0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت روز میلگرد در بازار داخلی چین به مسیر صعودی بازخواهد گشت

این روزها بازار داخلی فولاد چین با عدم بالانس عرضه و تقاضا روبروست. موضوعی که باعث شده تا بهای فولاد تحت فشار شدید قرار گرفته و سطوح قیمت روز میلگرد حتی کمتر از دوره پیش از تعطیلات سال نو شوند. میزان تقاضای بازار هنوز به سطح تولید نرسیده و از این رو موجودی انبارهای تریدرها تا سطوح تاریخی 20 میلیون تن افزایش یافته است. اما انتظار می رود که اصلاح سیاست ها در بخش عرضه موجب کاهش این اختلاف میان عرضه و تقاضا شود.

در هفته گذشته، قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز چین حدود 315 یوان افت نمود که بیشترین افت هفتگی قرارداد 1805 می باشد. از نقطه نظر بالانس عرضه و تقاضا، تمهیدات زیست محیطی در سال 2018 ادامه خواهد یافت و باعث افت عرضه فولاد خواهد شد. این امر در بلند مدت فاکتوری مثبت برای حمایت از قیمت ها خواهد بود. البته موجودی انبارها و تقاضای مصرف کنندگان در فصول مختلف رفتار متفاوتی خواهند داشت که می تواند بر قیمت روز میلگرد تاثیر خود را بگذارد. عدم افزایش تقاضا مطابق با انتظار تجار پس از تعطیلات به اصلی ترین فاکتور سقوط قیمت فولاد تبدیل شده است.

پکن در سال جدید به دنبال کاهش بدهی های خود به اقتصاد می باشد و از آنجایی که فولادسازان دولتی این کشور از زمان بحران بزرگ اقتصادی جهان جزء بزرگ ترین بدهکاران می باشند، دولت نیاز دارد تا با سیاست های خود بهای فولاد را در سطحی نگه دارد تا سود آوری این شرکت ها حفظ شده و آن ها بتوانند از پس پرداخت بدهی های خود برآیند. از این رو، انتظار می رود دولت با محدود نمودن عرضه فولاد تحت برچسب مبارزه با آلودگی هوا باعث بازگشت روند صعودی به بازار فولاد چین شود.

رفع محدودیت های تولید میلگرد در چین

سیاست های زیست محیطی اعلام شده در مناطق تانگشان، هندان و هنان نیز در راستای همین عزم دولت بوده تا با مازاد عرضه در بازار مقابله نماید. در تنها سه روز مانده به رفع محدودیت های تولید، دولت تانگشان دیروز نیز اعلام نمود که پس از 15 مارس، کوره بلندهای این شهر به یکباره وارد مدار نخواهند شد و برخی هنوز در تعمیرات باقی خواهند ماند.

از طرفی، دور جدید بازرسی های فنی در سراسر فولادسازی های چین از 25 فوریه تا 20 مارس ادامه خواهد داشت و تولیدی هایی که منطبق با استانداردهای لازم نباشند مجوز تولید دوباره را دریافت نخواهند نمود. هنوز معلوم نیست که دولت مرکزی برای دیگر مناطق چه برنامه های زیست محیطی را طی 2018 اعلام خواهد نمود.

قیمت میلگرد اصفهان

تاثیر تغییرات فصلی بر قیمت میلگرد

از نقطه نظر تغییرات فصلی، قیمت روز میلگرد همواره کمترین قیمت های خود را به دلیل سرمای شدید طی سه ماهه منتهی به سال نو دارد. این موضوع گرچه همیشه صادق نیست اما این سیگنال را به بازار می دهد که دوره افت قیمت روز میلگرد سپری شده است. از طرفی، برخلاف سال های گذشته، بیشتر باز موجودی انبارها امسال بر دوش تجار می باشد و موجودی انبارهای فولادسازان چندان زیاد نیست که به آنها اجازه می دهد تا فروش خود را در قیمت بالا نگه دارند. امسال، تقاضا برای میلگرد ابتدا از جنوب کشور آغاز شده و انتظار می رود در اواسط و انتهای آوریل تقاضا در شمال چین نیز آغاز شود.

از گزارش اخیر دولت مرکزی این گونه برمی آید که موج جدید از افزایش تقاضای در کشور و کشورهای قرار گرفته در پروژه راه ابریشم در نتیجه ی تحقق این ابرپروژه در حال ورود به بازار می باشد. همچنین، برنامه های زیرساختی دولت در سال جاری برای توسعه خطوط ریلی و دریایی و جاده ای نیاز به حجم فولاد بالایی دارد که باید از داخل کشور تامین شود. از این رو، انتظار می رود که ریزش اخیر بازار فولاد بیشتر جنبه روانی داشته باشد و با اصلاح ساختار عرضه بازار داخلی چین به شرایط خوب قبل بازگردد.

کاهش قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین کمی کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. در طی هفته گذشته قیمت آتی فلزات در چین کاهش چشم گیری داشت که تاثیر منفی بر بازار ورق گالوانیزه گذاشت. در همین حال با توجه به افزایش قیمت شدید در اوایل هفته گذشته خریداران قیمت بالای تجار را قبول نکردند و قیمت ها در اواخر هفته گذشته کمی کاهش یافت. از طرف دیگر انتظار می رود که تقاضا در دوره پیش رو افزایش یابد. انتظار می رود قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0