0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ثبات قیمت ورق رنگی وارداتی جنوب آمریکا در آرامش بازار

قیمت ورق رنگی وارداتی به جنوب آمریکا در نخستین هفته سال جدید ثابت بوده است و بازار طی آن هفته بسیار آرام بوده است. پس از پایان تعطیلات سال نو میلادی قیمت ورق رنگی این کشورها هم چنان تغییری نکرده و ثابت بوده است. به گفته منابع خبری هیچ معامله ای طی هفته جاری به ثبت نرسیده است و بازار در آرامش به سر می برده.

با فرا رسیدن سال نو میلادی و تعطیلات سال جدید میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی از جمله ورق رنگی نیز کاهش یافته است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب آمریکا به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این در حالی است که قیمت ورق رنگی وارداتی به این کشور به میزان ۶۶۵-۶۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

بازار وارداتی ورق رنگی

در مقایسه، ارزیابی هفتگی از قیمت ورق رنگی وارداتی به جنوب آمریکا به میزان ۷۲۵-۷۱۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این در حالی است که برخی مشتریان امیدوارند که در معاملات بعدی قیمت ورق رنگی اندکی کاهش یابد. قیمت ورق رنگی در کشور چین اندکی در روزهای ابتدایی سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است و خریداران انتظار دارند که از خرید با قیمت های پایین سود ببرند. انتظار می رود که میزان فروش ورق رنگی طی هفته آینده افزایش یابد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین به میزان ۶۲۲-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۲۳-۶۱۸ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه صادراتی به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۷۶ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

نوسانات قیمت ورق سیاه کشور چین

قیمت ورق سیاه در کشور چین تا تاریخ ۵ ماه ژانویه کاهش یافته است. در شرق چین قیمت این محصول به میزان ۴۲۸۰-۴۲۵۰ یوان (۶۵۸-۶۵۴ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی کاهش یافته است. در شمال چین نیز قیمت این محصول به میزان ۴۱۴۰-۴۱۱۰ یوان به ازای هر تن گزارش شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به  میزان ۳۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری فعالیت خرید در هر دو منطقه شمال و شرق چین کاهش یافته است که این امر پس از افت بازار فیوچرز رخ داده است. در حال حاضر خریداران منتظر ثبات بیشتر قیمت ها می باشند.

مرکز آهن

كمبود عرضه و افزايش قيمت روي و تاثیر بر قیمت ورق گالوانیزه

قيمت روي در بورس لندن در ۵ ژانويه به ۳۳۵۶ دلار بر تن رسيد كه بالاترين قيمت در ۱۰ سال گذشته است. كارشناسان معتقدند در صورتي كه قيمت جهاني روي به ۳۵۰۰ دلار برسد مصرف آن كاهش خواهد يافت و مصرف كننده ها به دنبال جايگزينهاي ديگر خواهند رفت.

به گزارش متال بولتن ميانگين قيمت روي در بورس لندن در سال گذشته ۳۸۶۳ دلار بر تن بود و نسبت به ميانگين ۱۹۳۹ دلار در سال ۲۰۱۵ افزايش ۴۸ درصدي را به ثبت رساند. بر اساس پيش بيني تحليل گر متال بولتن سال ۲۰۱۸ ميانگين قيمت روي ۳۰۳۸ دلار خواهد بود و در خوشبينانه ترين پيش بيني از بلومبرگ به طور ميانگين ۳۸۵۴ دلار مي باشد.

قيمت بالاي روي فشار زيادي به بازار وارد كرده  و مصرف روي را با كاهش مواجه كرده است. شنيده شده جايگزينهايي براي برخي كاربردهاي اين فلز پايه در حال معرفي به بازار است. طبق اخبار منتشر شده شركت Glencore به عنوان بزرگترين توليد كننده روي كارخانه خود در معدن Lady Loretta در استراليا را در سال ۲۰۱۸ راه اندازي خواهد كرد. اما به دليل حجم پايين توليد، قادر نخواهد بود از التهاب قيمت در بازار بكاهد.

انتظار تداوم کمبود عرضه

انتظار تداوم كمبود عرضه نسبت به تقاضا نيز مزيد بر علت شده است. بر اساس آمار گروه مطالعات بين المللي سرب و روي در سال ۲۰۱۸ پيش بيني مي شود ۲۲۳,۰۰۰ تن كمبود عرضه در بازار وجود داشته باشد. در برخي فرايندهاي مصرف كننده اين فلز پايه امكان جايگزيني روي با يك فلز ديگر بسيار مشكل است. صنعت گالوانيزه كه بيش از ۶۰ درصد روي توليد شده در جهان را مصرف مي كند يكي از اين موارد است.

برخي از گالوانيزه كارها به حمام مذاب روي در خطوط گالوانيزه آلومنيم اضافه مي كنند.به عنوان مثال شركت آرسلور ميتال با تركيب ۹۵ درصد روي و ۵ درصد آلومنيم در آناليز مذاب به توليد گالفان روي آورده است.

به نقل از يكي از توليد كننده هاي گالوانيزه در اروپا در اين صنعت جايگزيني براي روي وجود ندارد. براي اين منظور تجهيزات بيشتري مورد نياز است و كنترل فرايند توليد مشكل تر و با هزينه بيشتري همراه خواهد بود و سودي در توليد به همراه نخواهد داشت. براي جايگزين كردن روي در صنعت گالوانيزه تحقيقات زيادي بايد انجام شود و حداقل ۱۰ سال زمان نياز است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری