0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

خرید و فروش در بازار ورق سیاه در روند آرامی ادامه یافت

به گزارش متال بولتن ۳ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۸۵۰ تا ۳۸۸۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با کاهش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۴۰ تا ۳۸۷۰ يوان رسيد.

در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۱۴ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۳۶۹۸ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۸ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش ۱٫۰۵ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۸٫۷۵ دلار FOB رسید. پیشنهادهای فروش بیشتر فولاد سازهای چین ۵۹۰ دلار FOB است که ۲۰ دلار بالاتر از هفته گذشته است. درخواست های خرید در روز جاری افزایش یافت اما هیچ خریدی انجام نشد.

یکی از منابع در ویتنام اعلام کرد قیمت مورد قبول خریداران در این کشور به طور عمده ۵۷۰ دلار FOB است.

افت قیمت ورق سیاه وارداتی ویتنام در میان مشکلات تجار

قیمت ورق سیاه وارداتی به ویتنام در روزهای اخیر روند نزولی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش میزان تقاضا خرید این محصول می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب شرقی آسیا که اساسا از سمت کشور چین می باشد به میزان ۶۲۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه وارداتی در این کشور کاهش یافته است و خریداران برای خرید این محصول در حال حاضر صبر کرده اند و در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها می باشند. این در حالی است که قیمت ها در حدود ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن نیز چندان جالب نبوده و خریداران هم چنان در انتظار قیمت های پایین تر می باشند.

قیمت ورق سیاه

هم چنین انتظار نمی رود که معاملاتی به قیمت بالاتر از ۶۲۰ دلار به ازای هر تن نیز انجام گردد. هم چنین محموله های وارد شده به این کشور نیز در محدوده قیمت ۶۱۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت ها طی هفته گذشته به میزان ۶۲۵-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است و در حال حاضر شاهد افت قیمت این محصول می باشیم.

مشکلات واردکنندگان ورق سیاه بازار جهانی

هم چنین واردکنندگان در کشور ژاپن قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود به کشور ویتنام را به میزان ۶۴۰-۶۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این در حالی است که واردکنندگان در کشور چین هنوز قیمت جدیدی را به کشور ویتنام پیشنهاد نداده اند. هم چنین خریداران قیمت پیشنهادی خود برای خرید این محصول را در مناقصات به میزان ۵۹۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که قیمت قبلی در هفته گذشته به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین به گفته منابع خبری در حال حاضر میزان موجودی برای تامین خریداران کافی بوده ولی میزان تقاضا کاهش یافته است. هم چنین ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه کشور چین به میزان ۵۸۵ دلار به ازای هر تن بوده است و نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۸ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت قبلی اعلام شده برای این محصول به میزان ۵۹۴ دلار به ازای هر تن بوده است.

افت قیمت ورق سیاه کشور چین در ماه مارس

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۲۶ ماه مارس روند نزولی داشته است. قیمت این محصول در شرق چین به میزان ۵۹۴-۵۸۶ دلار به ازای هر تن بوده و نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۶۰-۵۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین در شمال کشور چین قیمت این محصول به میزان ۳۷۰۰-۳۶۷۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت بیلت کاهش نرخ بیشتری را تجربه کرده است و قیمت آن بر قیمت سایر محصولات فولادی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

ارزیابی جدید متال بولتن در خصوص ورق سیاه

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه چین به میزان ۵۷۱ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۴ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین برخی از صادرکنندگان قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته کاهش داده اند در حالی که قیمت در هفته گذشته به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری