0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق کرکره ایتالیایی، در تجارت های اخیر

تاجران قیمت ورق کرکره ایتالیایی را متفاوت از هم اعلام کردند. این احتمال وجود دارد که قیمت ورق کرکره برای هر دو گروه این محصولات در کوتاه مدت افزایش یابد. قیمت ورق کرکره با وجود تقاضای ضعیف صنایع مصرف کننده در بازار، در مقایسه با ماه قبل حدودا 5 یورو  افزایش یافته است. در همین زمان، قیمت ورق کرکره به میزان 10 تا 15 یورو در هر تن افزایش یافت که با توجه به نرخ های پیشنهادی تولید کنندگان این افزایش قیمت پیش بینی می شد.

قیمت ورق کرکره پیشنهاد شده تنظیم می شود. گروه تولیدی Beltrame Group، یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان  ایتالیا، اعلام کرد که قصد افزایش قیمت ورق کرکره تولیدی خود را در ماه جاری دارد. علت اصلی افزایش قیمت ها توسط این تولید کننده، “تورم شدید برخی از عوامل هزینه زا است که تاثیر مهمی در بازده آن دارد”. گروه تولیدی Beltrame  قیمت ورق کرکره را با 15 یورو افزایش در هر تن اعلام کرد و پس از آن برای همه ی سفارشات ارائه شده نیز مجددا به مبلغ EUR 15  یورو در هر تن افزایش قیمت قائل شد.

در همین حال، شرکت کنندگان در بازار شک دارند که این تولید کننده ی ایتالیایی قادر باشد به راحتی این افزایش را انجام دهد. یکی از معامله گران ایتالیایی به متال اکسپرت گفت: “تقاضا برای خرید ورق کرکره این گروه تولیدی بسیار کم است و هیچ نشانه ای از این که در آینده ی نزدیک اوضاع آن بهبود یابد وجود ندارد.”

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

ترکیه به دنبال دستیابی به افزایش قیمت ورق کرکره صادراتی

بعد از این که ترکیه در دو هفته ی گذشته، تعدادی از محموله های خود را در خارج از کشور فروخت، شرکت های تولید کننده ی محصولات فولادی این کشور شروع به فروش محصولات صادراتی خود کردند. از جمله دلایل افزایش قیمت ورق کرکره صادراتی ترکیه هم رونق گرفتن نرخ قراضه و ارائه ی پیشنهادات قوی تر برای خرید این محصول است. مجموع تقاضای خارجی برای خرید ورق کرکره ترکیه همچنان ضعیف است

اما در عین حال، فروش داخلی در این کشور همچنان ادامه دارد، هرچند که با سرعت کمتر تر تولید می گردد و با قیمت های پایین تر نسبت به یک هفته ی پیش معامله می شود. شرکت های فولادی ترکیه موفق به فروش مقادیر متوسطی از ورق کرکره خود با قیمتی در حدود 1030-1040 دلار در هر تن شدند. فروش این محصول بوده است.

پس از یک افزایش جزئی در قیمت ضایعات مورد معامله، ترکیه نیز قیمت ورق کرکره خود را افزایش خواهد داد و به مبلغ 1030-1040 دلار در هر تن می رساند. یکی از منابع خبری می گوید: “من فکر می کنم آن ها با انجام این کار می خواهند یک ایده ی خاص را پیش از آن که قیمت ورق کرکره به کمتر از 1040 دلار در هر تن برسد، به بازار ارائه دهند. “

کاهش میزان تقاضا

علاوه بر این، به طور مشخص، کارخانجاتی که به طور فعال به دنبال مشتری های خارجی از کشور هستند، پیشنهادات ارائه شده ی خود  را در مورد قیمت ورق کرکره معادل  1030-1040 دلار در هر تن نسبت به هفته ی گذشته اعلام کردند. این منبع خبری به نشریه ی متال اکسپرت گفت: ” فروش داخلی ورق کرکره برای تولید کنندگان ترکیه ای بسیار سودآور باقی مانده است، و آن ها نمی توانند تمام ظرفیت خود را برای صادرات هدایت کنند.

چشم انداز قیمت ورق کرکره صادراتی نسبتا ثابت باقی مانده است، زیرا تقریبا تمام خریداران بزرگ یا خارج از بازار هستند یا اصرار دارند که ورق کرکره تولیدی خود را با همان قیمت 1030-1040 دلار در هر تن بفروشند. احیای میزان تقاضا برای خرید ورق کرکره صادراتی در شورای همکاری خلیج فارس و شمال آفریقا دیده می شود.

سیاست گذاری های جدید

ممکن است جنبش خاصی در این مورد به محض این که بخش 232 این مسئله را به وضوح بررسی کرد، در ایالات متحده رخ دهد. علاوه بر این، اگر پیشنهادات چین در مورد قیمت ورق کرکره زمینه ی رقابت را فراهم کند، ممکن است قیمت ورق کرکره در آسیا دوباره ثابت باقی بماند.

با وجودی که سرعت فروش ورق کرکره تا حدودی کم تر شده است، و قیمت آن نیز  10 دلار در هر تن کاهش یافته است، بازار ورق کرکره داخلی هنوز تا حد زیادی فعال است. علاوه بر این، اکثر قیمت های پیشنهادی ارائه شده به 1030-1040 دلار در هر تن رسیده است. با این حال، هر چه به پایان هفته نزدیک تر می شویم، پیشنهادات کارخانه های ترکیه افزایش یافته و به مبلغ 1030-1040 دلار در هر تن رسیده است.

این حرکت همچنین توسط شرکت های تجاری داخلی نیز منعکس شد. به طور کلی، با توجه به فعالیت های موجود در بازار محلی انتظار می رود که قیمت ورق کرکره ترکیه در ماه آینده حداقل با در نظر گرفتن تقاضای کل در نظر در  دوره ی اوج ساخت و ساز افزایش یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0