0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شواهد افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی

در بازار داخلی طی روز گذشته شواهدی از افزایش قیمت میلگرد مشاهده گردیده است. این روند افزایشی را می توان در سایر بخش های فولادی نیز مشاهده کرد. این در حالی است که جهش ناگهانی نرخ دلار بر این بازار اثر شدیدی داشته است. میلگرد نیز جزو محصولاتی می باشد که تحت تاثیر نوسانات ارز می باشد بنابراین افزایش شدید قیمت ارز بر قیمت میلگرد تاثیر زیادی داشته است.

هم چنین می توان گفت که برودت هوا نیز بر این بازار تاثیرگذار بوده است ولی در حال حاضر این افزایش نرخ ارز بر این نوسانات چیره شده است. هم چنین کاهش میزان تقاضا نیز سبب افت قیمت میلگرد امروز شده است. بنابراین می توان مشاهده کرد که با وجود کاهش میزان تقاضا و برودت هوا طی روزهای اخیر نوسانات نرخ دلار بر بازار حاکم شده است و سبب افزایش قیمت میلگرد شده است.

طی روزهای گذشته نیز سیگنال های افزایش قیمت در بازار این محصول مشاهده شده بود ولی به صورت جدی نبوده است. این در حالی است که طی روزهای اخیر این روند افزایش قیمت میلگرد در بازار جدی تر شده است و به نظر نمی رسد که این روند به زودی متوقف گردد. در سایر بازارها نیز نوسانات جسته گریخته ای مشاهده شده است ولی به طور کلی روند افزایشی برای اکثر بازارها مشاهده گردیده است.

بنابراین رشد نرخ دلار در روزهای جاری بسیار جدی تر شده است ولی میزان اثر آن بر روی بازارهای مختلف متفاوت بوده است. بنابراین هفته جاری هفته ای پر شتاب برای افزایش قیمت محصولات فولادی خصوصا قیمت میلگرد بوده است. روز گذشته بازار در حالی سپری شد که از یک طرف کارخانجات تولیدکننده محصولات فولادی قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دادند و از طرف دیگر رشد قیمت میلگرد و سایر محصولات شتاب بیشتری یافت.

امید بازار به روند افزایشی

بنابراین این طور به نظر می رسد که طی روزهای اخیر بازار امید بیشتری به روند افزایشی قیمت دارد و ممکن است که این روند ثابت باقی بماند. دو سیگنال مهم اثرگذار بر قیمت میلگرد و محصولات فولادی طی روزهای اخیر افزایش قیمت شمش و نرخ دلار می باشد که تاثیر مهمی بر قیمت محصولات فولادی داشته است.

قیمت میلگرد اصفهان

بنابراین نمی توان به طور کامل راجع به آینده بازار آهن آلات نظر داد زیرا بازار این روزها تحت تاثیر نرخ دلار بوده که وضعیت دلار نیز در حال حاضر نامشخص می باشد. همان طور که مشاهده شد قیمت دلار طی روز گذشته قیمت دلار از نرخ 2700 تومان نیز گذشت ولی پس از آن مجددا روند کاهشی را پیش گرفت. بنابراین نمی توان راجع به دورنمای این بازار تصمیم قطعی گرفت.

طی دو روز گذشته و به دنبال نوسانات نرخ دلار قیمت محصولات فولادی از قبیل قیمت میلگرد امروز نوسانات 100 تومانی را نیز تجربه کرده است و افزایش قیمت در اکثر حوزه ها محسوس بوده است. هم چنین ادامه یافتن افزایش نرخ دلار علاوه بر بازار آهن آلات بر بازارهای دیگر نیز تاثیرگذار بوده است و سبب رشد قیمت در سایر بازارها گشته است.

تاثیر نوسانات نرخ ارز

بنابراین به دلیل تاثیرپذیری بازار آهن آلات از سایر بازارها می توان گفت که رشد قیمت در بازارهای دیگر بر بازار آهن آلات نیز تاثیر خواهد گذاشت. نکته دیگری که وجود دارد برودت هوا می باشد. پیش بینی ها حاکی از آن است که طی روزهای آتی بارش های زیادی در اکثر استان ها وجود خواهد داشت که این امر بر میزان تقاضا تاثیرگذار بوده و رشد قیمت ها را محدود خواهد کرد.

بنابراین طی روزهای آتی باید منتظر کاهش قیمت ها به دنبال برودت هوا و کاهش میزان تقاضای خرید این محصولات باشیم. قیمت میلگرد طی هفته جاری به دنبال نوسانات قیمت دلار روند افزایشی را دنبال کرده است. قیمت میلگرد کویر کاشان برای سایز 8 به میزان 2400 تومان می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

این روند برای قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان افزایشی بوده و برای برخی از سایزها به میزان 20-10 تومان افزایش قیمت نیز مشاهده گردیده است. با این حال برخی از قیمت ها هم چون قیمت میلگرد بناب و قیمت میلگرد کویر کاشان طی هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است و تغییرات محسوسی برای سایزهای مختلف این میلگرد مشاهده نگردیده است. هم چنین قیمت میلگرد ابرکوه یزد نیز تقریبا همین روند را دنبال کرده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0