0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت تیرآهن مصر به دنبال روند افزایش جهانی

تولید کنندگان تیرآهن مصر همچنان تلاش می کنند تا با روند صعودی قیمت تیرآهن جهانی همگام شوند. در نتیجه کارخانه های داخلی به میزان قابل توجهی قیمت خود را برای مشتریان محلی افزایش داده اند، که این افزایش قیمت تیرآهن به دلیل افزایش قابل ملاحظه ای در تگ های تیرآهن و قراضه در سراسر جهان می باشد.

اکثر تولیدکنندگان بزرگ داخلی پیشنهادات قیمت تیرآهن خود را از 684 تا 800 EGP در تن به 11400 تا 11550 EGP در تن ، طی دو هفته افزایش دادند. این قیمت ها معادل 36 تا 43 دلاردر هر تن و 562 تا569 دلار در هر تن EXW می باشند.کارخانه های کوچک نیز قیمت های خود را افزایش داده اند و قیمت تیرآهن را از  750 تا 800 EGP به 11400 تا 11500 EGP  در هر تن رساندند. این افزایش قیمت معادل دلار، از 41 تا 43 دلار در هر تن  به 562 تا 567 دلار در هر تنEXW می باشد.

یکی از عواملی که باعث رونق قیمت ها می شود، افزایش قیمت مواد اولیه وارداتی است. از اوایل جولای پیشنهادات قیمت تیرآهن از تامین کننده اصلی یعنی از کشورهای مستقل مشترک المنافع ، حدود 75 دلار در هر تن افزایش داشت.یکی از نمایندگان کارخانه به متال اکسپرت اظهار داشت: در صورتی که برچسبهای قیمت مواد اولیه همچنان رشد کنند، ما از تنظیم قیمت بیشتر در کوتاه مدت امتناع خواهیم کرد. با این حال،تمایلات روند صعودی هنوز هم در پشت سقوط اخیر قیمت های چین،آنچنان قوی نیستند.

افزایش قیمت تیرآهن، عامل ایجاد نگرانی در بخش ساخت و ساز مصر

افزایش قیمت قابل توجه در بازار تیرآهن داخلی مصر طی ماه های گذشته، همزمان با روند صعود جهانی می باشد و ازجمله عواملی است که بر ساخت و ساز کشور تأثیر می گذارد. به عنوان یک نتیجه، در حالی که تأمین کنندگان مصر، قیمت تیرآهن پیشنهادی خود را برای خریداران داخلی تساعدی نظر می گیرند، اکثر پیمانکاران باید به دنبال جایگزینی برای جبران هزینه های اضافی باشند.

از ابتدای ماه ژوئن تا کنون قیمت تیرآهن به طور متوسط 70 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و اکنون تقریباً با قیمت 562 تا 564 دلار در هر تن EXW ارائه می شود. تمایل به افزایش قیمت در میان کارخانه های مصری، به طور عمده به تقویت اخیر تقاضای داخلی و دسترسی محدود به مواد وارداتی پس از معرفی مقررات ضد دامپینگ بر روی تیرآهن وارداتی از ترکیه، اوکراین و چین در حدود 12 تا 27٪ ،بسته به کشور وارد کننده ،شده است.

از سوی دیگر، متال اکسپرت یادآور شده است که این وضعیت بر پروژه های ساختمانی، به ویژه در شرکت های خصوصی، تأثیر گذاشته است که مصرف مواد خارجی به عنوان یک جایگزین ارزان تر برای تیرآهن داخلی است . یک منبع داخلی اظهار داشت: “بسیاری از شرکت های ساختمانی در ماه ژوئن قراردادهای خود را امضا کردند، زمانی که قیمت تیرآهن برابر با 9.600 یورو در تن (473 دلار درتن ) بود، اما در حال حاضر قیمت تیرآهن 11.550 یورو در تن (569 دلار در تن) می باشد، بنابراین شرکت ها از خسارات سنگین ناشی از افزایش قیمت رنج می برند”.

خرید تیرآهن اصفهان

تاثیر قیمت قراضه و شمش بر بازار تیرآهن

وضعیت موجود در مورد بازار مواد خام و محصولات نيمه تمام دومين عامل مهم می باشد که از خط مش قيمت گذاری توليدکنندگان مصری حمایت می کند. افزایش قیمت قراضه و شمش، شرکت های داخلی را مجبور به جبران هزینه های مواد خام و هزینه های مواد اولیه می کند که این جبران هزینه با بالا بردن برچسب  قیمت برای محصولات نهایی می باشد. نماینده اتاق صنایع متالورژی مصر گفت: “هزینه مواد وارداتی 85 درصد از این قیمت را تشکیل می دهد.

اطلاعات متال اکسپرت نشان می دهد که شمش از کشورهای مستقل مشترک المنافع برای مصر با قیمتی پایین تر از 515 تا 520 دلار در هر تن CFR در برابر 410 تا 415 دلار در هر تن CFR ، تا اوایل ژوئن ،در دسترس نمی باشد. علاوه بر این، قیمت قراضه نیز در بازار جهانی افزایش یافته است و افزایش قیمتی معادل US HMS 1 & 2 (80:20) با معیار جهانی داشته است – که از 271 دلار در هر تن CFR ترکیه تا 353 دلار در هر تن CFR تأیید این واقعیت می باشد.

این وضعیت باعث فشار بیشتری بر کسب و کار ساخت و ساز شده است که با نیاز به بهینه سازی ،هزینه ها و گاهی اوقات حتی پروژه ها را به خصوص در بخش خصوصی به تأخیر می اندازد. به طور مشخص، شرکت هایی که پروژه های خود را در بخش دولتی توسعه می دهند، از وزارت مسکن و وزارت مالیه حمایت می کنند. قیمت هایی که در بالا با پوند مصر ارائه شده اند،با 14٪  مالیات احتساب می گردند، و قیمت هایی که به دلار آمریکا هستند از مالیات مستثنی هستند. $ 1 = EGP 17.8.

ورود هند به بازار تیرآهن آسیا

هند که به صادر کننده فعال آهن آلات تبدیل شده است به تازگی وارد بازار صادرات محصولات طویل شده است. به طور خاص، معاملات متعددی در ماه جولای تا آگوست از هند به آسیای جنوب شرقی شنیده شده است. شرکت کنندگان در بازار در مورد روند فعلی خوشبین هستند. متال کارشناس یادآور شد که اخیراً تولیدکنندگان آهن آلات هند شروع به صادرات تیرآهن به کشورهای جنوب شرقی آسیا کرده اند، که با تقاضای کافی برای این محصولات در بازار داخلی و قیمتهای بالایی که از چین ارائه می شود ، این حرکت مورد حمایت قرار گرفت.

اولین معاملات برای تیرآهن در ماه جولای شنیده شد. به طور خاص، رزرو حدود 40 هزار تن تیرآهن برای هنگ کنگ به گوش می رسد. در هفته اول ماه آگوست انجام معامله ای برای حدود 20.000 تن تیرآهن به سنگاپور شنیده شد. یک شرکت بازرگانی به متال اکسپرت گفت: “همانطور که شنیده شده، 120 هزار تا 150 هزار تن تیرآهن هند در ماه اوت رزرو شده است، که عمدتا به هنگ کنگ فروخته شده و بخش کوچکتری نیز برای سنگاپور می باشد.”

متال اکسپرت یادآور شده است که تامین کنندگان هند در آینده نزدیک با عرضه پیشنهادات جدید، قیمت تیرآهن را معادل  525 دلار در هر تن FOB وزن واقعی، به بازار عرضه می کنند. با توجه به این که در آخرین قرارداد ارسال محموله چین به هنگ کنگ، قیمت تیرآهن تقریباً معادل  530 دلار در هر تن FOB (وزن واقعی) بوده است ، مشتریان به راحتی می توانند این قیمت را در پیشنهادات رسمی حتی 20 دلار در هر تن بیشتر ارائه کنند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0