0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ناودانی، با وجود معاملات آتی

قیمت ناودانی در روز سه شنبه ۵ افزایش یافت، بازار آتی آن در حال افزایش است، در حالیکه دراصفهان قیمت ناودانی تا امروز افزایش یافته است.قیمت ناودانی کارخانه اصفهان ST 37 با قیمت ۲۴۶۰ تومان در هرکیلو برآورد شده ، که ۳۰ تا ۴۰ تومان در هرکیلوافزایش داشته است.و قیمت ناودانی در شمال ایران ۲۴۶۰ تومان در هرکیلو برآورد گردیده، که با افزایش رو به رو بوده است.معاملات فعال و سطح موجودی پایین در انبارها باعث افزایش قیمت ناودانی در شرق ایران شد.اما قیمت ناودانی در شمال ایران ،و در روزهای پایانی ماه ارزش خود را از دست داد، زیرا خریداران در میان قیمت های بالا، خرید خود را افزایش دادند.

افزایش بازار آتی در طول روز منجر به تمایلات افزایشی در بازار لحظه ای شده است. شاخص قیمت ناودانی اصفهان بر اساس ۲۴۶۰ تومان برای هر کیلوبرآورد گردید، که ۳۰ تومان در هرکیلو افزایش داشته است. بازارناودانی در روز سه شنبه با هیچ مذاکره ای برای قیمت آن ، آرام باقی مانده است. پیشنهادات قیمت ناودانی در سطح  ۲۴۸۰ تومان در هر کیلو شنیده شدند، در حالی که گفته می شود تقاضا در حدود ۲۴۶۰ تومان در هرکیلو می باشد. شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند چندین خریدار رزروهای خود را با مبلغ ۲۴۶۰ تومان  در هر کیلو قرار دهند.

یکی از منابع اعلام کرد که با چنین قیمت هایی، ناودانی خود را تامین نخواهد کرد، اما عرضه کنندگان از مناطق دیگر احتمالا با این وضعیت سرمایه گذاری خواهند کرد. به عنوان مثال، قیمت ناودانی، ۲۴۸۰ تومان برای هر کیلو از به گوش می رسد. یکی از فعالان بازار اظهار داشت : “قیمت ناودانی در بازار لحظه ای بسیار بالاست ، که این مورد غیر طبیعی است. یک احتمال بالا وجود دارد که قیمت ناودانی ناگهان در بازار لحظه ای افزایش یابد تا فاصله خود را با معاملات آتی زیاد کند.

قیمت ناودانی در سطح ۲۴۸۰ تومان برای هرکیلو ،با احتساب مالیات بر ارزش افزوده با افزایش قیمت معامله شد. در بورس و در روز سه شنبه قیمت ناودانی در معاملات آتی ۲۴۸۰ تومان برای هرکیلو برآورد گردید، که نسبت به روز قبل ۲۰ تومان برای هرکیلو افزایش قیمت داشته است.

مرکز آهن اصفهان

 افزایش قیمت ناودانی تبریز تا ۵۰ تومان در هرکیلو

کارخانه تولید ناودانی تبریز قیمت محصول خود حداقل ۵۰ تومان برای هرکیلو افزایش داد و در روند افزایش قیمت ناودانی ،به سایر کارخانه های داخلی در پیوست .یک شركت تولید ناودانی تبریز در روز چهارشنبه به مشتريان خود گفت: “افزايش قيمت ناودانی بلافاصله برای همه سفارشات جديد تأثیر خواهد گذاشت.”

پيش بيني ها از قيمت ناودانی کارخانه تهران

خبرگذاری ها راجع به نوسانات قیمت ناودانی اروپایی طی هفته جاری پیش بینی هایی کرده است.  دولت دستور به افزایش توليد فولاد در فصل زمستان داد و از اواسط آذر ماه به طور رسمي توليد برنامه افزایش توليد فولاد زودتر از برنامه تنظيم شده آغاز شد.طبق بررسي ها علايمي در بازار وجود دارد كه نشان مي دهد توليد فولاد در جنوب ایران افزایش يافته است.بر اساس بررسي ها تقاضاي فولاد در كوتاه مدت كاهش خواهد يافت اما كاهش توليد به اندازه اي است كه از افت قيمت ناودانی جلوگيري خواهد كرد.

در نتيجه در آخرين ارزيابي ها قيمت ورق ناودانی تهران در ماه دی افزايش خواهد يافت و سپس در طول سه ماهه آخرسال در سطح ثابتي باقي خواهد ماند.ريسك افزایش قيمت ناودانی فقط به دليل عدم اطمينان از مقدار افزایش توليد باقي خواهد ماند.اگرافزایش توليد در طول فصل زمستان در حد چند هفته اخير نباشد احتمال افزایش قيمت ناودانی وجود خواهد داشت .

در ماه آذر فروش ناودانی با افزايش ۷٫۴ درصدي نسبت به ماه قبل  به ۳۵۰ هزار تن رسيد، با اين حال فروش ناودانی در مقايسه با آذرسال قبل ۳۴٫۱ درصد كمتر است.به گزارش خبرگذاری ها افزايش درماه آذر به دليل افزایش قيمتهاي داخلي در ماه آبان بود.در ماه آذر قيمت ناودانی تهران ۳۵ تا ۴۰ تومان افزایش يافت در نتيجه خريد در بازارها افزايش يافته و حتي تناژي از ناودانی به فروش رسيد.

با اين وجود همچنان جذابيت كمي  براي اصفهانی ها  دارد و انتظار مي رود اين روند در سال آينده نيز ادامه يابد.پيش بيني ها حاكي از ثبات توليد و مصرف ناودانی در سال آينده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری