0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رونق بازار پروفیل در هفته جاری

فروشندگان پروفیل ایران در حال حاضر به دلیل ارائه ی قیمت پروفیل مناسب برای مشتریان، همراه با زمان تحویل کوتاه مدت، هیچ رقابتی برای بازار باقی نگذاشته اند. قیمت پروفیل ایران نیز به دلیل افزایش تقاضای داخلی افزایش یافته است، در حالی که قیمت پروفیل یک ماه بعد از پیدایش روند صعودی در بازار داخلی افزایش یافته است. تامین کنندگان ایرانی نیز هیچ گونه تغییری در پیشنهادات خود اعمال نکردند. علاوه بر این، کارخانه ی قوطی پروفیل اصفهان هم در حال حاضر خارج از بازار مشغول فعالیت است.

تولید کنندگان محصولات قوطی و پروفیل مقادیر قابل توجهی (حدود ۲۵،۰۰۰ تن) از پروفیل ایران را با قیمتی معادل ۲۹۰۰ تومان برای پروفیل صنعتی با ضخامت ۲ ورق فولاد مبارکه در هر کیلو رزرو کرده اند.

خبرگزاری ها متذکر شد که برای حمل و نقل در ماه دی بیش از دو هفته زمان مورد نیاز است. قیمت پروفیل صنعتی ارائه شده توسط معامله گران نیز نسبت به تقاضای کاربران نهایی نسبتا ملایم بوده است.

سطح موجودی ذخایر انبار ها در حال حاضر نسبتا کم است اما این وضع به دلیل خرید کم و همچنین به دلیل انجام قراردادهای عمده برای خرید از ایران به وجود آمده است. تهیه ی مواد اولیه به دلیل حمل و نقل سریع، همیشه در دسترس است.

بازار فروش پروفیل صنعتی

شرکت کنندگان حاضر در بازار گزارش می دهند که فروش پروفیل صنعتی از سوی معامله گران به کاربران نهایی در ایران در دو دوره ی اول یعنی در ماه های آذر و دی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بسیار کم تر بوده است. یکی از معامله گران عمده ی اصفهان گفت: “کاهش فروش پروفیل صنعتی از نظر حجم در حدود ۲۵-۳۰٪ بوده است.”

همین وضعیت در بخش تولید پروفیل آلومینیم نیز اتفاق افتاده است. علی رغم این وضع، تولید کنندگان پروفیل آلومینیم قیمت تولیدی خود را افزایش داده اند که دلیل آن هم مواد اولیه ی گران قیمت و کمبود حجم ارائه شده ی این مواد در بازار است. در نتیجه، قیمت پروفیل آلومینیم داده شده از پروفیل با قطر ۲ و ۲٫۵ میلی متر در حدود ۲۹۲۰ تومان به ازای هر کیلو است که حدودا ۱۵ تومان در هر کیلو نیز نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.

قیمت پروفیل صنعتی ضخامت ۶ در بازار اصفهان برای سایز ۱۴۰*۱۴۰ با قیمت ۲۸۸۰ تومان به ازای هر کیلو در بازار ارائه شده است همچنین قیمت برای پروفیل صنعتی اصفهان با سایز ۱۴۰*۱۴۰ برا ی ضخامت ۸ با قیمت ۲۹۷۰ تومان به ازای هر کیلو معامله شده است . در بازار همچنین قوطی و پروفیل صنعتی برای سایز ۳۰۰*۳۰۰ عرضه در بازار اصفهان از معتبرترین کارخانه های اصفهان با قیمت ۳۰۷۰ تومان برای ضخامت ۶ به بالا بفروش رسیده است .

قیمت پروفیل اصفهان

روند تغییرات قیمت پروفیل آلومینیم

در بازار برای هفته گذشته پروفیل آلومینیم با سایزهای ۴۰*۱۰۰ و با ضخامت ۱ بفروش رسیده است همچنین پروفیل آلومینیم با سایز ۴۰ *۶۰ و۳۸*۶۴ و سایز پروفیل آلومینیم با سایز ۱۰۰*۴۰ با ضخامت ۲ با قیمت افزایش یافته ارائه شده است.

قیمت پروفیل استیل ارائه شده در اصفهان از کارخانه های معتبر برای ضخامت ۱ شاخه ۶ متری در خواستی در بنگاه تهران با قیمت ۱۶۳۰۰ تومان به ازای هر کیلو معامه شد از طرفی قیمت ها برای پروفیل استیل چین با ضخامت ۱٫۵ با قیمت ۱۶۳۰۰ تومان در بازار به فروش رسید. در این بازه زمانی قیمت ها برای پروفیل ۲۰*۲۰ و ۳۰*۲۰ و ۵۰*۲۵ با ضخامت ۱٫۵ برای پروفیل شاخه ۶ متری با قیمت ۱۶۳۰۰ تومان به ازای هر کیلو بفروش رسید .

پروفیل استیل ضخامت ۱٫۲۵ برای پروفیل با شاخعه ۶ متری و عرضه در بنگاه تهران با قیمت ۱۶۳۰۰ تومان به ازای هر کیلو بفروش رسید .از طرفی قیمت پروفیل استیل ضخامت ۲ برای سایزهای ۴۰*۲۰ و ۳۰*۳۰ برای ارائه درب بنگاه تهران با قیمت قبل ارائه شده و با توجه به متغییر بودن قیمت ها از دادن قیمت صرفه نظر میکنند و فقط در صورت درخواست و ارائه پیش فاکتور قیمت داده می شود.

بررسی ها از اوضاع کلی بازار پروفیل با نوسانات روزهای اخیر و ثبات دو روزه قیمت ها در بخش پروفیل صنعتی و پروفیل استیل نوید افزایش نسبی آن را در روزهای پایانی هفته می دهد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری