0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق سیاه در بازار پرتلاطم چین

با اعلام امار جديد ذخاير ورق سیاه در چين، شرايط بازار بهبود يافت. به گزارش متال بولتن ۱۲ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۹۲۰ تا ۳۹۴۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش ۲۰ تا ۳۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۵۰ تا ۳۸۸۰ يوان رسيد.

 بورس نیز با روند كاهشي آغاز به كار كرد و قيمت هاي بازار نقدي را كاهش داد اما در ادامه با اعلام موجودي ورق سیاه در بازار افت قيمت هاي بورس جبران شد. ذخاير ورق سیاه در بازار طي هفت روز قبل ۱۱۲,۲۰۰ تن كاهش يافته است. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه اكتبر با ۳۱ يوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۵۱۰ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۹ یوان می باشد.

 • نوسانات بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين با كاهش  ۱٫۸۳ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۸٫۶۹ دلار FOB رسید. قيمت هاي پيشنهادي در محدوده ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار است. و معاملات ورق سیاه ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار FOB بود.

حواشی قیمت گذاری ورق گالوانیزه در اروپا

در ارزيابي متال بولتن قیمت ورق گالوانيزه داخلي اروپا در هفته منتهي به ۱۱ اوريل بدون تغيير نسبت به يك هفته قبل در محدوده ۶۸۰ تا ۷۰۰ يورو EXW قرار گرفت. قيمت ورق سیاه ، ورق سرد و قیمت ورق گالوانيزه در بازار اروپا بدون تغيير بوده است و خريداران براي تكميل موجودي انبارهاي خود در حال بازگشت به بازار هستند.

به دليل نبود فشار از سوي واردات در بازار اروپا؛ احتمال ثبات قيمت ها زياد است و تقاضاي خريد از اواخر اوريل افزايش خواهد يافت. آغاز تحقيقات جديد تعرفه اي بر واردات محصولات فولادي مختلف از جمله قیمت ورق گالوانيزه، كه در ۲۶ مارس آغاز شده است، عامل حمايت از قيمت ها محسوب مي شود. در بازار واردات در شمال اروپا گالوانيزه در محدوده ۶۵۰ تا ۶۷۰ يورو و در جنوب اروپا ۶۴۰ تا ۶۶۰ يورو CFR قرار گرفت و نسبت به يك هفته قبل بدون تغيير بود.

كاهش ۲۵ درصدي صادرات آهن آلات چين

در مقايسه ساليانه گذشته صادرات فولاد چين به روند كاهشي ادامه مي دهد. البته در مقايسه ماهيانه صادرات ماه مارس افزايشي بوده است. در ماه مارس چين ۵٫۶۵ ميليون تن محصول نهايي فولادي صادر كرده است، كه نسبت به ۷٫۵۶ ميليون تن در مارس سال قبل ۲۵ درصد كاهش دارد اما نسبت به ۴٫۸۵ ميليون تن صادرات ماه فوريه سال جاري ۱۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش متال بولتن كاهش صادرات سال جاري در مقايسه به سال قبل به دليل بالا بودن قيمت هاي داخلي چين نسبت به سال ۲۰۱۷ مي باشد. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ چيني ها ۱۵٫۱۵  ميليون تن محصولات نهايي فولادي صادر كردند كه ۲۶٫۴ درصد كمتر از سال گذشته است. بورس شانگهاي براي دومين روز متوالي مثبت بود و قيمتهاي بازار نقدي را افزايشي كرد.

قیمت ورق سیاه اصفهان

به گزارش متال بولتن ۱۳ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۱۰  یوان نسبت به روز قبل ۳۹۲۰ تا ۳۹۵۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۱۰ تا ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۷۰ تا ۳۸۹۰ يوان رسيد.

 در طول هفته قيمت ورق سیاه در شمال چين ۲۰ تا ۳۰ و در شرق چين ۵۰ تا ۷۰ يوان افزايش يافت. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه اكتبر با ۳۹ يوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۵۴۹ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۸ یوان می باشد.

 • بازار صادرات
 1.  شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۰٫۱۹ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۸٫۵۰ دلار FOB رسید.
 2. قيمتهاي پيشنهادي فولادسازهاي شرق چين در محدوده ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار FOB و در شمال ۵۸۰ تا ۵۹۵ دلار است.
 3. پيشنهاد خريداران ۵۷۰ دلار است و انتظار مي رود معاملات در چند روز اينده در همين حد باشد.

سنگ آهن در آوریل به کدام سو خواهد رفت؟

در ماه گذشته، مجوزهای صادر شده از سوی وزارت تجارت امریکا برای سنگ آهن به ۱۱۸ میلیون و ۸۷ هزار و ۵۰۰ تن رسید که نسبت به ماه گذشته ۴٫۵۳ درصد افزایش را نشان می دهد. این میزان واردات ارزشی برابر ۸٫۷۸۰ میلیارد دلار را داراست و میانگین قیمت سنگ آهن در ماه گذشته را به ۷۴٫۳۸ دلار به ازای هر تن می رساند. از کل واردات سنگ آهن چین در مارس ۲۰۱۸، استرالیا با ۲٫۰۵ درصد افزایش، ۷۲ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۸۰۰ تن و برزیل با ۱۶ درصد رشد ۲۵ میلیون و ۹۲۲ هزار تن سهم دارند.

با شروع آوریل، بهای سنگ آهن کمی بهبود یافت. آزاد شدن تدریجی تقاضا در ماه جاری باعث شده تا تقاضا کمی برای سنگ آهن افزایش یابد. فاصله میان سنگ هن پرعیار و کم عیار در انتهای مارس به ۱۶۴ یوان به ازای هر تن رسیده و این در حالیست که این میزان در پایان فوریه ۲۲۳ یوان بوده است. این مسئله نشان از تقاضای بیشتر فولادسازان برای محصولات کم عیارتر دارد. دلیل این امر تحت فشار قرار گرفتن حاشیه سود فولادسازان و کاهش ۲۰۰ یوانی می باشد. در حال حاضر، مارجین فولادسازان چینی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ یوان می باشد.

طی روزهای گذشته مجددا شاهد افت در بازار داخلی فولاد چین بوده ایم. به تبع آن، بهای سنگ آهن در روزهای گذشته تحت فشار قرار گرفت و هم اکنون در محدوده ۶۴ دلار می باشد. با توجه به اینکه محدودیتهای تولیدی رسما به پایان رسیده و دمای هوا گرمتر شده است، فولادسازان شروع به افزایش مجدد تولید نموده اند و احتمال می رود تقاضا برای سنگ آهن بیشتر شود. با این حال، گریدهای بالاتر فعلا در بازار چین کمتر خریدار دارند و انتظار بر این است که فولادسازان با خریداری گریدهای پایین تر و مخلوط کردن آنها با موجودی های فعلی تولید را ادامه دهند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری