0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند ثابت قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین روند تقریبا ثابتی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین طی هفته گذشته به میزان 770 دلار به ازای هر تن بوده است. در طی هفته گذشته برخی از تولیدکنندگان بخش خصوصی قیمت تحویل درب کارخانه خود را تنی 16 دلار افزایش دادند که این امر تا حدی بازار داخلی را بهبود می بخشد.

در هر حال خریداران تمایلی به پذیرش افزایش قیمت ورق گالوانیزه ندارند و از این رو سطح فعالیت های تجاری بسیار پایین می باشد. در حال حاضر مطابقا موجودی انبارهای ورق گالوانیزه پایین می باشد. در همین حال قیمت ورق گالوانیزه در بازار پایین تر از قیمت تحویل درب کارخانه ها می باشد که نتیجه آن از دست دادن تجار است تا زمانی که قیمت بالای تحویل درب کارخانه به فروش بیشتر بازار ورق گالوانیزه کمک می کند.

به دلیل فصل سرما انتظار می رود تقاضا افزایشی نداشته باشد. انتظار می رود ورق گالوانیزه بازار داخلی چین روند ثابتی در هفته پیش رو داشته باشد.

کاهش تقاضا در بازار داخلی ورق سیاه چین

میانگین قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین نسبت به هفته گذشته برای ضخامت نازک کاهش داشته است در حالی که برای ورق سیاه ضخیم ثابت بوده است. سطح فعالیت های تجاری متوسط رو به پایین می باشد. میانگین قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین به میزان 660 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

در اوایل هفته جاری به دلیل افزایش قیمت اسلب و بیلت بازار داخلی چین قیمت آتی ورق سیاه در بورس شانگهای افزایش یافت و در اواخر هفته کاهش پیدا کرد. با توجه به نزدیک شدن به سال جدید چینی تقاضا بسیار پایین است ولی افزایش موجودی انبارها به روند ثابت و کمی صعودی ورق سیاه بازار داخلی چین کمک می کند. انتظار می رود ورق سیاه بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

ورق سیاه اصفهان

ثبات قیمت ورق رنگی بازار داخلی ترکیه

در طی هفته گذشته قیمت ورق رنگی بازار داخلی ترکیه بدون تغییر بوده در حالی که تقاضا پایین می باشد. در همین حال به گفته بازار خریداران در حال بررسی بازار هستند و با توجه به روند نزولی قیمت مواد خام سفارشات خود را به تعویق انداخته اند. قیمت ورق رنگی ترکیه به طور میانگین به میزان 900 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

نوسانان قیمت ورق سرد بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین ورق سرد بازار داخلی چین کمی نوسان داشته است در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. میانگین قیمت ورق سرد در بازار داخلی چین به میزان 760 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در طی هفته گذشته تقاضای ورق سیاه بازار داخلی چین بسیار پایین بوده است.

به دلیل نزدیک شدن به تعطیلات سال جدید چینی (15 تا 21 فوریه) با این وجود برخی از تجار شروع به افزایش موجودی انبارهای سرد خود تا قبل از تعطیلات کرده اند و این امر باعث بهبود بازار ورق سرد می شود. قیمت آتی ورق سیاه در بورس شانگهای اخیرا کمی کاهش داشته که تاثیر منفی بر بازار ورق سرد گذاشته است. انتظار می رود قیمت ورق سرد بازار داخلی چین در هفته پیش رو کمی نوسان رو به پایین داشته باشد.

افزایش قیمت ورق فولادی کشورهای اروپایی

قیمت ورق فولادی در بازار داخلی کشورهای اروپایی به دنبال روند مثبت بازار جهانی افزایش یافته است. افزایش قیمت اسلب در بازار این کشورها نیز یکی از دلایل افزایش قیمت محصولات فولادی بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی در بازار داخلی کشورهای اروپایی در جنوب اروپا به میزان 560-550 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

این ارزیابی ها براساس معاملات صورت گرفته در بازار می باشد در حالی که قیمت های پیشنهادی تا میزان 580 دلار به ازای هر تن نیز گزارش شده است. کارخانجات تصمیم دارند که قیمت های بالاتری را طی روزهای اخیر اعلام کنند و قیمت های پیشنهادی خود را بالاتر ببرند. ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی صادراتی CIS به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت اعلام شده قبلی به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0