0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار میلگرد در هفته جاری

قیمت میلگرد آجدار هم چون سایر محصولات فولادی طی هفته های اخیر نوسانات قیمتی متفاوتی را تجربه کرده است. در روزهای پایانی دی ماه قیمت میلگرد آجدار و به طور کلی قیمت میلگرد اصفهان روند نزولی را در پیش گرفته است. این روند نزولی در بازار شمش و سایر محصولات فولاد بلند نیز مشاهده گردیده است.

به گفته برخی منابع خبری در روزهای پایانی دی ماه تولیدکنندگان محصولات فولاد بلند شاهد روند نزولی قیمت این محصولات بوده اند و این امر مشخص نیست که تا چه زمانی ادامه یابد. به دنبال کاهش میزان تقاضا در بازار داخلی برای خرید میلگرد تولید کنندگان نیز در صدد کاهش قیمت میلگرد آجدار تولیدی خود بر آمدند.

این در حالی است که در بازار آزاد نیز شاهد کاهش قیمت شمش و قیمت آهن آلات بودیم. در بازار بورس نیز نوسانات قیمتی زیادی مشاهده گردید و تعدادی از محصولات حتی با افزایش قیمت نیز مواجه گردیدند. قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان، میلگرد فولاد کرمان و محصولات کارخانه فولاد هرمزگان به علت افزایش میزان تقاضا با افزایش قیمت مواجه شدند.

پیش بینی نوسانات قیمت میلگرد آجدار

پیش بینی ها حاکی از آن است که روند کاهشی قیمت میلگرد آجدار ادامه خواهد یافت و سیگنال های موجود در بازار نیز نشان دهنده تداوم این روند در بازار مقاطع و از جمله برای قیمت میلگرد آجدار می باشند. این در حالی است که برخی از تحلیل گران معتقدند با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال جاری و افزایش میزان تقاضا برای خرید آهن آلات ممکن است این روند تغییر یافته و طی روزهای آتی شاهد افزایش قیمت میلگرد آجدار باشیم.

میلگرد مرکزآهن

با این حال وضعیت قیمت روز میلگرد در حال حاضر کاملا مشخص نبوده و هم چنین پیش بینی های روشنی نیز تاکنون برای روند تغییرات قیمت میلگرد در سال آینده رخ نداده است و نمی توان تحلیل دقیقی از وضعیت بازار طی سال آینده داشت. آن چه مهم است این است که مهم ترین عامل موثر بر رشد بازار آهن آلات و افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصولات افزایش ساخت و ساز در کشور می باشد و بایستی ببینیم طی سال آینده وضعیت بازار مسکن به چه صورت خواهد شد.

طی روزهای اخیر در کلان شهرها شاهد افزایش قیمت مسکن و هم چنین افزایش میزان معاملات صورت گرفته بوده ایم و این موضوع نشان دهنده رونق بازار مسکن طی روزهای اخیر می باشد. با این حال رونق بازار مسکن و افزایش قیمت مسکن به هیچ وجه نشان دهنده افزایش و بهبود ساختمان سازی نمی باشد. بنابراین طبق این آمارها نمی توان تحلیلی برای آینده بازار آهن آلات ارائه کرد.

رونق بازار مسکن

بازار مسکن تا سال 92 رشد داشته که این رشد به صورت حباب بوده است. این در حالی است که تا سال 94 این بازار دچار رکود شده ولی با ورود به سال 95 مجددا اندکی رونق یافت. هم چنین در سال 96 این بازار نسبت به سال های گذشته رونق بیشتری یافت ولی باز هم شاهد بهبود در بازار ساخت و ساز نبودیم. برخی بهبودهای صورت گرفته در بازار اقتصادی کشور نیز سبب بهبود بازار مسکن در سال جاری شده است ولی هم چنان این بخش در قسمت ساخت و ساز ضعیف عمل کرده است.

قیمت کلاف آجدار

این در حالی است که برخی از تحلیل گران بیان کرده اند که در سال آینده میزان ساخت و ساز در برخی از شهرها افزایش یابد. این امر خصوصا در شهر تهران صورت خواهد گرفت و به خصوص طرح هایی برای افزایش مقاومت منازل در شهر تهران وجود دارد که ممکن است سبب افزایش میزان فعالیت در بخش ساخت و ساز گردد.

تاثیر پروژه های عمرانی

برای رونق بازار آهن آلات باید به پروژه های عمرانی کشور نیز توجه داشته باشیم و در این بخش بایستی دولت راهکارهایی را ارائه دهد. حجم زیادی از تقاضا برای خرید آهن آلات از جمله خرید میلگرد از سمت پروژه های عمرانی می باشد و طبق بررسی های صورت گرفته طی سال آینده حجم این پروژه ها افزایش خواهد یافت. این عوامل به طور مستقیم بر قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد آجدار تاثیرگذار خواهد بود.

با این حال به نظر می رسد که میزان تقاضا در این بخش ها چندان بالا نخواهد بود که بتواند سبب رونق بازار محصولات فولادی گردد و به نظر می رسد که طی سال آینده نیز تولیدکنندگان ناچار به افزایش میزان صادرات محصولات خود گردند. بنابراین این نوسانات هم چنان در بازار میلگرد مشاهده می گردد که قیمت میلگرد آجدار را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0