0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند تغییرات قیمت میلگرد کویر کاشان 

با شروع هفته دوم آبان ماه قیمت میلگرد کویر کاشان هم چنان ثابت اعلام شده و از روند جاری در بازار آهن آلات داخلی تبعیت کرد. بنابراین در روز 6 آبان مشاهده کردیم که قیمت میلگرد کویر کاشان برای سایز 12 و 14 به میزان 2550 تومان اعلام گردید. هم چنین با شروع هفته دوم آبان ماه شاهد نوساناتی در بازار میلگرد ترکیه بودیم. این امر سبب گردید که ناهماهنگی در بازار میلگرد و تردیدهای موجود سبب شد که کارخانه ها اندکی با احتیاط عمل کنند. بنابراین میلگرد صادراتی این کشور به میزان 515-510 دلار به ازای هر تن فوب اعلام گردید که این قیمت ها بر بازار داخلی ایران نیز تاثیرگذار بوده است.

بنابراین طبق آمارهای منتشر شده با شروع هفته دوم آبان ماه اغلب کارخانه های تولید میلگرد قیمت های خود را ثابت اعلام کردند و کارخانه ذوب آهن نیز 20-10 تومان افزایش قیمت را گزارش کرد. طی هفته قبل از آن در واقع حجم کار بازار در روز یک شنبه مشاهده گردید و در روز دوشنبه مجددا افت کرده و در روز چهارشنبه در کارخانه ذوب آهن اصفهان به میزان 22794 ریال رسید.

بازار آهن آلات در حال حاضر به دو بخش تقسیم گردیده است. یکی تولیدکننده های بزرگ و دیگری تولیدکننده های کوچک. در روزهای جاری بازار بیشتر در دست تولیدکنندگان کوچک می باشد چراکه در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید آهن آلات کم بوده و کارخانجات بزرگی مانند ذوب آهن اصفهان کنترل بازار را در دست ندارند. این آمار موجب نگرانی می باشد چراکه نشان دهنده این مطلب است که اقتصاد کشور کوچک گردیده است. این در حالی است که در بخش صادرات بازار موفق عمل کرده و در این بخش شاهد روند صعودی بوده ایم.

میلگرد مرکزآهن

تبعیت قیمت میلگرد کویر کاشان از قیمت سایر کارخانجات

هم چنین نوساناتی که طی هفته های اخیر رخ داده است باعث افزایش معاملات غیر نقدی گردیده است. با شروع هفته دوم آبان ماه نیز شاهد افزایش مجدد قیمت شمش بودیم ولی این رشد آن چنان بالا نبود که سبب افزایش قیمت میلگرد کویر کاشان گردد. این در حالی است که هم چنان در بازار شاهد نشانه های مثبت برای افزایش قیمت میلگرد بودیم. بنابراین با شروع دومین روز هفته دوم نیز قیمت میلگرد کویر کاشان در هر دو سایز 12 و 14 به میزان 2550 تومان اعلام گردید.

بنابراین در روز یک شنبه نیز اکثر کارخانه ها از جمله کویر کاشان قیمت میلگرد تولیدی خود را ثابت اعلام کردند. کارخانه ذوب آهن نیز قیمت های خود را برای میلگرد و تیرآهن ثابت اعلام کرد. هم چنین روند ثبات قیمت میلگرد کویر کاشان در روز دوشنبه نیز تداوم یافت. هم چنین در روز دوشنبه در بازار چین مشاهده گردید که به گزارش متال بولتن قیمت میلگرد در شرق چین بدون تغییر نسبت به روز قبل 3830 تا 3900 یوان بود. هم چنین در شمال چین بدون تغییر نسبت به روز قبل 3730 تا 3750 یوان معامله شد. خریداران برای تکمیل ذخایر انبارهای خود اقدام به افزایش خرید نمودند.

بیلت در آخر هفته کاهش یافت و میلگرد در روند کاهشی بود، با این حال افزایش حجم معاملات از افت قیمت در بازار نقدی میلگرد جلوگیری کرد. در بازار صادراتی چین نیز در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با کاهش 6.85 دلاری به 527.92 دلارFOB رسید.به نقل از فعالان بازار معاملاتی با تناژ پایین به قیمت 520 تا 530 دلار FOB نهایی شد. بازارآتی کنترل شده باعث شد فروشنده ها قیمتهای خود را به محدوده 500 تا 520 دلار FOB کاهش دهند.

تاثیر بازار جهانی بر قیمت میلگرد بازار داخلی

با این حال بیشتر پیشنهادها در محدوده 535 تا 545 دلار FOB قرار گرفت و نسبت به 525 تا 550 دلار جمعه 27 اکتبر با کاهش مواجه شد. این روند بر قیمت میلگرد کویر کاشان نیز تاثیر گذاشته و شاهد ثبات این قیمت ها بوده ایم. این ثبات در بازار تیرآهن و ورق فولادی سایر کارخانجات نیز مشاهده گردید. هم چنین در روز دوشنبه بازار شمش القایی با کاهش قیمت حدودا 50 تومانی روبرو گردید در حالی که سایر محصولات در برابر کاهش قیمت مقاومت کردند. طی این روز میانگین فاصله مابین قیمت شمش و میلگرد به میزان 300 تومان رصد گردید و میزان تقاضا نیز افت کرد. به گفته منابع خبری این رکود در اثر افت قیمت ها در بازار جهانی پدید آمد.

به طور موازی با کاهش قیمت ها، میزان عرضه شمش کاوه جنوب نیز با کاهش تقاضا روبرو گردید. هم چنین طی این روز بازار تیرآهن و میلگرد ذوب آهن نیز با ثبات روبرو گردید. با پایان یافتن هفته دوم آبان ماه اکثر کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کرده و قیمت میلگرد کویر کاشان نیز هم چنان با ثبات روبرو بوده است. این در حالی است که کارخانه ذوب آهن اصفهان محصول تولیدی خود را با 10-5 تومان کاهش قیمت اعلام کرد. با این هفته در هفته دوم سایر آهن آلات روند صعودی را دنبال کردند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0