0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی هیجانات بازار و تاثیر آن بر قیمت توری

طی هفته های اخیر کارشناسان داخلی با بررسی قیمت انواع توری به این نتیجه دست یافتند که نمودار های نشانگر قیمت ها، روندی صعودی را برای بازار این محصول رقم زده اند. در حال حاضر قیمت توری مرغی سبک چشمه ٣*۴ با عرض ١.٢ و طول ١٠٠، بارگیری از انبار اصفهان به مبلغ ۵۵١٠٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت که پس از یک افزایش ١۵٠٠٠ تومانی در تاریخ ٢۴ بهمن در حال حاضر ثابت باقی مانده است.

قیمت توری مرغی سنگین چشمه ٣*۴ با عرض ١.٢ و طول ١٠٠ نیز در حدود ٧٣١٠٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت توری مرغی طی دو روز گذشته حدودا ١٢٠٠٠ تومان کاهش یافته است اما امروز در تاریخ شنبه ٢٨ بهمن ٩۶ ثابت اعلام شد. طبق گزارشات دریافتی به جز این که قیمت انواع توری در بازار داخلی با افزایش نسبی رو به رو شده است، میزان تولید نیز رشد پیدا کرده است.

در حال حاضر قیمت توری مش سایز ۶ ساده چشمه ١٠*١٠ معادل ٣٠٣٠ تومان شنیده می شود، که از تاریخ ٢٣ بهمن ماه تا کنون حدودا ٣٠ تومان افزایش را تجربه کرده است.

قیمت انواع توری در بازار داخلی

قیمت توری مش ٨ ساده با چشمه ١٠*١٠ معادل ٢٨٢٠ تومان اعلام شد که در مقایسه با نرخ ٢٧٩٠ تومان در هفته گذشته در حدود ٣٠ تومان افزایش داشته است. علاوه بر این، صبح امروز هم قیمت توری مش ٨ آجدار ١٠*١٠ در حدود ٢٧٢٠ تومان شنیده شد. کارشناسان بر این باورند که در حال حاضر با این که میزان تقاضا چنگی به دل نمی زند و به روز های پایانی سال چیز زیادی نمانده، اما قیمت انواع توری در حال ثبت کردن روند خوبی برای تولید کنندگان خود است.

در مورد قیمت توری گابیون هم وضع به همین منوال است. امروز قیمت توری گابیون مفتول ١.٩ با چشمه ۵*۶ معادل ۵٠٢٠ تومان اعلام شد که نسبت به نرخ روز چهارشنبه ثابت باقی مانده است. همچنین قیمت توری گابیون در روز سه شنبه ٨١٠ تومان افزایش پیدا کرد اما پس از آن ثابت گزارش شد.

قیمت توری حصاری

در این میان، قیمت توری حصاری مفتول ٢.۵ با چشمه ۴*۴ هم معادل ۴٣۶٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفته است که در مقایسه با دو سه روز گذشته، اکنون ثابت است. همچنین قیمت توری حصاری در سایر سایز ها هم با همین قیمت خرید و فروش شد و ثابت اعلام گردید.

استفاده از سیاست کاهش قیمت توری در کارخانه های شبه دولتی و خصوصی

مبارزه با اهرم ارزان قیمت بودن انواع توری و تولیداتی از این دست که کمتر مورد توجه مسئولین می باشد، در بخش خصوصی و با روش های مختلف آغاز شده است. در ماه ها و حتی سال های گذشته بارها تلاش شد تا سناریو پردازان بخش شبه دولتی، سناریوی حذف این اختلاف سطوح قیمتی را ارائه دهند، و با استفاده از همسان سازی قیمت های داخلی توسط نرخ های بین‌المللی مورد هدف، فضا برای جولان این تامین ‌کنندگان در بازار داخلی هم فراهم گردد.

اما هر دفعه پس از همراهی کوتاه مدت بخش خصوصی؛ به دلایل متعددی از جمله حاشیه سود توجیه پذیر و نرخ مواد  اولیه، پس از آرامش نسبی بازار، فولادساز خصوصی به سرعت از مواضع خود عقب ‌نشینی کرده و دوباره درصدد جذب تقاضای بالای داخلی با استفاده از نرخ های پایین تر و رقابتی برآمده است.

اما این بار تکرار این سناریو کمی متفاوت از قبل انجام خواهد شد؛ در این میان، هجوم برخی از کارخانه های فولاد سازی خصوصی همزمان با توسعه ظرفیت ‌های تولید انواع توری و سایر محصولات آن ها در ماه های اخیر و همچنین نیاز روز افزون این کارخانه ها به منابع بیش تری از مواد اولیه مانند آهن اسفنجی و یا قراضه آهن، به خوبی قابلرلمس است. علاوه بر این، افزایش تقاضای فولاد سازان شبه دولتی و سهم خواهی بیش تر آنان از بازار قراضه آهن در آینده عرصه رقابت را برای کارخانجات خصوصی تنگ تر خواهد کرد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0