0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت تیرآهن مصر به دنبال روند افزایش جهانی

تولید کنندگان تیرآهن مصر همچنان تلاش می کنند تا با روند صعودی قیمت تیرآهن جهانی همگام شوند. در نتیجه کارخانه های داخلی به میزان قابل توجهی قیمت خود را برای مشتریان محلی افزایش داده اند، که این افزایش قیمت تیرآهن به دلیل افزایش قابل ملاحظه ای در تگ های تیرآهن و قراضه در سراسر جهان می باشد.

اکثر تولیدکنندگان بزرگ داخلی پیشنهادات قیمت تیرآهن خود را از ۶۸۴ تا ۸۰۰ EGP در تن به ۱۱۴۰۰ تا ۱۱۵۵۰ EGP در تن ، طی دو هفته افزایش دادند. این قیمت ها معادل ۳۶ تا ۴۳ دلاردر هر تن و ۵۶۲ تا۵۶۹ دلار در هر تن EXW می باشند.کارخانه های کوچک نیز قیمت های خود را افزایش داده اند و قیمت تیرآهن را از  ۷۵۰ تا ۸۰۰ EGP به ۱۱۴۰۰ تا ۱۱۵۰۰ EGP  در هر تن رساندند. این افزایش قیمت معادل دلار، از ۴۱ تا ۴۳ دلار در هر تن  به ۵۶۲ تا ۵۶۷ دلار در هر تنEXW می باشد.

یکی از عواملی که باعث رونق قیمت ها می شود، افزایش قیمت مواد اولیه وارداتی است. از اوایل جولای پیشنهادات قیمت تیرآهن از تامین کننده اصلی یعنی از کشورهای مستقل مشترک المنافع ، حدود ۷۵ دلار در هر تن افزایش داشت.یکی از نمایندگان کارخانه به متال اکسپرت اظهار داشت: در صورتی که برچسبهای قیمت مواد اولیه همچنان رشد کنند، ما از تنظیم قیمت بیشتر در کوتاه مدت امتناع خواهیم کرد. با این حال،تمایلات روند صعودی هنوز هم در پشت سقوط اخیر قیمت های چین،آنچنان قوی نیستند.

افزایش قیمت تیرآهن، عامل ایجاد نگرانی در بخش ساخت و ساز مصر

افزایش قیمت قابل توجه در بازار تیرآهن داخلی مصر طی ماه های گذشته، همزمان با روند صعود جهانی می باشد و ازجمله عواملی است که بر ساخت و ساز کشور تأثیر می گذارد. به عنوان یک نتیجه، در حالی که تأمین کنندگان مصر، قیمت تیرآهن پیشنهادی خود را برای خریداران داخلی تساعدی نظر می گیرند، اکثر پیمانکاران باید به دنبال جایگزینی برای جبران هزینه های اضافی باشند.

از ابتدای ماه ژوئن تا کنون قیمت تیرآهن به طور متوسط ۷۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و اکنون تقریباً با قیمت ۵۶۲ تا ۵۶۴ دلار در هر تن EXW ارائه می شود. تمایل به افزایش قیمت در میان کارخانه های مصری، به طور عمده به تقویت اخیر تقاضای داخلی و دسترسی محدود به مواد وارداتی پس از معرفی مقررات ضد دامپینگ بر روی تیرآهن وارداتی از ترکیه، اوکراین و چین در حدود ۱۲ تا ۲۷٪ ،بسته به کشور وارد کننده ،شده است.

از سوی دیگر، متال اکسپرت یادآور شده است که این وضعیت بر پروژه های ساختمانی، به ویژه در شرکت های خصوصی، تأثیر گذاشته است که مصرف مواد خارجی به عنوان یک جایگزین ارزان تر برای تیرآهن داخلی است . یک منبع داخلی اظهار داشت: “بسیاری از شرکت های ساختمانی در ماه ژوئن قراردادهای خود را امضا کردند، زمانی که قیمت تیرآهن برابر با ۹٫۶۰۰ یورو در تن (۴۷۳ دلار درتن ) بود، اما در حال حاضر قیمت تیرآهن ۱۱٫۵۵۰ یورو در تن (۵۶۹ دلار در تن) می باشد، بنابراین شرکت ها از خسارات سنگین ناشی از افزایش قیمت رنج می برند”.

خرید تیرآهن اصفهان

تاثیر قیمت قراضه و شمش بر بازار تیرآهن

وضعیت موجود در مورد بازار مواد خام و محصولات نيمه تمام دومين عامل مهم می باشد که از خط مش قيمت گذاری توليدکنندگان مصری حمایت می کند. افزایش قیمت قراضه و شمش، شرکت های داخلی را مجبور به جبران هزینه های مواد خام و هزینه های مواد اولیه می کند که این جبران هزینه با بالا بردن برچسب  قیمت برای محصولات نهایی می باشد. نماینده اتاق صنایع متالورژی مصر گفت: “هزینه مواد وارداتی ۸۵ درصد از این قیمت را تشکیل می دهد.

اطلاعات متال اکسپرت نشان می دهد که شمش از کشورهای مستقل مشترک المنافع برای مصر با قیمتی پایین تر از ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار در هر تن CFR در برابر ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار در هر تن CFR ، تا اوایل ژوئن ،در دسترس نمی باشد. علاوه بر این، قیمت قراضه نیز در بازار جهانی افزایش یافته است و افزایش قیمتی معادل US HMS 1 & 2 (80:20) با معیار جهانی داشته است – که از ۲۷۱ دلار در هر تن CFR ترکیه تا ۳۵۳ دلار در هر تن CFR تأیید این واقعیت می باشد.

این وضعیت باعث فشار بیشتری بر کسب و کار ساخت و ساز شده است که با نیاز به بهینه سازی ،هزینه ها و گاهی اوقات حتی پروژه ها را به خصوص در بخش خصوصی به تأخیر می اندازد. به طور مشخص، شرکت هایی که پروژه های خود را در بخش دولتی توسعه می دهند، از وزارت مسکن و وزارت مالیه حمایت می کنند. قیمت هایی که در بالا با پوند مصر ارائه شده اند،با ۱۴٪  مالیات احتساب می گردند، و قیمت هایی که به دلار آمریکا هستند از مالیات مستثنی هستند. $ ۱ = EGP 17.8.

ورود هند به بازار تیرآهن آسیا

هند که به صادر کننده فعال آهن آلات تبدیل شده است به تازگی وارد بازار صادرات محصولات طویل شده است. به طور خاص، معاملات متعددی در ماه جولای تا آگوست از هند به آسیای جنوب شرقی شنیده شده است. شرکت کنندگان در بازار در مورد روند فعلی خوشبین هستند. متال کارشناس یادآور شد که اخیراً تولیدکنندگان آهن آلات هند شروع به صادرات تیرآهن به کشورهای جنوب شرقی آسیا کرده اند، که با تقاضای کافی برای این محصولات در بازار داخلی و قیمتهای بالایی که از چین ارائه می شود ، این حرکت مورد حمایت قرار گرفت.

اولین معاملات برای تیرآهن در ماه جولای شنیده شد. به طور خاص، رزرو حدود ۴۰ هزار تن تیرآهن برای هنگ کنگ به گوش می رسد. در هفته اول ماه آگوست انجام معامله ای برای حدود ۲۰٫۰۰۰ تن تیرآهن به سنگاپور شنیده شد. یک شرکت بازرگانی به متال اکسپرت گفت: “همانطور که شنیده شده، ۱۲۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تن تیرآهن هند در ماه اوت رزرو شده است، که عمدتا به هنگ کنگ فروخته شده و بخش کوچکتری نیز برای سنگاپور می باشد.”

متال اکسپرت یادآور شده است که تامین کنندگان هند در آینده نزدیک با عرضه پیشنهادات جدید، قیمت تیرآهن را معادل  ۵۲۵ دلار در هر تن FOB وزن واقعی، به بازار عرضه می کنند. با توجه به این که در آخرین قرارداد ارسال محموله چین به هنگ کنگ، قیمت تیرآهن تقریباً معادل  ۵۳۰ دلار در هر تن FOB (وزن واقعی) بوده است ، مشتریان به راحتی می توانند این قیمت را در پیشنهادات رسمی حتی ۲۰ دلار در هر تن بیشتر ارائه کنند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری