0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند صعودی قیمت لوله گالوانیزه صادراتی همچنان ادامه دارد

قیمت لوله گالوانیزه صادراتی در هفته های گذشته با افزایش هزینه های تولید افزایش پیدا کرد و تعدادی از کارخانه ها پیشنهادات خود را لغو کردند. قیمت لوله گالوانیزه صادراتی برای محموله ماه های نوامبر و دسامبر قیمت لوله گالوانیزه ، در روز چهارشنبه ۲۶ اکتبر، ۳۵۵ تا ۳۶۰ دلار به ازای هر تن فوب ارزش گذاری شد ، که ۳۵۵ تا ۳۶۰ دلار در هر تن تنزل داشت و ۵ دلار در هر تن نسبت به  یک هفته پیش بالا رفت.

یک کارخانه لوله سازی که در جیانگسو مستقر است،  پیشنهاد ۳۵۵ دلاری برای هر تن فوب بر اساس وزن واقعی ارائه داد. به نظر من این قیمت معقول بود، چون برخی از کارخانجات دیگر با همان قیمت ۳۶۰ تا ۳۷۰ دلار برای هر تن ارائه کردند، اما خریداران خواستار کاهش قیمت ها شدند. یک منبع در یک کارخانه لوله سازی در هبی گفته است که یک خریدار در جنوب شرقی آسیا پیشنهاد قیمت ۳۵۰ دلار برای هر تن فوب را بر اساس وزن واقعی برای لوله ارائه داده است.

او گفت: “این برای ما غیر ممکن است که لوله سازی را به این قیمت به فروش برسانیم.” او گفت، این شركت برای ارائه محصولات خود در روز چهارشنبه معلق  کرده است، و افزود، پیشنهاد جدید خود را در زمانی كه دوباره شروع به عرضه كند ، حدود ۳۷۰ دلار در هر تن فوب اعلام خواهد کرد. خریداران در سنگاپور پیشنهاداتی معادل حدود ۳۴۵ تا ۳۵۰ دلار در هر تن فوب برای وزن واقعی ارائه کردند، اما براساس منابع تجاری، هیچ معامله ای انجام نشد.

تحلیل قیمت لوله گالوانیزه چین طی ماه های گذشته

قیمت لوله گالوانیزه برای محموله ماه های نوامبر و دسامبر خرید لوله گالوانیزه حاوی کروم کیفیت مشبک در روز چهارشنبه، برابر  ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار به ازای هر تن فوب بود که ۵ دلار در هر تن نسبت به یک هفته پیش بالاتر بود. یکی دیگر از مدیران صادرات که در شهر هبی مستقر است، با توجه به هزینه های بالای تولید لوله گالوانیزه را با قیمت ۳۸۵ دلار در هر تن ارائه می دهد. وی گفت: “اما خریداران فقط ۳۷۰ دلار برای هر تن فوب پیشنهاد می کنند.”

منابع خارجی دیگر اعلام کردند که خریداران دیگر در خارج از کشور، به ویژه در بازارهای رقابتی مانند ویتنام و فیلیپین، لوله را به قیمت هایی حدود ۳۶۰ تا ۳۶۵ دلار در هر تن برآورد می کنند. یک معامله گر صادراتی که در استان هبی مستقر است گزارش  داد که  یک قرارداد که شامل محموله کوچکی  با  ۳۷ دلار در هر تن فوب بود ، این هفته در حال شکل گیری می باشد. یک مدیر صادرات کارخانه لوله مستقر در لیائونینگ می گوید: “قیمت مواد اولیه سبب افزایش قیمت لوله گالوانیزه صادراتی شده است. این کارخانه همچنین پیشنهادات خود را در مورد انتظارات از افزایش قیمت بیشتر ، رد کرد. آرکلور متال اولین علائم خوش بینانه را در بازارلوله گالوانیزه برزیل می بیند

جفرسون د پاولا، رئیس  شرکت لانگ کاربن سنترال و آمریکای جنوبی روز سه شنبه ۲۵ اکتبر گفت: ” آرکلور متال نسبت به شرایط خرید لوله گالوانیزه برزیل خیلی خوش بین است.” وی درحاشیه پنجاه و هفتمین  کنگره لوله گالوانیزه آمریکای لاتین که توسط سازمان منطقه ای لوله آلاسکو در ریودوژانیرو برزیل برگزار شد به مجله متال بولتن گفت :” در سال ۲۰۱۷ ممکن است دوباره درباره سرمایه گذاری فکر کنیم.”

قیمت آهن آلات اصفهان

پیشنهادات کارخانجات برای خرید لوله گالوانیزه

د پاولا اشاره کرد که قبل از اعلام سرمایه گذاری های جدید، آرکلور میتال ، هنگامی که شرایط بازار بهبود یابد، اولویت های خود را افزایش می دهد و میزان نیروی کار خود را افزایش می دهد. وی گفت: “ما در حال حاضر با دو کارخانه در برزیل با ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می کنیم، در حالیکه سه کارخانه دیگر با ظرفیت کامل کار می کنند”. طبق گفته های این شرکت ،انتظار می رود که مصرف لوله مشهود در برزیل در سال جاری ۱۴ درصد کاهش یابد، در حالیکه پیش بینی می شود که در سال ۲۰۱۷ ، ۵ درصد رشد کند.”

د پاولا افزود : پیش بینی رشد سال آینده مثبت است، اما هنوز هم این مورد به عملکرد ضعیف چند سال پیش بستگی دارد که چند سال پیش  گزارش شده است. در حال حاضر، واحد های لوله گالوانیزه شرکت آرکلور میتال در برزیل ۲۰ درصد تولید را صادر می کنند. د پاولا  اظهار داشت که ما قبلا این رقم را افزایش داده ایم، در حالیکه برخی از فروشهای اضافی را انجام دادیم، اما نرخ ارز فعلی ما را مجبور به بازگشت به علامت استاندارد ما از ۲۰٪  کرده است. ارز برزیل در ۲۵ اکتبر به ۳٫۱۱ رئال  در ۱ دلار معامله شد ، در مقایسه با نقطه اوج امسال که ۴٫۱۶ رئال در ۲۱ ژانویه بوده است.

به دلیل کمبود مواد وارداتی، قیمت لوله گالوانیزه داخلی اروپا افزایش یافت

منابع بازار به متال بولتن گزارش دادند که به دلیل کمبود پیشنهادات داخلی “قابل اجرا”، انتظار می رود که قیمت های داخلی برای خرید لوله گالوانیزه در اروپا افزایش یابد. آرکلور میتال در ۲۱ اکتبر اعلام کرد که افزایش قیمت لوله گالوانیزه اروپایی تا ۲۰ یورو (۲۲ دلار) در هر تن بوده است. یک تاجر می گوید : “به دلیل اقدامات دفاعی تجاری، پیشنهادات مواد وارداتی بسیاری در بازار وجود دارد ولی تنها تعداد کمی از آنها قابل اجرا هستند، بنابراین خریداران به خاطر مقادیر امن به مواد داخلی روی آورده اند و مجبور به پرداخت بیشتر به کارخانه های اروپایی هستند”

یک منبع دیگر گفت: “شایعاتی در مورد افزایش قیمت بیشتر از حدود ۲۰ یورو [۲۲ دلار] در هر تن وجود دارد که به نظر می رسد گمانه زنی  باشد”. کمیسیون اروپا (EC) وظایف قطعی را برای لوله گالوانیزه از چین و روسیه اعمال کرده است. همچنین مقررات موقت ضد انحصاری را در مورد لوله گالوانیزه  به چین تحمیل کرده است و انتظار میرود تصمیم اولیه برای لوله گالوانیزه وارد شده از پنج کشور در سال آینده اعلام شود.

وی افزود : ” هرچند نگرانی اصلی تهدید کمبود مواد اولیه است، به همین دلیل است که بسیاری از کاربران نهایی در حال حاضر به دنبال سفارشات خود هستند. برخی از مراکز خدمات لوله، سفارشات خود را با کارخانجات عرضه می کنند اما هنوز نمی دانند چه چیزی باید پرداخت کنند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید لوله گالوانیزه

ارزیابی داخلی هفتگی متال بولتن اروپای جنوبی برای لوله گالوانیزه در ۲۶ اکتبر برای  جنوب اروپا  ۴۳۰ تا ۴۴۰ یورو (۴۶۹ تا ۴۸۰ دلار) در هر تن کارهای سابق بود، که در مقایسه با ۴۲۰ تا ۴۴۰ یورو (۴۵۸ تا ۴۸۰ دلار) در هر تن از کارهای سابق دریک هفته قبل بود. این ارزیابی قیمت لوله گالوانیزه در جنوب اروپا ۵۲۰ تا ۵۳۵ یورو بود (۵۶۷ تا ۵۸۳ دلار) در هر تن از کارهای قبلی بود که دراین هفته تغییری نکرده بود. ارزیابی قیمت داخلی برای لوله گالوانیزه در این منطقه نیز در این هفته با ۵۱۰ تا ۵۴۰ یورو (۵۵۶-۵۸۹ دلار) در هر تن از کارهای سابق، پایدار بود.

 ارزیابی قیمت داخلی و هفتگی متال بولتن در شمال اروپا  برای لوله گالوانیزه در ۲۶ اکتبر، ۴۴۰  تا ۴۶۰ یورو (۴۸۰ تا ۵۰۲ دلار) در هر تن کارهای قبلی، در طول این هفته بدون تغییر برآورد شده است. این ارزیابی هفتگی برای لوله گالوانیزه  ۵۴۰ تا۵۶۰ یورو (۵۸۹  تا ۶۰۰ دلار) در هر تن کارهای سابق بود، که در مقایسه با هفته گذشته  ۵۴۰ تا ۵۶۰  یورو (۵۸۹ تا۶۱۱ دلار) در هر تن از کارهای قبلی بود.

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای لوله گالوانیزه  داخلی ۵۵۰ تا ۵۷۰ یورو (۶۰۰ تا ۶۲۲ دلار) در هر تن کارهای سابق در ۲۶ اکتبر برآورد گردید، که در طول هفته ثابت بود. پیشنهادات رسمی برای لوله گالوانیزه در این منطقه در حدود ۲۰ تا ۴۰ یورو (۲۲ تا ۴۴ دلار) در هر تن بالاتر از محدوده های ارزشیابی گزارش شده است، اما با این قیمت ها هیچ معاملاتی انجام نگرفته است.

 ارزیابی قیمت هفتگی داخلی اروپای مرکزی برای لوله گالوانیزه در اروپای مرکزی ۴۲۰ تا ۴۲۵ یورو (۴۵۸ تا ۴۶۳ دلار) در هر تن بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری