0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت شديد عرضه به بازار و جهش قيمت میلگرد در بازار نقدي چین

 به گزارش متال بولتن در بازار نقدی ۲۷ نوامبر قیمت میلگرد در شرق چین با افزايش ۱۱۰ تا ۱۲۰ يوان به ازای هر تن نسبت به روز قبل روبرو شد و در محدوده ۴۳۶۰ تا ۴۴۲۰ یوان به ازای هر تن قرار گرفت. در شمال چین نیز قیمت میلگرد با افزایش ۱۰۰ يوان به ازای هر تن نسبت به روز قبل ۴۱۵۰ تا ۴۱۷۰ یوان به ازای هر تن معامله شد.

قیمت بيلت تانگشان پس از افت ۴۰ يوان به ازای هر تن در روز جمعه، در آخر هفته ۲۰ يوان به ازای هر تن و در روز جاري ۱۰ يوان به ازای هر تن از كاهش روز جمعه را جبران كرد و باعث ألقاي جو افزايشي به بازار شد.

فروشنده هاي ميلگرد در بازار در نقدي سه تا چهار نوبت قيمت میلگرد فروشی خود را افزايش دادند.

تحلیل قیمت میلگرد در بازار صادراتی چین

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با افزايش ۶٫۶۷  دلار به ازای هر تن نسبت به ديروز به ۵۴۱٫۶۷ دلار به ازای هر تن FOB رسید.با صعود قيمت میلگرد در بازار داخلي برخي فولاد سازها ۵۵۵ تا ۵۷۰ دلار به ازای هر تن FOBبراي ميلگرد صادراتي خود تعيين كردند كه البته با افزايش بيش تر قيمت هاي داخلي عرضه به بازارهاي خارجي را متوقف كردند.

در مقابل خریداران پیشنهادهای خريد خود را ۵۱۵ دلار به ازای هر تن FOB نگه داشتند و معتقدند قادر به تامين ميلگرد مورد نياز خود از منابع ديگر با قيمت هاي پايين تر از چيني ها هستند.قیمت ميلگرد آتي معاملاتي در بورس شانگهاي نیز طی آن روز با افزايش ۱۹ يوان به ازای هر تن نسبت به جمعه به ۳۸۴۰ يوان به ازای هر تن رسيد.قیمت هر۱ دلار برابر با ۶٫۶۰یوان می باشد.

بنا بر گزارشاتی که تا امروز از برخی رسانه های خارجی، به خصوص متال بولتن استنباط می شود؛ نرخ داخلی بیلت چین و به تبع آن قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور با وجود کسر ۱۷ درصد مالیات ارزش افزوده، به مراتب بالاتر از سایر کشورهای آسیایی مثل ایران یا منطقه کشورهای مستقل اتحادیه ای است. همین تفاوت قیمت میلگرد و شمش تبدیل به بارقه امیدی برای برخی از تولیدکنندگان و تامین ‌کنندگان محصولات نیمه ساخته شده منطقه گردیده است؛ بطوریکه به افزایش قیمت ها امید بسته اند؛ از طرف دیگر فرا رسیدن فصل سرما خود تبدیل به اصلی ترین مانع برای حصول به این هدف گردیده است بطوریکه در حال حاضر حداقل ۳۰ الی ۴۰ دلار به ازای هر تن اختلاف قیمت بین شمش تولیدی چین و سایر کشورهای منطقه دیده می شود. ایران مدتی است که با نرخهای جذاب و حداقل ۱۰ الی ۱۵ دلار به ازای هر تن زیر قیمت تامین کنندگان منطقه کشورهای مستقل اتحادیه ای به عنوان یکی از رقبای اصلی در تامین بیلت و اسلب منطقه به حساب می آید. بنا بر گزارشات، تا پایان سال میلادی نمیتوان سمت و سوی مشخصی برای بهبود بازار متصور شد اما برخی از تجار بین المللی به بهبود قیمتها در سال جدید میلادی امیدوار هستند.

قیمت میلگرد ابر کوه یزد

نکاتی کوتاه و مختصر از گزارشات متال بولتن در خصوص بازار میلگرد جهانی

اوایل این هفته، مصر حدود ۱۰،۰۰۰ بیلت تولیدی اکراین را با نرخ ۴۷۰ الی ۴۷۵ دلار به ازای هر تن cfr  (کیلویی ۱۹۳۵ الی ۱۹۶۰ تومان) پیش خرید نمود.

۱۵،۰۰۰ تن بیلت تولیدی CIS با نرخ ۴۸۵-۴۹۰ دلار به ازای هر تن cfr (کیلویی ۲۰۰۰ الی ۲۰۲۰ تومان) یا ۴۶۵-۴۷۰ دلار به ازای هر تن فوب به مصر فروخته شده است.

در خصوص بازار داخلی چین؛ نرخ بیلت ثابت بود، اما بازار آتی میلگرد به دلیل انتظار و رصد در مواجه با بازار نقدی، همچنان ضعیف باقی ماند.

قیمت میلگرد و سیم مفتولی در بازار داخلی ترکیه، تحت تاثیر افزایش قیمت قراضه آهن وارداتی و کاهش ارزش لیره ترک، در سیر صعودی قرار داشت.

قیمت میلگرد داخلی در بازار ترکیه، در ازمیر و اسکندرون، ۵۴۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن تحویل درب کارخانه (exw) بود در حالیکه این کالا در استانبول ۵۳۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن exw شنیده شد.

نرخ صادراتی مقاطع طویل فولادی ترکیه به دلیل افزایش قراضه آهن وارداتی، در خلال هفته گذشته افزایشی بوده است. ارزیابی هفتگی قیمت میلگرد صادراتی ترکیه در خارج از این کشور در روز پنجشنبه، حدود ۵۲۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن  (کیلویی ۲۱۴۰ الی ۲۱۸۰ تومان) فوب بود که نسبت به هفته گذشته با نرخ ۵۱۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن، افزایش داشته است.

شاخص روزانه متال بولتن در خصوص قیمت قراضه آهن در روز ۲۳ نوامبر با نرخ ۳۰۹٫۲۷ دلار به ازای هر تن cfr (حدود کیلویی ۱۲۷۵ تومان) بسته شد که نسبت به تاریخ ۱۴ نوامبر با نرخ ۲۹۵٫۴۵ دلار به ازای هر تن، ۱۳٫۶۲ دلار به ازای هر تن افزایش را نشان می دهد

معاملات آتی فولاد شانگهای روز دوشنبه به بالاترین سطح شش هفته اخير صعود کردند، که انتظار می رود تقاضای چینی در سال جدید همچنان بالا باقی بماند، و قیمت کالاهای سنگ آهن و ذغال سنگ کك به همان قله چند هفته ای افزایش پیدا کند.

به گفته منابع خبری، قیمت ها در کشور چین که بزرگ ترین مصرف کننده فولاد در سال آینده می باشد همچنان بالا باقی خواهد ماند.

به گفته منابع خبری قانون های زیست محیطی کشور چین، تولید فولاد در بازار داخلی چین را در سال آینده کاهش خواهد داد و اين امر بایستی به افزایش قدرت در سال جاری در قیمت محصولات آهن آلات کمک کند که باعث می شود تولیدکنندگان به سوداوري برسند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری