0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت ورق کرکره صادراتی آمریکای لاتین در مقایسه با پیشنهادات برزیل

قیمت ورق کرکره صادراتی آمریکای لاتین در معاملات جدید و در مقایسه با پیشنهادات برزیل به خریداران اروپایی، در هفته جاری افزایش یافت. طبق ارزیابی هفتگی قیمت ها توسط خبرگزاری متال بولتن برای صادرات ورق کرکره آمریکای لاتین ، قیمت ورق کرکره 555-575 دلار در هر تن خرید و فروش شد، که در مقایسه با 525-540 دلار در هر تن فوب طی هفته ی گذشته، با افزایش همراه بوده است.

به تازگی معامله ای با قیمت 570 تا 575 دلار در هر تن فوب، برای حدود 20 تا 30 هزار تن ورق کرکره متعلق به ورق سازان برزیلی به اروپا حمل می شود، انجام شده است. با این حال، با توجه به چندین منبع، پیشنهادات قیمت جدید در حدود 615 تا 620 دلار در هر تن فوب گزارش شده است. یکی از معامله گران برزیل گفت: “در این شرایط به دلیل رقابت ورق سازان هندی برای فروش محصولات فولادی به اروپا، انجام معاملات بسیار دشوار خواهد بود.

یکی از منابع خبری گفت: “من فکر نمی کنم پیشنهادات به این سطح برسند.” اما یک منبع خبری دیگر نیز گفت که معامله در این سطح غیرممکن است. او گفت: “این پیشنهادات از قیمت ورق کرکره داخلی تولید شده در اروپا دور نیست.” طبق ارزیابی های هفتگی برای ورق کرکره صادراتی آمریکای لاتین در روز جمعه نیز، قیمت این نوع ورق تا 425-450 دلار در هر تن فوب ادامه یافت و قیمت ورق کرکره نیز به میزان 705 تا 710 دلار در هر تن فوب بود.

افزایش قیمت ورق کرکره وارداتی به هند

شنیده می شود که قیمت ورق کرکره وارداتی به هند با بی ثباتی و افزایش قیمت ها همراه است. یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت: “ما تا کنون هیچ گونه پیشنهادی از سوی هند به واردکنندگان چینی ارائه نداده ایم زیرا هیچ کس به دلیل قیمت های بالا علاقه مند به خرید نیست.” “علاوه بر این، ما مطمئن نیستیم که آیا می توانیم این پیشنهاد را در یک روز ارائه دهیم یا خیر، زیرا قیمت ها ممکن است روز بعد تغییر کند.”

ممکن است یک پیشنهاد برای واردکنندگان ورق کرکره هند با قیمت 510-500 دلار در هر تن داشته باشیم، اگرچه که شرکت ها هیچ پیشنهادی در این هفته نداشته اند. یکی از واردکنندگان محصولات فولادی گفت که پیشنهادات بی ثبات بوده اند، بنابراین هیچ مشکلی درباره ی مذاکره با فروشنده وجود ندارد. یکی دیگر از وارد کنندگان این محصولات هم گفت: “حتی پیشنهاد قیمت 500 دلار برای هر تن ورق کرکره چینی نیز، به من ارائه شد که نزدیک به 45000 روپیه [658 دلار] از آن مختص مالیات خواهد بود.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

بازار داخلی کشور هند

در حال حاضر قیمت ورق کرکره در بازار داخلی هند حدود 40،000-40،500 [$ 585-592] در هر تن، بعلاوه ی هزینه ی مالیات ها، می باشد. این وارد کننده ی محصولات فولادی گفت: “این پیشنهادات مربوط به واردات، در حال حاضر معنایی ندارد.” سخنگوی یکی از شرکت ها گفت که قیمت ورق کرکره چین حدود 410 تا 420 دلار به ازای هر تن می باشد. این شرکت از طرف واردکنندگان هندی برای واردات ورق کرکره چینی دعوت شده بود اما منافعی به دنبال نداشت.

یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت که کارخانه های تولیدی کره جنوبی هر تن ورق کرکره را به مبلغ 535 دلار به ازای هر تن به بمبئی عرضه کرده اند اما این پیشنهادات به دلیل افزایش قیمت ها کاهش یافته اند. او گفت: “تا کنون هیچ محموله ی ورق کرکره از کره ی جنوبی صادر نشده “اما اگر چین ورق کرکره خود را به هند زیر 500 دلار برای هر تن به بمبئی پیشنهاد کند، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که محصولات فولادی کره جنوبی به هند عرضه شود.

افزایش قیمت قراضه تا ١۶ دلار در هر تن توسط یکی از شرکت های تایوانی

فولاد تایوان پس از دو هفته تنزل قیمت در بازار، قیمت خرید خود را برای ضایعات آهن و همچنین قیمت فروش ورق کرکره را به مبلغ $ 500 (16 دلار) در هر تن، اعلام کرده است. یکی از مقامات این شرکت در روز دوشنبه به خبرگزاری متال بولتن گفت که قیمت ها عمدتا به دلیل هزینه های مقرون به صرفه ی ضایعات وارد شده به این جزیره در شرق آسیا و همچنین افزایش تقاضای داخلی، تقویت شده بود.

این شرکت در روز سه شنبه ، قیمت هرتن ورق کرکره را  NT $ 6،900-7،500 ($ 216-235 ) اعلام کرد. این قیمت برای خریداران نهایی برابر با NT $ 14،600 (457 دلار) به ازای هر تن بر مبنای قیمت معامله شده در روز دوشنبه است. در اواخر هفته گذشته افزایش قیمت های ورق کرکره و ورق کرکره داخلی توسط شرکت های بازرگانی پیش بینی شده بود که افزایش قیمت قراضه سنگ معدن HMS وارداتی به ازای هر کانتینر هم انتظار می رفت.

طبق ارزیابی های قیمت قراضه سنگ معدن وارداتی آمریکا در هفته گذشته، این محصول از 5 تا 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافت و به مبلغ 235-245 دلار به ازای هر تن رسید. همچنین در مقایسه با قیمت مواد اولیه فولادی در چین، انتظار می رود که قیمت ورق کرکره در بازار داخلی ایالات متحده افزایش یابد.

افزایش قیمت ورق کرکره صادراتی ترکیه با وجود کاهش حجم تقاضاها

بازار صادرات ورق کرکره ترکیه در هفته جاری آنچنان قوی نبود، اما طبق گزارشات رسیده، قیمت آن همچنان افزایش یافته است. در هفته گذشته تعدادی از معاملات در این زمینه، با قیمت 520 دلار در هر تن فوب به گوش رسید. پیشنهادات ترکیه  برای صادرات ورق کرکره قیمتی معادل 520-530 دلار در هر تن FOB  بود.

یکی از معامله گران گفت: “میزان تقاضا در اروپا قوی نیست. در هفته گذشته چندین قرارداد امضا شد، اما در این هفته چیزی شنیده نشده است. یک تن دیگر از معامله گران گفت: ارزیابی هفتگی قیمت ورق کرکره صادراتی ترکیه در روز جمعه نشانگر مبلغی معادل 520-530 دلار برای هر تن فوب بود که حداقل بین 510 تا 520 دلار در هر تن FOB  معامله شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0