0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزان بودن قیمت پشم شیشه ایران با وجود تقاضای قوی

قیمت پشم شیشه ایران طی دو هفته ی گذشته به دلیل کاهش تقاضای خریداران، در سطوح پایین نگه داشته شده است. خریداران داخلی بر این باورند که قیمت پشم شیشه در بازار در آینده ی نزدیک تثبیت خواهد شد.

علاوه بر این، انتظار می رود که میزان تقاضا برای خرید پشم شیشه به دلیل بهبود یافتن  اوضاع بخش ساخت و ساز در پروژه های زیربنایی کشور، رونق یابد.

در همین حال، کاهش قیمت پشم شیشه ایران به طور مداوم ، به این دلیل بوده است که مشتریان تا اوایل ماه بعد کم تر پشم شیشه خریداری می کردند، زیرا آنها انتظار کاهش بیش تر قیمت ها را دارند. بنابراین، تولید کنندگان ایرانی قیمت پشم شیشه پیشنهادی خود را 50000 تومان در هر رول معادل اعلام کردند که بسته به حجم درخواستی و تأمین کننده ی مورد نظر، بیش از یک دوره ی دو هفته ای برای تولید این مواد زمان لازم است.

یکی از معامله گران ایران می گوید: ” میزان تقاضا برای خرید پشم شیشه در حال حاضر بسیار پایین است “. تامین کنندگان قزاقستان و ارمنستان قیمت خرید پشم شیشه پیشنهادی خود را با قیمت 14 یورو به ازای هر رول کاهش داده اند. یک قیمت پیشنهادی نیز از سوی امارت به مبلغ 13 یورو در هر رول ارائه شده است.

پشم شیشه اصفهان

کاهش میزان تقاضا برای خرید پشم شیشه

شرکت کنندگان در بازار معتقدند که کاهش قیمت پشم شیشه ممکن است به زودی به پایان برسد زیرا مشتریان قبل از شروع فصل تابستان و آغاز تعطیلات نیاز به بازسازی وضع بازار دارند. اما انتظار نمی رود که قبل از شروع تعطیلات به دلیل وجود تغییرات مهمی در نرخ شیشه ، قیمت پشم شیشه تغییر خاصی پیدا کند. علاوه بر این، هزینه های بالای خرید شیشه افزایش داشته است.

علاوه بر این، قیمت خرید پشم شیشه نیز طی سه هفته ی اخیر افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر یکی از شرکت های اماراتی قیمت پشم شیشه تولیدی خود را معادل 13 یورواعلام کرده است. قیمت های پیشنهادی شرکت پشم شیشه ایران نیز در حدود 11 یورو در هررول در نظر گرفته شده است، بیش تر از پیشنهادات ارائه شده است.

تامین کنندگان پشم شیشه ایران در حال ارائه ی این محصول با قیمتی معادل  11یورو در هر رول، به خریداران ایرانی هستند. تقاضا برای خرید این محصول تولیدی کشورهای شمالی ایران نیز ضعیف است، زیرا قیمت پشم شیشه کشور برای خریداران جذاب نیست. علاوه بر این، کارخانه های داخلی پشم شیشه خود را با ضخامت مناسب تر و شرایط تحویل سریع تر، ارائه می دهند.

انتظارات برای افزایش قیمت پشم شیشه داخلی کشور

یکی از معامله گران گفت: “ما انتظار داریم که افزایش قیمت پشم شیشه در فصل تعطیلات تقریبا به پایان رسیده باشد و به تبع آن میزان تقاضا نیز به احتمال زیاد بهبود یابد. اما در حال حاضر افزایش قیمت ها در بخش شیشه از روند صعودی پشم شیشه پشتیبانی می کنند.

در حال حاضر تقاضا برای خرید پشم شیشه و قیمت شیشه افزایش یافته است. علاوه بر این، انتظار می رود که رشد قیمت پشم شیشه ادامه یابد. انتظار می رود که ، تولید کنندگان ایرانی قیمت خرید پشم شیشه تولیدی خود را افزایش دهند. کارخانه های محلی نیز تا کنون قیمت پشم شیشه خود را در هررول 11 یورو در هررول اعلام کرده اند؛ که در مقایسه با سه هفته ی گذشته در حدود افزایش داشت.

لازم به ذکر است که قیمت پشم شیشه این کارخانه ها در سه هفته ی گذشته حدود 50000 در هررول، بود و این در حالی است که تخفیف ها عمدتا در پایین ترین محدوده قرار می گیرند. علاوه بر این، پیش بینی می شود که تقاضای کمتری از سوی شرکت های تجاری ارائه شود اما به علت محدود بودن مقادیر پشم شیشه در انبار ها، قیمت این محصول درافزایش می یابد

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0