0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت میلگرد آجدار اتحادیه ی اروپا به دنبال افزایش هزینه های کویل

حاضرین در بازار در روز چهارشنبه اظهار داشتند: قیمت میلگرد آجدار برای در سراسر کشور عمومیت نداشته اند . اروپا در هفت روز گذشته در مورد هزینه های میلگرد آجدار همچنان ثابت است. قیمت میلگرد آجدار ، که به تقاضاها اضافه شده، از اواسط ماه ژانویه خریداران و فروشندگان میلگرد آجدار را با شرایط بازار این هفته، ثابت نگه داشته است. در ارزیابی قیمت میلگرد آجدار شمال اروپا در روز چهارشنبه به میزان ۱۰ یورو (۱۱ دلار) یعنی ۶۱۰-۶۵۰ یورو (۶۴۵-۶۸۸ دلار) در هر تن در مقایسه با ۶۱۰-۶۴۰ یورو (۶۴۵-۶۷۷ دلار) در هر تن طی یک هفته افزایش داشته است.

یکی از تاجران شمال اروپا گفت: اگر چه شرایط بازار بدون تغییر است، اما قیمت میلگرد آجدار از یک معامله گر شمال اروپا دریافت شد که نشان می دهد که یکی از سازندگان میلگرد آجدار اسکاندیناوی در حال ارائه ی مواد با قیمت میلگرد آجدار ثابت در سه ماهه اول سال، به قیمت ۶۱۰ یورو (۶۴۵ دلار) به ازای هر تن است. قیمت میلگرد آجدار در جنوب اروپا همچنان ۶۰۰-۶۴۰ یورو (۶۳۵-۶۷۷ دلار) در هر اونس بود.

کاهش ضرر و زیان کارخانه میلگرد آجدار ترکیه IDC  تا میزان ۴۱ میلیون دلار 

شرکت ازمیر دمیرالیک در سال ۲۰۱۶ ضرر و زیان خود را از طریق درآمد پیش از سود دهی، مالیات، استهلاک و  تورم تا میزان ۱۵۲ TRY یا ۴۱ میلیون دلار کاهش داد. بر اساس گزارش اخیر این کشور، در سال ۲۰۱۵: زیان این شرکت در سال ۲۰۱۶ میزان TRY97.27 یا ۲۶٫۳۱ میلیون دلار بود که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ با TRB249.34 یا ۶۷٫۴۴ میلیون دلار، کاهش چشمگیری داشته است.

نتایج بهبود یافته در مورد نرخ میلگرد آجدار این کارخانه باعث افزایش گردش مالی آن تا میزان TRY2.26 میلیارد (۶۱۱٫۳۰ میلیون دلار) در سال ۲۰۱۶، نسبت به  TRY2.08 میلیارد دلار (۵۶۲٫۶۲ میلیون دلار) در سال ۲۰۱۵ شده است. کارخانه ی الیک همچنین تولید را افزایش داد و در سال ۲۰۱۶ تولید ۱٫۳۲ میلیون تن شمشه فلزی را به خود اختصاص داد که افزایشی ۱٫۲۱ میلیون تنی نسبت به سال ۲۰۱۵ را دارد.

این شرکت همچنین در مقایسه با سال ۲۰۱۵ با تولید ۸۵۸،۳۵۳ تن میلگردآجدار، ۹۴۱،۲۶۵ تن میلگرد آجدار در سال ۲۰۱۶ تولید کرد. کارخانه تولید میلگرد آجدار همچنین ۲۴۵،۲۹۰ تن پروفیل در سال ۲۰۱۶ تولید کرد. فروش ۱٫۵۲ میلیون تن از میلگرد آجدار در سال ۲۰۱۶، با افزایش ۳٫۳۰٪ درصدی نسبت به سال گذشته، در حالی که فروش پیشنهادی آن ۵۹۹۷ تن بود، نسبت به سال ۲۰۱۵ تقریبا دو برابر شده است.

میلگرد مرکزآهن

شاخص قیمت میلگرد آجدار

شاخص قیمت میلگرد آجدار هفتگی داخلی برای آرسلر در ترکیه ۴۲۵-۴۴۰ دلار در هر تن و در هفته ی گذشته ۴۲۵-۴۳۷ دلار برای هر تن بوده است. ارزیابی قیمت میلگرد آجدار ۴۲۰-۴۲۵ دلار در روز ۲ به ازای هر تن، و ۴۱۰-۴۲۰ دلار در هفته ی  گذشته بوده است. و قطعات آن در کارخانه ی ادمیر، در غرب ترکیه، به تولید میلگرد آجدار و پروفیل می پردازد و ظرفیت تولید میلگرد بر ۱٫۵ میلیون تن را داراست.

این قیمت کاملا ثابت است و درباره ی قیمت میلگرد آجدار انتظار افزایش یا کاهش نمی رود. “یکی از توزیع کننده گفت.: ” قیمت میلگرد آجدار کاملا ثابت است. “در ارزیابی هفتگی قیمت میلگرد آجدار در شمال اروپا در روز چهارشنبه، € ۵۶۰-۵۸۰ ($ ۵۹۲-۶۱۴) در هر تن قیمت میلگرد آجدار مواد مشابه در جنوب اروپا به ۱۰ یورو (۱۱ دلار) در هر تن کاهش یافت ۵۳۰-۵۴۰ یورو (۵۶۱-۵۷۱ یورو) در هر تن، در مقایسه با ۵۳۰-۵۵۰ یورو (۵۶۱-۵۸۲ دلار) طی یک هفته ی گذشته کاهش داشته است . در حال حاضر تقاضا کم است زیرا بسیاری از فروشندگان در بازار، سهام واگذار نمی کنند بنابراین قیمت ممکن است فقط زمانی تغییر کند که خریداران در سه ماهه دوم، به بازار بازگردند.

بسیاری از خریداران برای ماه های آینده سهام پیش خرید کرده اند. او می گوید، بنابراین احتمالا قیمت میلگرد آجدارکمی بیشتر می شود. با توجه به رکود قیمت میلگرد آجدار، یک تولید کننده جنوب اروپا در مورد آینده کوتاه مدت بازار نگران بود. وی چنین گفت: ما قیمت ها را تغییر نداده ایم و به دلیل تقاضای کم، تحت فشار هستیم. برخی از تولید کنندگان در جنوب اروپا قبلا مجبور شده بودند قیمت پیشنهادی خود را در ماه گذشته پس از تلاش برای افزایش قیمت ها کاهش دهند زیرابه دلیل تقاضای کم موفق نشده بودند.

بازار وارداتی میلگرد آجدار

ایالات متحده واردات میلگرد آجدار را افزایش می دهد مواد خام به گفته ی شرکت متال، قیمت میلگرد آجدار در ایالات متحده آمریکا حرکت رو به بالایی داشته است. بهای جهانی مواد خام نیز در روز پنجشنبه نهم مارس بیشتر شده است. یک محموله ۲۵،۰۰۰ تن میلگرد آجدار از روسیه صادر شده که ارزش آن ۴۶۵ دلار به ازای هر تن می باشد، که به گفته ی یکی از تاجران حدودا  کمتر از ۵۰۰ دلار برای هر تن در شرایط  CFR تخمین زده می شود.

معامله هنوز تأیید نشده، اما منابع اشاره کردند که جزئیات محموله مطابق با روند بازار بود. محموله دوم میلگرد آجدار ترکیه ۱۰،۰۰۰ تن تخمین زده شد. اگر چه قیمت نامعلوم بود. در بار این محموله میلگرد آجدار ترکیه تایید شده و بسته شده است، که قیمت آن به مبلغ ۵۱۰ دلار در هر تن برآورد شده است. اما یک معامله گر ناشناس، که در این معامله نیست، برآورد کرد که قرارداد بسته شده در حدود ۴۶۰ دلار برای هر تن FOB ترکیه است و دو هفته ی پیش به پایان رسید. او معادل را در هر تن ذکر نکرد.

قیمت میلگرد آجدار وارداتی از ۴۹۰ دلار به ۵۲۰ دلار برای هر تن، از هر دو کشور CIS  و ترکیه زمانی که ارزیابی قیمت AMM است بسته بندی شده است. قیمت میلگرد آجدار در ترکیه به ۳۰۳ دلار در هر تن رسید ، به علاوه قیمت های سنگ آهن و آهن، به عنوان عوامل ذکر شده بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری