0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی قیمت برای خرید ورق گالوانیزه برای کارخانه های ایران

قیمت ورق گالوانیزه قزاق برای ضخامت ۰٫۵ و عرض ۱٫۲۵ متر در بازار باقیمت ۳۷۶۵ تومان در هرکیلو بوده است این در حالی که این قیمت برای ورق قزاق در یک هفته گذشته ۳۸۶۵ تومان معامله شده است که روند کاهشی را نشان می دهد همچنین قیمت ورق گالوانیزه برای ورق تاراز چهارمحال در طول هفته جاری با قیمت ۳۶۸۰ تومان به ازای هرکیلو بوده است که این قیمت برای ورق تاراز چهرمحال در هفته گشته در حدود ۳۸۹۵۰تومان به ازای هر کیلو بوده است که روند کاهشی را نشان میدهد .

در طول هفته گذشته قیمت برای ورق گالوانیزه خودروی شهرکرد برای ورق با ضخامت ۰٫۵ وعرض ۱٫۲۵ متر در حدود ۳۷۵۰ تومان به ازای هرکیلو بوده که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته در حدود قیمت ۳۸۹۵ تومان بوده که با کاهش ۱۴۵ تومانی روبه رو بوده است .

قیمت برای ورق گالوانیزه هند ایثار برای ورق با ضخامت ۰٫۵ و عرض ۱٫۲۵ متر در حدود ۳۸۶۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است که در حدود ۴ تومان کاهش قیمت را نشان می دهد و به قیمت ۳۸۲۰ تومان در هفته قبل بوده است .در طول هفته گشته تا هفته اخیر قیمت برا ی ورق گالوانیزه امارات با ضخامت ۰٫۵۸ و عرض ۱٫۲۵ متر به ازای هر کیلو ۳۶۲۰ تومان معمله شد که قیمت آن روند ثابتی را نشان می دهد.

کاهش قیمت ورق گالوانیزه فولاد در بازار ایران

در هفته ي گذشته قیمت ورق گالوانیزه در بازار ایران با توجه به تغييرات فصل و تعطيلات در پيش رو با کاهش روبه رو بوده است.بر اساس ارزيابي خبرگذاری ها ، قیمت ورق گالوانيزه در بازار داخلي ایران در شمال ایران حدود ۳۷۳۰ تومان به ازای هر کیلو و در جنوب ایران حدود ۳۷۲۵ تومان به ازای هر کیلو تحويل درب كارخانه ميباشد.

قیمت ورق گالوانیزه

ارزیابی خبرگذاری ها از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی شمال ایران به میزان ۳۷۲۵ تومان به ازای هر کیلو بوده است که نسبت به قیمت ۳۷۹۰ تومان به ازای هر کیلو قبلی کاهش یافته است. قیمت ورق گالوانیزه بسته به نوع پوشش مورد نیاز مشتری متفاوت می باشد. در حال حاضر قیمت ورق گالوانیزه در بازار ایران در محدوده های متفاوتی گزارش شده است. با این حال پیش بینی می شود که قیمت ورق گالوانیزه فولاد در بازار داخلی در روزهای ابتدایی دی ماه افزایش یابد چراکه معمولا در آن فصل میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه فولاد افزایش می یابد. افزایش قیمت این محصول توسط افزایش میزان تقاضا و افزایش میزان تجارت حمایت می گردد. پیشنهادات وارداتی در حال حاضر محدود بوده و هم چنین قیمت های پیشنهادی ورق گالوانیزه فولاد از سوی سایرتولید کنندگان کارآمد نبوده و مورد قبول واقع نمی شود.

همچنين قیمت ورق گالوانیزه کاشان به بازار شمال حدود ۳۸۵۰ تومان به ازای هر کیلو و در بازار جنوب ایران حدود ۳۸۴۰ تومان به ازای هر کیلو ميباشد. در جنوب ایران نیز قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس به میزان ۳۶۹۰ تومان به ازای هرکیلو طی هفته جاری اعلام شده است که نسبت به قیمت  ۳۶۹۰ تومان به ازای هرکیلو اعلام شده طی هفته قبل ثابت بوده است.

انتظار ميرود در بازارایران در نيمه ي دوم دی ماه بدليل افزايش تقاضا ، پايان تعطيلات و تغييرات فصلي و همچنين با توجه به وضع تعرفه بر روي واردات ورق گالوانیزه  اعمال گرديد قیمت ورق گالوانیزه در اين بازار روندي صعودي را طي نمايد.

تاثیر افزايش توليد روي در دی ماه بر قیمت ورق گالوانیزه

پس از يك سال كمبود روي در بازار و افزايش قيمت اين فلز پايه، بازگشت  قيمت از سطح حداكثر سال جاري باعث شد مذاكرات براي قراردادهاي معاملات فلز روي تحت فشار قرار گيرد.به گزارش خبرگذاری ها كاهش استخراج و توليد كنسانتره روي منجر به افزايش قيمت روي و كاهش حاشيه سود توليد كننده هاي شمش روي و افزایش قیمت ورق گالوانیزه گرديد.به اين ترتيب توليد كننده ها در اين نقطه انتظار قيمت بالاتري براي سال آينده دارند.با اين وجود تجار داخلي و منطقه اي كه به عنوان تامين كننده هاي ۴۰۰,۰۰۰ تن شمش روي محسوب مي شوند، نگران اين هستند كه كاهش قيمت روي در بورس و بسته شدن دريچه فروش در بازار فيزيكي را غير ممكن كند.

توليد كننده هاي روي در ایران در دی ماه توليد روي را کاهش دادند و باعث شد اضافه قيمت فروش شمش روي در بازار در ماه دی ماه به بالاترين سطح برسد.با اين  حال تجار معتقدند باز بودن دريچه فروش روي يا واردات سود ده آن  تا حد زيادي به ذخاير روي وابسته خواهد بود و پيش بيني مي شود در سال ۲۰۱۸ براي مدت دو هفته اي تا يك ماهه كه در توليد روي خودكفا است باز خواهد بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری