سعودی قیمت  ورق کرکره خود را افزایش داده است.

در حال حاضر، این شرکت عربستانی قیمت ورق کرکره خود را ۱۰۳۰ تا ۱۰۴۰ دلار در هرتن عرضه داشته که  ۱۰ تا ۱۶ دلار در هر تن( ۴۰ تا ۶۰ ریال در هر تن ) طی بیش از یک ماه افزایش قیمت داشته است. یکی از خریدارن عربستانی گفت: “اگر تصمیم بگیرند تنها قیمت اسمی ورق کرکره را افزایش دهند، ممکن است که این شرکت  رزرو بسیار زیادی تهیه کند که باز بسیار کم است بر اساس برآوردهای متال اکسپرت، قیمت ورق کرکره شرکت آهن و فولاد عربستان برای محموله های تحویلی حداقل ۱۵ دلار در هر تن کمتر از هزینه های حمل و نقل محموله ورق از چین (از جمله واردات، تخلیه بندر و هزینه تحویل)  نسبت به یک هفته پیش بود. اما وضعیت در این هفته تغییر کرده است. پس از کاهش قیمت های اخیر، هزینه تخلیه بار ورق کرکره چین در حال حاضر ۱۵ تا ۲۰ دلار در هر تن کمتر است.

در ضمن، تقاضا از طرف معامله گران و کاربران نهایی بسیار مطلوب است. متال اکسپرت خاطر نشان کرد که فقط  یک معامله ورق کرکره از چین با قیمت ۱۰۳۰ تا ۱۰۴۰ دلار در هر تن  سی اف آر جده در این هفته به انجام رسیده است.

قیمت انبارداری برای ورق کرکره در حدود ۱۰۲۰ تا ۱۰۳۰ دلار در هرتن گزارش شده است. یک معامله گراز عربستان سعودی گفت: “هیچ تقاضایی وجود ندارد و عرضه کنندگان در تلاش هستند تا ورق کرکره خود را به هر قیمتی که ممکن است به فروش برسانند.”

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری