0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ثبات قیمت ورق رنگی وارداتی جنوب آمریکا در آرامش بازار

قیمت ورق رنگی وارداتی به جنوب آمریکا در نخستین هفته سال جدید ثابت بوده است و بازار طی آن هفته بسیار آرام بوده است. پس از پایان تعطیلات سال نو میلادی قیمت ورق رنگی این کشورها هم چنان تغییری نکرده و ثابت بوده است. به گفته منابع خبری هیچ معامله ای طی هفته جاری به ثبت نرسیده است و بازار در آرامش به سر می برده.

با فرا رسیدن سال نو میلادی و تعطیلات سال جدید میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی از جمله ورق رنگی نیز کاهش یافته است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب آمریکا به میزان 620-615 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این در حالی است که قیمت ورق رنگی وارداتی به این کشور به میزان 665-655 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

بازار وارداتی ورق رنگی

در مقایسه، ارزیابی هفتگی از قیمت ورق رنگی وارداتی به جنوب آمریکا به میزان 725-715 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این در حالی است که برخی مشتریان امیدوارند که در معاملات بعدی قیمت ورق رنگی اندکی کاهش یابد. قیمت ورق رنگی در کشور چین اندکی در روزهای ابتدایی سال 2018 کاهش یافته است و خریداران انتظار دارند که از خرید با قیمت های پایین سود ببرند. انتظار می رود که میزان فروش ورق رنگی طی هفته آینده افزایش یابد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین به میزان 622-615 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 623-618 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه صادراتی به میزان 570 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 576 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

نوسانات قیمت ورق سیاه کشور چین

قیمت ورق سیاه در کشور چین تا تاریخ 5 ماه ژانویه کاهش یافته است. در شرق چین قیمت این محصول به میزان 4280-4250 یوان (658-654 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی کاهش یافته است. در شمال چین نیز قیمت این محصول به میزان 4140-4110 یوان به ازای هر تن گزارش شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به  میزان 30 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری فعالیت خرید در هر دو منطقه شمال و شرق چین کاهش یافته است که این امر پس از افت بازار فیوچرز رخ داده است. در حال حاضر خریداران منتظر ثبات بیشتر قیمت ها می باشند.

مرکز آهن

كمبود عرضه و افزايش قيمت روي و تاثیر بر قیمت ورق گالوانیزه

قيمت روي در بورس لندن در 5 ژانويه به 3356 دلار بر تن رسيد كه بالاترين قيمت در 10 سال گذشته است. كارشناسان معتقدند در صورتي كه قيمت جهاني روي به 3500 دلار برسد مصرف آن كاهش خواهد يافت و مصرف كننده ها به دنبال جايگزينهاي ديگر خواهند رفت.

به گزارش متال بولتن ميانگين قيمت روي در بورس لندن در سال گذشته 3863 دلار بر تن بود و نسبت به ميانگين 1939 دلار در سال 2015 افزايش 48 درصدي را به ثبت رساند. بر اساس پيش بيني تحليل گر متال بولتن سال 2018 ميانگين قيمت روي 3038 دلار خواهد بود و در خوشبينانه ترين پيش بيني از بلومبرگ به طور ميانگين 3854 دلار مي باشد.

قيمت بالاي روي فشار زيادي به بازار وارد كرده  و مصرف روي را با كاهش مواجه كرده است. شنيده شده جايگزينهايي براي برخي كاربردهاي اين فلز پايه در حال معرفي به بازار است. طبق اخبار منتشر شده شركت Glencore به عنوان بزرگترين توليد كننده روي كارخانه خود در معدن Lady Loretta در استراليا را در سال 2018 راه اندازي خواهد كرد. اما به دليل حجم پايين توليد، قادر نخواهد بود از التهاب قيمت در بازار بكاهد.

انتظار تداوم کمبود عرضه

انتظار تداوم كمبود عرضه نسبت به تقاضا نيز مزيد بر علت شده است. بر اساس آمار گروه مطالعات بين المللي سرب و روي در سال 2018 پيش بيني مي شود 223,000 تن كمبود عرضه در بازار وجود داشته باشد. در برخي فرايندهاي مصرف كننده اين فلز پايه امكان جايگزيني روي با يك فلز ديگر بسيار مشكل است. صنعت گالوانيزه كه بيش از 60 درصد روي توليد شده در جهان را مصرف مي كند يكي از اين موارد است.

برخي از گالوانيزه كارها به حمام مذاب روي در خطوط گالوانيزه آلومنيم اضافه مي كنند.به عنوان مثال شركت آرسلور ميتال با تركيب 95 درصد روي و 5 درصد آلومنيم در آناليز مذاب به توليد گالفان روي آورده است.

به نقل از يكي از توليد كننده هاي گالوانيزه در اروپا در اين صنعت جايگزيني براي روي وجود ندارد. براي اين منظور تجهيزات بيشتري مورد نياز است و كنترل فرايند توليد مشكل تر و با هزينه بيشتري همراه خواهد بود و سودي در توليد به همراه نخواهد داشت. براي جايگزين كردن روي در صنعت گالوانيزه تحقيقات زيادي بايد انجام شود و حداقل 10 سال زمان نياز است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0