0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت نبشی در بازار داخلی

قیمت نبشی سایز ۵ کارخانه ی مشهد با وزن ١۵ در تاریخ شنبه ٣٠ دی ماه ٩۶ به مبلغ ٢٢۴٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. قیمت نبشی ٨ با وزن ٩٠ کیلوگرم در حدود ٢۵٨٠ تومان شنیده شد. قیمت همین محصول با سایز ۵ و وزن ٣٢ با قیمتی به مبلغ ٢۶٠٠ تومان به بازار عرضه شد که نسبت به یک هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

قیمت نبشی ١٠ کارخانه اصفهان با  وزن معادل ٢٢٣٠ تومان اعلام شد. قیمت همین محصول با سایز ١٢ و وزن ١٢۵ نیز با همین نرخ خرید و فروش شد که نسبت به دو روز گذشته با قیمت ٢٢۵۵ حدود ٢۵ تومان کاهش پیدا کرده است.

قیمت نبشی 5 کارخانه اسپیرال با وزن ١۶ معادل ٢۴۶٠ تومان اعلام شد. سایز ٣ این محصول نیز با وزن ٨، با قیمتی معادل ٢۴٧٠ تومان به فروش رسید که نسبت به چند روز گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

کارخانه اصفهان و عرضه نبشی به مشتریان داخلی

کارخانه تولید کننده نبشی در اصفهان با نیم قرن تجربه، تاکنون در برابر چالش های پیش رو موضع ضعف پیشه نکرده است و با اتخاذ راهبردهای ترکیبی از جمله تولید محصولات جدید ( نبشی بال مساوی سایز 6 و …)، برای دستیابی به بازارهای بین المللی و گسترش صادرات، مدیریت هزینه های موجود، برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف، و همچنین بهره برداری از چندین طرح موثر، تلاش کرده است و توانسته جایگاه خود را در عرضه داخلی و خارجی این مواد حفظ کند.

با این وجود، مشکلات مالی این کارخانه ریشه در تحریم ها دارد. اما باز هم امروزه شاهد افتخارات و دستاوردهای این شرکت هستیم. بومی سازی قطعات و تجهیزات برای تولید نبشی مورد نیاز مشتریان داخل و خارج یکی از بزرگ ترین فعالیت های این کارخانه می باشد. از دیگر دستاورد های مهم آن می توان به استفاده از نیروهای داخلی برای انجام پروژه های قراردادی به جای به کار گیری پیمانکاران خارجی اشاره کرد.

طراحی و تولید محصولات جدید از جمله ناودانی های بال شیبدار سایز 18 و 20 ، نبشی بال مساوی سایز 6 ، و همچنین انجام ممیزی مقدماتی شرکت CARES در جهت دستیابی به گواهینامه مربوطه و تولید مواد صادراتی از برنامه های امسال این کارخانه بوده است.

خرید نبشی و ناودانی

علاوه بر این، در حال حاضر یکی از اولویت های اصلی این کارخانه کاهش هزینه های مربوط به تولید انواع نبشی می باشد. امروزه ‌تلاش برای کاهش هزینه های تولید نبشی به منظور بالا بردن قدرت رقابتی این کارخانه یکی از اولویت های اصلی می باشد. در رابطه با این هدف بزرگ اقدامات گسترده ای، از جمله مدیریت کلیه هزینه ها، ‌کاهش یافتن کک مصرفی در کوره بلند، تغییر مواد مورد استفاده در کل خطوط و همچنین کم تر کردن میزان ضایعات، انجام گرفته است.

تلاش برای بالا بردن میزان سودآوری و همچنین کاهش بدهی های بهره دار

نیز در دستور کار این کارخانه می باشد. بازنگری ساختار سازمانی کارخانه تولید کننده نبشی در اصفهان به منظور ارتقا بهره وری منابع انسانی چندی پیش آغاز شده است و افزایش سودآوری و افزایش ارزش سهام هم در این کارخانه مورد توجه قرار گرفته است. این کارخانه همچنین دست به یک سرمایه گذاری میلیاردی به منظور حفظ محیط زیست زده است.

علاوه بر این، مدیرعامل این واحد صنعتی می گوید: این کارخانه از سال 1388 تا کنون با صرف هزینه های بسیار زیاد اقدام به اجرای طرح های بازسازی، بهسازی و نوسازی در بخش های مختلف از جمله پساب و پسماند به منظور حفظ محیط زیست، کرده است. به گفته این مقام مسئول، از دیگر فعالیت های مفید این کارخانه اجرایی کردن پروژه بازسازی سیستم تصفیه غبار کنورتورها در سال 95 بود که باعث تبدیل شدن تولیدات این کارخانه به صنعت سبز شد.

علاوه بر این برای کاهش مصرف آب مصرفی نیز اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته، تا جایی که اکنون آب مصرفی این کارخانه به حدود 6 متر مکعب کاهش پیدا کرده که نشان از کاهش 50 درصدی برداشت آب از رودخانه می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0