0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش مجدد قیمت میلگرد بازار داخلی

به گفته منابع خبری قیمت میلگرد امروز اندکی رونق یافته است. روند کاهشی قیمت میلگرد طی هفته گذشته ادامه داشت تا اینکه دیروز به واسطه توقف روند کاهشی شمش و اندکی افزایش قیمت در این حوزه؛ بازار به نقطه صفر جریان سینوسی با شیب منفی رسیده و تغییر مسیر داد. جریان کالایی دیروز به نسبت یک هفته گذشته؛ به واسطه ورود تقاضاهای منتظر برای کاهش بیشتر؛ بهبود یافته و تقریبا مطلوب بود، بطوریکه بازار با محرک این بهبود تقاضا، قیمت میلگرد امروز با وجود بازار نیمه تعطیل روز پنجشنبه، افزایش 10 تا 30 تومانی در برخی از این مبادی داشته است.

به نظر می رسد که این تغییر مسیر قیمت روز میلگرد ، بیشتر به ماهیت سینوسی و رفتار موجی شکل بازار مربوط میشود تا سایر عوامل؛ البته در این میان مخابره سیگنالهای مثبت بازارهای جهانی؛ افزایش نرخ دلار و ارام گرفتن ناآرامی های چند روز اخیر؛ در القای جو مثبت بازار داخلی بی تاثیر نبود؛ در کل این تغییر مسیر آرام و غیر هیجانی بود بطوریکه فرصت خرید به خوبی برای تقاضاهای پشت صف در انتظار برای رسیدن به نقطه صفر کاهشی قیمت میلگرد امروز فراهم آمد.

با وجود اینکه از صبح امروز مطابق دو روز گذشته بازار کاملا آرام و بدون نوسان قیمتی دنبال می شد, اما با توجه به افزایش قیمت شمش القایی در روز گذشته که به احتمال زیاد ناشی از کاهش موجودی شمش نوردکاران و ورود درخواست های خرید آنان بود, از اواسط صبح و به خصوص نزدیک ظهر شاهد افزایش قیمت میلگرد امروز در چندین کارخانه بودیم.

روند تغییرات کارخانجات مختلف

برخی تولیدکنندگان نیز تا پایان فروش امروز ثبات قیمتی خود را حفظ کردند و احتمالا روز شنبه و پس از مشاهده شرایط ابتدای هفته در خصوص تغییر قیمت میلگرد خود تصمیم خواهند گرفت.

به گفته منابع خبری قیمت میلگرد امروز برای سایز 12 به میزان 2655 تومان گزارش شده است در حالی که طی روز گذشته قیمت این محصول به میزان 2625 تومان گزارش شده بود. همان طور که مشاهده شد طی هفته گذشته قیمت میلگرد روند کاهشی داشته است. قیمت میلگرد در نخستین روز هفته گذشته به میزان 2630 تومان گزارش شده بود و تا تاریخ 14 دی ماه به قیمت 2625 رسید و نشان دهنده روند کاهشی این محصول بوده است.

قیمت میلگرد اصفهان

هم چنین با شروع هفته جدید قیمت میلگرد افزایش یافته و به میزان 265 تومان رسید. بنابراین قیمت میلگرد امروز در بازار با رشد مواجه شده است. این روند برای میلگرد سایز 14 متفاوت بوده است به طوری که در نخستین روز هفته گذشته شاهد قیمت میلگرد به میزان 2650 برای این سایز بودیم ولی طی روزهای آتی شاهد روند نزولی برای این محصول بودیم به طوری که در روز دوشنبه قیمت این محصول به 2630 تومان و در روز سه شنبه به 2625 تومان رسید.

با این حال قیمت میلگرد امروز برای این سایز افزایش یافته و به میزان 2655 تومان رسید. قیمت میلگرد برای کارخانه کویر کاشان نیز همین روند را طی کرده است. برای مثال قیمت میلگرد این کارخانه برای سایز 12 به میزان 2300 تومان در روز 13 دی بوده است و این قیمت تا تاریخ 14 دی نیز ثابت بوده است.

نوسانات قیمت میلگرد امروز

طی هفته گذشته مشاهده کردیم که قیمت میلگرد نوسانات کمی داشته است ولی تمایل عمده بازار به سمت کاهش قیمت این محصول بوده است. با این حال تعداد معاملات صورت گرفته برای میلگرد نیز کم بوده است و خوش بینی چندانی نسبت به آینده بازار طی هفته گذشته وجود نداشته است. نرخ میلگرد در بازارهای مختلف متفاوت بوده است ولی روند کلی بازار نشان دهنده کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول بوده است.

هم چنین این بازار تحت تاثیر قیمت شمش نیز بوده است. بنابراین کاهش قیمت شمش را می توان از عوامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد هفته گذشته دانست. هفته گذشته معاملات کمی در بازار بورس صورت گرفت در حالی که قیمت برخی فلزات در بازار جهانی طی هفته گذشته روند صعودی داشته است و چشم انداز بازار آتی نیز صعودی می باشد. هم چنین قیمت دلار می تواند از قیمت میلگرد در بازار داخلی حمایت کند و افزایش قیمت میلگرد امروز را می توان تحت تاثیر این امر دانست.

چنانچه روند بازار اندکی آرام شود واقعیت های موجود در بازار میلگرد خودنمایی خواهد کرد و هم چنین امکان افزایش میزان صادرات این محصول نیز افزایش خواهد یافت. کاهش قیمت میلگرد هنوز با روند کلی بازار جهانی هماهنگ نمی باشد و هم چنین افزایش قیمت دلار نیز بر بازار اندکی تاثیر گذاشته و تمامی این موارد نشان دهنده این واقعیت است که به زودی صادرات میلگرد رونق می یابد  این امر از افزایش قیمت میلگرد امروز پشتیبانی خواهد کرد.

با توجه به تمامی موارد ذکر شده می توان عنوان کرد که این بازار در حال حاضر تمایل به رشد قیمت ها دارد و نوسانات بازار طی روزهای اخیر افزایشی خواهد بود. با این حال هنوز نمی توان پیش بینی کرد که روند بازار چگونه پیش خواهد رفت و تا چه زمانی موج افزایش قیمت ادامه خواهد یافت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0