0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقویت بازار ورق سیاه کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری ثابت باقی مانده است و علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید در بازار داخلی این کشور عنوان شده است. این امر در بازار صادراتی این کشور نیز مشاهده شده است به طوری که گزارشات رسیده از بازار صادراتی این کشور نشان دهنده ثبات و آرامش در بازار ورق فولادی صادراتی این کشور بوده است.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار داخلی

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین به میزان 4130-4090 یوان (654-647 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزران 10 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. در بازار شمال چین نیز قیمت ورق سیاه این کشور به میزان 3970-3940 یوان به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

در حالی حاضر گزارشات رسیده حاکی از ثبات قیمت این محصول در اکثر مبادی می باشد. چنانچه این روند ادامه یابد ممکن است شاهد روند نزولی قیمت این محصول طی روزهای آتی باشیم. تقاضای ضعیف برای خرید ورق سیاه در شمال کشور چین سبب ثبات بیشتر در قیمت های لحظه ای بازار گردیده است و پیش بینی را برای آینده این بازار مشکل ساخته است.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار صادراتی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 578 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص قبلی اعلام شده در بازار صادراتی این کشور به میزان 1 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. بازار صادراتی ورق سیاه این کشور در روز گذشته در آرامش بوده است و فعالان بازار بر این عقیده بودند که قیمت پیشنهادی این محصول باید به میزان 580 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شود ولی تقاضای چندانی برای خرید این محصول در بازار صادراتی این کشور مشاهده نگردید.

ورق سیاه اصفهان

برخی از پیش بینی ها حاکی از این است که پیشنهادات قیمت ورق سیاه در این بازار طی روزهای گذشته با قیمت بالاتری انجام خواهد شد و این امر برخلاف کاهش میزان تقاضا در این کشور می باشد. بیشتر معاملات صورت گرفته برای ورق سیاه به قیمت 3964 تومان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 2 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

افزایش قیمت ورق سیاه وارداتی ویتنام برخلاف ثبات میزان تقاضا

قیمت ورق سیاه وارداتی به ویتنام طی هفته گذشته مجددا افزایش یافته است که علت این امر افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول عنوان شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های وارد شده از کشور چین به ویتنام می باشد به میزان 593-585 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5-3 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

اخیرا معامله ای در این کشور صورت گرفته است که قیمت ورق سیاه پیشنهادی در این معامله به میزان 593 دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که یکی دیگر از کارخانجات این کشور قیمت محصول تولیدی خود را به میزان 585 دلار به ازای هر تن گزارش کرده است. هم چنین به گفته منابع خبری مصرف کنندگان نهایی قیمت این محصول را در مناقصات خود به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن به ازای هر تن اعلام کرده اند که نسبت به قیمت اعلام شده توسط کارخانجات کم تر می باشد.

کاهش میزان تقاضا

به همین دلیل در حال حاضر میزان تقاضا برای این محصول کاهش یافته است زیرا خریداران عقیده دارند که قیمت پیشنهادی تولیدکنندگان بسیار بالا می باشد و فعالیت خرید خود را کاهش داده اند. هم چنین اکثر خریداران در حال حاضر به دلیل موجودی بالای انبارهای خود نیازی به خرید نداشته و میزان فعالیت خرید در این کشور کاهش یافته است.

محموله های کارخانجات بزرگ چین نیز برای ورق سیاه به میزان 595-585 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است. با این حال در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید این محصول کاهش یافته است. هم چنین برخی از کارخانجات نیز قیمت این محصول را به میزان بالاتر از 640 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. هم چنین ارزیابی ها از شاخص قیمت ورق سیاه کشور چین به میزان 577 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0