0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش مجدد قیمت ورق رنگی شرکت MMK روسیه برای ترکیه

بازار ترکیه پس از تعطیلات، اولین پیشنهاد های رسمی قیمت ورق رنگی را شاهد بوده است. در حالی که کارخانه های داخلی برای تصمیم گیری در مورد سطوح جدید قیمت ها عجله ای ندارند، شرکت MMK  روسیه پیشنهادات جدید خود را در مورد تولیدات نوامبر اعلام کرده است، و تصمیم دارد که آنها را طی بیش از دو هفته افزایش دهد.

نوردهای بزرگ شرکت MMK در حال حاضر با قیمت ۶۳۰ دلار در هر تن CFR در ترکیه در دسترس هستند و درحالیکه نوردهای کوچک در نیمه دوم ماه آگوست با قیمت ۵۹۵ دلار در هر تن  ارائه شدند. با توجه به اینکه سطح جدید قیمت های روسیه نیز بسیار بالا است، در حال حاضر خریداران ترکیه تمایل دارند که مذاکرات فعالانه ای را به طور کلی شروع کنند.

در بازار داخلی، کارخانه های ترکیه قصد دارند تا بیشتر معاملات را به قیمت ورق رنگی ۶۲۰تا ۶۳۰ دلار در هر تن EXW در ماه نوامبر به انجام برسانند ،در حالیکه به گوش می رسد که معاملات با ۱۰ دلار کمتر در هر تن در بازار  انجام گرفته اند. شایان ذکر است که ، در دور قبلی معاملات،  نورد به مشتریان بزرگ داخلی در پایان ماه آگوست به مبلغ ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار در تن EXW  فروخته شد.این خبرها توسط متال اکسپرت منتشر شده است.

در بخش ورق رنگی، به گفته منابع ،پیشنهادات شرکت MMK  در طول بیش از دو هفته ۲۰ دلار در تن افزایش داشته و به  ۶۶۰ دلار درهر تن CFR رسیده است. متال اکسپرت یاد آور شه که کارخانه های داخلی عمدتاً در حال تصمیم گیری در مورد پیشنهادات جدید هستند، اما  خریداران انتظار دارند که حداقل به قیمت ۷۰۰ دلار در هر تن EXW دست پیدا کنند.

افزایش مجدد قیمت ورق رنگی شرکت آهن و ورق AGIS امارات متحده عربی

شرکت تولید کننده آهن و ورق آل قوریر امارات متحده عربی (AGIS)  قیمت ورق رنگی داخلی و صادراتی خود را در طول این ماه مجدداً افزایش داد. این افزایش نه تنها با افزایش قیمت مواد اولیه و روند کلی رو به بالا صورت گرفته، بلکه قیمت فلز روی نیز طی دوره بازبینی نیز با افزایش قیمت مواجه شده است.

متال اکسپرت یادآور شده که شرکت آهن و ورق امارات متحده عربی  با اشاره به ورق های رنگی ۱ میلیمتری با ۲۷۵ گرم در متر مربع پوشش روی را با قیمت ۸۴۵ دلار در هر تن EXW / FOB برآورد شده است، که در طول ماه ۴۵ دلار در هر تن افزایش داشته است.این قیمت برای تحویل محموله ماه نوامبر و دسامبر و به ترتیب برای بازارهای محلی و بین المللی می باشد.

گفته می شود که تامین کنندگان چین در طول دوره بازبینی ، قیمت ورق رنگی ۱ میلیمتری با ۱۲۰ گرم پوشش روی را ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داده اند و هم اکنون قیمت این ورق برای محموله ماه نوامبربه ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار در هر تن CFR رسیده است.فعالان بازار گزارش می دهند که  تامین کنندگان هند در حال حاضر خارج از بازار قرار دارند. شرکت  ورق Essar به علت کاهش تولید،پیشنهادات خود را به امارات متحده عربی متوقف کرده است، در حالیکه شرکت ورق JSW Steel نیزعمدتاً بر فروش داخلی تمرکز دارد.

خریداران به خرید در قیمت ورق رنگی جدید تمایلی ندارند. یکی معامله گران امارات متحده عربی گفت: “هنگامی که بازار نوسان می یابد، هیچ کس حاضر نیست به انبار کالا بپردازد.” با این وجود، کاهش سهام ممکن است به افزایش فعالیت خرید در آینده ای نزدیک منجر شود.

خرید ورق رنگی دز اصفهان

معرفی مقررات جدید املاک و مستغلات عمان در منطقه ویژه اقتصادی

مقامات عمان قوانین جدیدی را درباره بخش املاک و مستغلات برای یکی از سه منطقه ویژه اقتصادی (SEZ) معرفی کرده اند که در حال حاضر این مناطق در حال توسعه هستند. این ابتکار عمل منطقه ویژه اقتصادی Duqm را پوشش می دهد و هدف آن ارتقاء روابط سرمایه گذاری در بخش های خاصی است که به نوبه خود زمینه پایدارتری برای توسعه ساخت و ساز و همچنین بخش ورق رنگی کشور ایجاد می کنند.

این مقررات جدید توسط هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی Duqm (SEZAD) ،در تلاش برای روشن شدن قوانین خاصی پیرامون توسعه املاک و مستغلات، فروش و استفاده از ساختمان های بیشتر معرفی شد. هدف کلی دستورالعمل، فراهم آوردن یک زمینه جامع تر برای ورود بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی درپروژه های مختلف، از قبیل مجتمع های توریستی،مجتنع های مختلف مسکونی، ساختمان های تجاری و غیره می باشد. به طور کلی، این دستورالعمل به منظور مشارکت در ایجاد شرایط سرمایه گذاری های لازم برای پاسخگویی به تقاضا برای واحدهای مسکونی در منطقه Duqm  با دیدگاه منطقه ویژه اقتصادی Duqm  در کل پروژه صورت گرفته است.

انتظار می رود تلاش های مقامات عمانی برای ایجاد محیط سرمایه گذاری سالمتر در منطقه ویژه اقتصادی Duqm  به توسعه قوی بخش های املاک و مستغلات محلی که به نوبه خود باری از شانه  صنعت ورق رنگی محلی برخواهد داشت، کمک می کند.

افزایش قیمت تولیدکنندگان ورق رنگی و سرعت آرام صادرات

قیمت ورق رنگی صادراتی چین دوباره در بازار داخلی قوی، افزایش پیدا کرد. تجارت صادراتی همچنان آهسته است، زیرا قیمت ورق رنگی در بازار بین المللی رقابتی نیستند. فقط معامله گرانی که ورق رنگی را انبار کرده اند ممکن است برخی از معاملات را به سرانجام  برسانند.

بزرگترین تولید کنندگان ورق رنگی چین ، روز چهارشنبه ۶ سپتامبر ورق رنگی را به مبلغ ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار به ازای هر تن FOB عرضه می کنند که ۲۰ دلار در هر تن بالاتر از سطح هفته گذشته است. قیمت ها بر اساس وزن تئوری و با اندکی کاهش یا افزایش ارائه شده اند.این افزایش قیمت ناشی از تغییرات مشابه در بازار محلی است، در حالیکه شنیده می شود.

در طول هفته یک افزایش قیمت دیگر به مبلغ ۱۳۰  RMB در هر تن ( ۲۰ دلار در هر تن ) صورت گرفته است. علاوه بر این، با توجه به نوسانات ارز، قیمت دلار با ۲۷ دلار به ازای هر تن افزایش یافت، زیرا یوان در طول دوره بازبینی ، بیشتر ارزیابی گردیده بود. به تازگی این مورد مانعی برای صادرات ورق شده است، زیرا فروشندگان با فروش مشابه با همین قیمت ۷ دلار کمتر به دست می آورند.

معاملات صادراتی می تواند به سختی نتیجه گیری شود، زیرا قیمت ورق رنگی چین بسیار زیاد است. معامله گران مستقر در هنگ کنگ به متال اکسپرت اظهار داشتند : “اکنون تامین کنندگان هند می توانند بدون مذاکرات ۵۵۵ دلار در هر تن FOB ، ورق رنگی ارائه دهند. معامله گران چینی شانس بیشتری برای فروش ورق رنگی در خارج از کشور دارند، زیرا این پیشنهادات از ۵۵۵ دلار در هر تن فوب در هفته گذشته گزارش شده است. یکی از معامله گران چین گفت: “خریداران کره ای و آسیای شرقی ایده قیمتی بالاتری از ۵۵۵ دلار در هر تن CFR ندارند.”

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری