0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه روزهای اخیر

طی هفته های اخیر شاهد افت قیمت ورق گالوانیزه بوده ایم. به طور کلی با توجه به رکود در بازار آهن آلات داخلی قیمت محصولات فولاد تخت از جمله قیمت ورق گالوانیزه نیز با نوساناتی روبرو شده است. به گفته منابع خبری این امر تحت تاثیر رکود در بازار آهن آلا بوده است و تا زمانی که تقاضا در این بخش وجود نداشته باشد و میزان ساخت و ساز کاهش یابد قیمت محصولات فولاد تخت از جمله قیمت ورق گالوانیزه نیز رونق نخواهد یافت.

در خصوص ركود چند ساله كشور در بخش ساختمان و مسكن كه تبعات آن ، ديگر بخش هاي مرتبط با اين بخش از جمله صنايع فولاد را هم در بر گرفته است بارها و بارها گفته شده است.

در مورد علل ركود از جمله سياست ها و تصميمات گذشته ، طرح هاي توسعه نامتوازن صنايع فولاد، كاهش شديد درآمدهاي كشور و در نتيجه كاهش بودجه عمراني طي سالهاي اخير و حتي تخصيص نيافتن كامل بودجه مصوب ، بدهي هاي كلان انباشت شده دولت به پيمانكاران و.. به كرات صاحبنظران مختلف صحبت نومده و هر يك راهكارهايي ارائه  كرده اند؛ نهايتا اما هنوز تغيير محسوسي مشاهده نمي شود. به نظر مي رسد از هر شرايطي اگرچه حتي سخت، مي توان گذر كرد.

افزایش صادرات در بازار ورق فولادی

در خصوص آهن آلات شايد برخي راه آن را هم يافته اند. توجه بيشتر به صادرات و توسعه آن شايد بهترين راه براي برون رفت از وضعيت فعلي است؛

قیمت ورق گالوانیزه

بررسي آمار منتشر شده 9 ماهه فولاد كشور نشان دهنده رشد چشمگير صادرات بيشتر محصولات فولادي نسبت به مدت مشابه سال گذشته است ، در اين ميان اگر چه صادرات تيرآهن و ورق گرم بالاي 3 ميليمتر و ورق سرد كاهش داشته اما در ساير بخشها از جمله ورق گرم زير 3 ميليمتر و ميلگرد و كلاف و البته شمش و اسلب شاهد افزايش قابل توجهي هستيم به گونه اي كه حجم كل صادرات (با احتساب آهن اسفنجي) با حدود 50 درصد افزايش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حدود6.2 ميليون تن رسيده است، هر چند بخش عمده اي از اين رشد به افزايش صادرات شمش و اسلب مربوط مي شود كه آن هم در شرايط فعلي مقرون به صرفه مي نمايد.

به نظر مي رسد با تلاش بيشتردر جهت افزايش سطح كيفي و همچنين تنوع محصولات،  امكان دستيابي به حدود 10 ميليون تن صادرات در سال طي  سالهاي آتي دور از دسترس نباشد و استراتژي توليدكنندگان در شرايط فعلي نيز بايد بر همين اساس استوار گردد. سياست هاي برنامه ريزان كشور نيز مي بايست به طور همزمان در جهت رفع موانع مختلف توليد و توسعه صادرات غيرنفتي كشور قرارگيرد تا به تدريج از عمق ركود كاسته و شاخص بيكاري نيز به سمت كاهش حركت نمايد.

قیمت ورق گالوانیزه روی اندود

قیمت ورق گالوانیزه کارخانجات مختلف

با توسعه صادرات این محصولات می توان به رونق محصولات فولاد تخت از جمله قیمت ورق گالوانیزه نیز امیدوار بود. قیمت ورق گالوانیزه فولاد نسبت به هفته گذشته روند ثابتی داشته است. قیمت ورق گالوانیزه فولاد در هفته گذشته و هفته جاری به میزان 3910 تومان ثابت اعلام شده است. هم چنین قیمت این محصول برای ضخامت 60 نیز به همین میزان ثابت بوده است.

قیمت ورق گالوانیزه روی اندود نیز همین روند را داشته است و نوسانات چندانی در بازار این محصول مشاهده نشده است. قیمت این محصول برای ضخامت 38/0 طی هفته جاری به میزان 4095 تومان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه روی اندود برای ضخامت 43/0 نیز به میزان 3990 تومان ثابت باقی مانده است.

هم چنین قیمت ورق گالوانیزه کاشان نیز روند ثابتی داشته است و به میزان 4185 تومان گزارش شده است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه این کارخانه برای ضخامت 4/0 به میزان 4115 تومان گزارش شده است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه کاشان نیز تقریبا از روند موجود در بازار پیروی کرده است و قیمت این محصول برای ضخامت 4/0 به میزان 3910 تومان اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

قیمت ورق گالوانیزه قزاق نیز برای ضخامت های مختلف ثابت باقی مانده است و نسبت به قیمت اعلام شده هفته گذشته تغییری نداشته است. بنابراین با توجه به ثبات بازار طی روزهای به نظر می رسد که بازار طی هفته آینده رونق چندانی نخواهد یافت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0