0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات در بازار پشم شیشه ایران

تولیدکنندگان ایران همچنان در حال ثابت نگه داشتن  قیمت پشم شیشه داخلی به دلیل روند منفی در بازار سهام داران هستند. افزون بر این، کاهش قیمت این محصولات نیز با بازار رقابتی در بخش تولید مواجه است.

قیمت پشم شیشه در ماه دی درحدود 6.5-7٪ درصد کاهش یافت. با توجه به داده ها و اطلاعات ارائه شده توسط خبرگزاری، قیمت پشم شیشه این کشور با ضخامت 1.5 تا 2 میلی متر در ناحیه ی مرکزی در حدود46500 تومان درایران اعلام شد. علاوه بر این، قیمت های یاد شده با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده؛ محاسبه شد اما با این وجود، قیمت پشم شیشه در پایان ماه جاری بیش تر می شود.

موجودی بیش از حد در بازار سهام قوی ترین تاثیر را در بین عوامل منفی دارد. با خرید کالاهای کم حجم های تولید شده به خوبی از حد فروش هم بالا می زنند، که این امر باعث می شود تا معامله گران تقریبا در خرید های جدید خود از کارخانه ها، بی علاقه باشند. فروش داخلی این محصول تفاوت عمده ای با تولید دارد و این علائم نشان دهنده ی کاهش پتانسیل برای ارائه ی تقاضا است. براساس برآورد های انجام شده توسط خبرگزاری، بازدهی در فروش داخلی کشور فعلا خوب است.

رقابت کارخانجات پشم شیشه

البته تامین کنندگان ایران قیمت پشم شیشه خود را 46500 تومان در هر رول بالا تر از قیمت محصولات اعلام کرده بودند. در عین حال، کارخانه های ایران باید در مورد رقابت با قیمت محصولات وارداتی انعطاف پذیر باشند و ظرفیت تولید خود را نیز افزایش دهند.

روند حاکم در بازار پشم شیشه نشان می دهد که قیمت این محصول تقریبا بدون افزایش مانده است. در حالی که به طور خاص، تقاضا برای خرید پشم شیشه از شهرهای اصفهان و شیراز به ایران کم است و در هنگام فروش این محصول تخفیفاتی نیز ارائه می شود.در حال حاضر قیمت پشم شیشه در برابر مواد مشابه داخل بازار، در حدود 46500 تومان در هررول اعلام می شود.

خرید پشم شیشه ایران

کاهش قیمت پشم شیشه در اصفهان

قیمت پشم شیشه در اصفهان طی چند هفته ی گذشته به دلیل افزایش خرید در میان فشار تولید، که عمدتا از جانب اصفهان بود، کاهش یافته است. شرکت کنندگان در بازار معتقدند که معامله گران قیمت های پیشنهادی خود را پایین می آورند.

واسطه های آلمانی قیمت پشم شیشه خود را در معاملات داخلی در نیمه ی دوم ماه دی معادل 46500 تومان در هر رول اعلام می کنند. حجم معامله انجام شده برای پشم شیشه ایران بهبود یافته است، زیرا انتظار می رود که در اواخر ماه آذر نیز مشتریان علاقه ی کمتری به خرید پشم شیشه ایران، نشان دهند. یکی از معامله گران ایرانی به خبرگزاری ها گفت: ” طی چند ماه گذشته برخی از مشتریان بزرگ مقدار زیادی پشم شیشه از شیراز خریداری کرده اند. به نظر می رسد این حجم از خرید به دلیل پرونده ی AD در آینده متوقف بشود. بنابراین، شانس هایی برای اصفهان که قیمت های ارائه شده ی خود را در پایین ترین سطح تجربه کرده است، وجود خواهد داشت.

به رغم کاهش اندک قیمت پشم شیشه تا میزان 10 تومان در هر رول برای ارسال به شیراز و تهران، معامله گران و مراکز خدماتی اصفهان اغلب خریداران این کشور ها را راضی نگه داشته اند. منابع خبری معتقدند که خرده فروشی پشم شیشه به هند در حدود 46500 تومان در هر رول ، برای حمل و نقل و تحویل در ماه دی بوده است.

افزایش قیمت پشم شیشه تهران

بر اساس گزارشات محلی و منابع خبری، قیمت پشم شیشه تهران افزایش پیدا کرده است، در حالی که تجارت در بازار های دیگرثابت باقی مانده است. اکثر صادرکنندگان قیمت پشم شیشه تهران را در حدود 46500 تومان در هر رول اعلام کرده اند که 20 تومان در هررول طی هفته ی گذشته و 30 تومان در هررول در دو هفته ی گذشته افزایش یافته است.

یکی از معامله گران تهرانی گفت: “وضع تولید در حال حاضر به دلیل تجمع پشم شیشه در بازار تهران بسیار بد است.” به این ترتیب، پیشنهادات مربوط به قیمت پشم شیشه طی یک دوره ی دو هفته ای 27 تومان  در هررول افزایش یافت، که این امر به نوبۀ خود، به طور عمده موجبات افزایش قیمت پشم شیشه را تا 34 تومان در هر رول یا فراهم آورد. یکی از منابع خبری می گوید: “طی چند ماه گذشته، زمانی که قیمت محصولات پشم شیشه خوب بود، برخی از کارخانجات تولید خود را از محصولات پشم شیشه تغییر دادند.

علاوه بر این، روند حاکم در بازار پشم شیشه تهران اخیرا پیش از آغاز دوره ی نگهداری این محصولات در ماه دی بهبود یافته است، و در نتیجه، باعث سهولت در عرضه شده است، که این امر خود از قیمت پشم شیشه در کوتاه مدت پشتیبانی می کند.

در عین حال، یکی از تامین کنندگان داخلی نیز می گوید که تقاضای داخلی برای خرید پشم شیشه “زیاد هم خوب نیست”، هر چند که بهتر از میزان تقاضا برای صادرات است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط سطح موجودی پشم شیشه در انبار ها تغییرات قابل توجهی را از اواسط ماه دی  تاکنون نشان نداده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0