0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق کرکره توسط تولید کنندگان اروپایی

به گفته منابع خبری کارخانجات اروپا قیمت ورق کرکره داخلی را در مقایسه با قیمت های بالای ورق و مواد خام اولیه، افزایش داده اند. قیمت ورق کرکره در کشورهای مستقل مشترک المنافع در طول هفته با وجود حجم خرید متوسط ​​افزایش یافته است. با توجه به شاخص فلزات سنگین ۶۲٪ فلز آهن در روز پنج شنبه ۱ دسامبر به قیمت ۷۸٫۳۶ دلار به ازای هر تن تحویل داده شد که این میزان به قیمت ورق کرکره چین رسیده است. این نسبت ۷۶٫۹۳ دلار به ازای هر تن در اواسط هفته گذشته انجام شده است. “تولید کنندگان اروپایی با توجه به هزینه مواد خام زیاد، قیمت ها را افزایش می دهند. یک منبع می گوید مذاکره کردن یا حتی رها کردن کارخانجات بسیار دشوار است.

روند صعودی بازار داخلی اتحادیه اروپا نیز با توجه به مقررات موقتی ضد دامپینگ از ۱۰/۶۵ درصد به ۷۳/۷۰ درصد در هر تن ورق کرکره سنگین وارد شده از چین، که توسط کمیسیون اروپا در تاریخ ۷ اکتبر تحویل داده شد، مورد حمایت قرار گرفت. در نتیجه ی این اقدامات حمایتی از تجارت، حجم واردات ورق  سنگین به اتحادیه اروپا محدود شده است. ارزیابی هفتگی قیمت فلزات برای ورق کرکره ، در جنوب اروپا طی روز ۳۰ نوامبر، نشانگر قیمت € ۴۸۰-۵۱۰ (۵۱۰-۵۴۲ دلار) در هر تن، نسبت به تولیدات قبلی بود.

در این هفته نیز نرخ ورق کرکره در همانمحدوده قیمت های قبلی یعنی با ۴۶۰-۴۸۰ یورو (۴۸۹ دلار) -۵۱۰) در هر تن، خرید و فروش شد. طبق ارزیابی هفتگی قیمت ورق در شمال اروپا در تاریخ ٣٠ نوامبر، ورق  ، به قیمت ۵۵۰-۵۷۰ یورو (۵۸۵-۶۰۶ دلار) در هر تن نسبت به قیمت سابق با ۵۳۰-۵۵۰ یورو (۵۶۳-۵۵۰ دلار) در هر تن صادرات این نوع ورق کرکره طی یک هفته پیش، خرید و فروش شد.

تداوم افزایش قیمت ورق کرکره اروپای جنوبی

منابع خبری گفته اند که قیمت ورق کرکره و ورق در جنوب اروپا طی هفته گذشته افزایش یافته است. تقاضا در بازار داخلی به دلیل کاهش فعالیت فصلی به تدریج کاهش می یابد، در حالیکه فعالیت های تجاری صادراتی نیز در حداقل است زیرا خریداران الجزایر قبلا مجوز واردات خود را برای این سال استفاده کرده اند. در عین حال، شرکت آرسلرمیتال در ۲۹ نوامبر قیمت ورق  خود را برای تولید ورق کرکره در ماه ژانویه تا ۳۰ یورو (۳۲ دلار) به ازای هر تن افزایش داد.

قیمت ورق کرکره داخلی اروپای جنوبی به ۴۴۵-۴۵۵ دلار (۴۷۲-۴۸۳ دلار) در هر تن رسید و در تاریخ ۳۰ نوامبر نیز، به قیمت  € ۳۹۰-۴۰۰ (۴۱۴-۴۲۵ دلار) به ازای هر تن ارائه شده است. ارزیابی قیمت ورق کرکره داخلی در منطقه این هفته، قیمت ۴۵۰-۴۶۰ یورو (۴۷۸-۴۸۸ دلار) به ازای هر تن را نشان داد که نسبت به هفته ی گذشته با قیمت  ۴۴۰ تا ۴۳۰ یورو (۴۲۵ تا ۴۵۶ دلار) به ازای هر تن، تحویل داده شد.

ارزیابی قیمت ورق کرکره صادراتی دریای جنوب اروپا در این هفته نشانگر قیمت ۴۱۰-۴۲۰ یورو (۴۳۵-۴۴۶ دلار) در هر تن بنادر اصلی فوب بود که نسبت به قیمت هفته ی پیش با نرخ ۳۹۰ تا ۴۱۰ یورو (۴۱۴-۴۳۵ دلار) به ازای هر تن فوب، افزایش داشته است.

افزایش قیمت ورق روسیه، در مقابل ثابت ماندن قیمت ورق کرکره این کشور

منابع خبری در داخل روسیه می گویند: قیمت ورق کرکره روسیه با افزایش قیمت رو به رو شده است، در حالی که قیمت ورق کرکره این کشور طی هفته ی گذشته بر سر جای خود ثابت  باقی مانده است. منابع خبری طی گزارشی به خبرگزاری متال بولتن در روز دوشنبه ۲۴ اکتبر گفتند: کارهای مربوط به تعمیر دستگاه های تولیدی و نگهداری ورق کرکره ساخته شده، برنامه ریزی شده است.

ارزیابی های هفتگی قیمت ها توسط خبرگزاری متال بولتن برای قیمت ورق کرکره رول شده با ضخامت یک میلی متر در کشور روسیه نشانگر مبلغی معادل ۴۱۰۰۰ تا ۴۱۸۰۰ روبل ($ ۶۵۸-۶۷۰) برای هر تن از CPP  مسکو بود، که با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برآورد شده است. در روز دوشنبه نیز، قیمت ورق کرکره طی یک هفته ی گذشته معادل ۴۱،۰۰۰-۴۱،۰۵۰ روپیه (۶۵۸ دلار) برای هر تن تخمین زده شد.

منابع خبری معتقدند که در برخی از معاملات ارزيابي شده،  ورق کرکره معادل ۴۱،۷۰۰ روبل (۶۶۹ دلار) در هر تن CPP عرضه شده است. طبق ارزیابی قیمت های داخلی برای قیمت ورق کرکره با ضخامت چهار میلی متری تولید شده در روسیه نیز مبلغ ۳۴،۹۰۰-۳۴،۹۵۰ روبل (۵۶۰-۵۶۱ دلار) در هر تن CPP مسکو ارائه شد، که با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، نسبت به هفته ی گذشته بدون تغییر ماند.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

ثبات قیمت ورق کرکره روسیه

منابع خبری مربوط به تولیدات ماه اکتبر در محدوده ی ارزشیابی انجام شده، به خبرگزاری ها گفتند که ورق در ماه نوامبر به مبلغ ۳۵۵۰۰ روبل (۵۶۹ دلار) در هر تن  cpt خرید و فروش شد که در آخرین معامات خود ۱۰ دلار نیز افزایش داشت. یکی از معامله گران گفت: “این پایان فصل ساخت و ساز است، زمانی که قیمت ها به طور معمول پایین می آیند، اما میزان تولید برای پیشنهادات ما افزایش یافته است. “به نظر می رسد که قیمت تولیدات داخلی به دلیل قیمت های صادراتی بالاتر رفته است. قیمت صادرات کشورهای مشترک المنافع نیز در هفته گذشته با افزایش قیمت جهانی مواد خام افزایش یافته است.

ارزیابی های هفتگی قیمت ورق کرکره با ضخامت ۲۰ میلی متر در روسیه در روز ۲۴ اکتبر، نشانگر قیمتی معادل ۳۳٫۳۰۰-۳۳٫۳۵۰ روبل (۵۳۴-۵۳۵ دلار) برای هر تن CPP  مسکو بود، که با احتساب مالیات بر ارزش افزوده نسبت به هفته ی گذشته به قیمت ورق کرکره ۳۳،۹۰۰ تا ۳۳،۳۰۰ روبل (۵۲۸ تا ۵۳۴ دلار) رسید. تخفیفاتی برای تولیدات ماه اکتبر در محدوده ارزیابی ها شنیده شده که پیشنهادات تولید ماه نوامبر نیز در همان سطح شنیده می شود.

افزایش قیمت ورق کرکره چینی در بازار داخلی این کشور

تولید کنندگان ورق و ورق گالوانیزه گرم پیشنهادات خود را برای خرید این محصولات در هفته ی گذشته ارائه کردند و با این کار قیمت ورق کرکره را در بازار داخلی چین افزایش دادند. قیمت پایه ی ورق کرکره صادراتی به ضخامت SPCC 1.0  میلی متر در روز سه شنبه ۲۵ اکتبر، تا میزان ۲۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافت و به قیمت  ۴۸۰ تا ۴۸۵ دلار به ازای هر تن رسید.

افزایش قیمت ورق کرکره صادراتی به مبلغ  ۴۶۰-۴۶۵ دلار به ازاء هر تن فوب رسید، که با این حساب ۱۹ دلار در هر تن در مقایسه با سه ماه گذشته افزایش یافته است. قیمت ورق داخلی در هفته ی گذشته حرکت صعودی داشته است، که این امر نهایتا منجر به ارائه ی پیشنهادات صادراتی شد. ورق کرکره در شرق چین، طی روز سه شنبه با قیمتی معادل ۳۷۴۰-۳،۷۸۰ یوان (۵۵۳-۵۵۹ دلار) به ازای هر تن که معادل با ۱۳۰ یوان (۱۹ دلار) در هر تن است، معامله شد. با این حال، پیشنهادات صادراتی با قیمت های بالاتر، منجر به کاهش تجارت ورق کرکره در بازار شده است.

سه تن ازمعامله گران می گویند که طی دو هفته ی گذشته هیچ گونه معامله ای انجام نداده اند. اما با در نظر گرفتن میزان سود دو طرف معامله، انتظار می رود که خریداران خارج از کشور با قیمت های حدود ۴۶۰-۴۶۵ دلار در هر تن فوب موافقت کنند. همچنین وضعیت مشابهی در بازار صادرات ورق  مشاهده شد. در روز سه شنبه ، بیشتر معامله گران پیشنهادات خود را برای فروش ورق کرکره و ورق داغ گالوانیزه با ضخامت ۱٫۰ میلی متر و با افزایش قیمت حدودا ۱۵ دلار در هر تن به قیمت ۵۶۰ تا ۵۶۰ دلار در هر تن ارائه دادند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری