0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت پروفیل دی ماه

قیمت پروفیل طی هفته های اخیر با نوسانات زیادی روبرو بوده است. نکته بارز و قابل تامل این بازار، علیرغم روند افزایشی نرخ قراضه آهن در یک هفته اخیر، شمش القایی نتوانسته است حرکتی را در این خصوص و به موازات قراضه آهن انجام دهد که نشان از خلاء تقاضای برای این حوزه دارد.

خلاء تقاضای شمش القایی به معنای عدم اتمام موجودی و نیاز به تجدید مواد اولیه قابل توجه در سمت نورد می باشد. که در نهایت موجودی شمش نورد حکایت از ضعف تقاضای موثر در سمت خرید محصولات نهایی دارد؛ که این موضوع هم علاوه بر مازاد عرضه همیشگی به تغییر فصل و وضعیت آب و هوایی بر میگردد که موجب کندی ساخت و سازها شده است.

در مجموع بازار پروفیل همانطور پیش تر و بارها توضیح داده شده، در حالت طبیعی از یک روند موجی شکل؛ به دلیل ماهیت آن برخوردار است. قیمت پروفیل نیز طی هفته های گذشته و هم چنین هفته جاری از همین روند بازار تبعیت کرده است. به طور کلی طی روزهای اخیر تغییرات آب و هوایی و کاهش میزان ساخت و ساز سبب کاهش میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی گشته است که در نتیجه این امر قیمت محصولات فولاد بلند از قبیل قیمت پروفیل نیز تغییر کرده است.

تاثیرات قیمت شمش

از سوی دیگر از سمت رسانه انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور شنیده شد که گردهمایی در هر دو حوزه شمش و نورد؛ در دو نوبت صبح و عصر برگزار گردیده است که شاید بی ارتباط با سامان دهی این سردی بازار نباشد.

هم چنین تاثیرات بازار جهانی نیز بر قیمت پروفیل چندان پر رنگ نبوده است. به هر حال آنچه که روشن است فعلا در سمت بازارهای جهانی هم تحرکات قابل توجهی دیده نمیشود بطوریکه با توجه به گزارشات موجود معاملات منطقه در حداقل ممکن و بازار آسیا فعلا ساکت و آرام است، هر چند که شاخص نرخ شمش و میلگرد جهانی هنوز هم بالاتر از بازار داخلی ایستاده است.

بازار میلگرد و تیرآهن و پروفیل این هفته را با ثبات نسبی آغاز کرد و طی دو روز گذشته بیشتر تولیدکنندگان ترجیح دادند که محصولات خود را مطابق آخرین قیمت های هفته گذشته عرضه نمایند، در این میان چند تولیدکننده نیز قیمت های خود را با کاهش و یا افزایش محدود اعلام نمودند. در بازار نیز بررسی میدانی حاکی از حجم متوسط معاملات و بعضا اعلام تخفیف های جزئی از طرف برخی تجار بود.

بررسی نوسانات قیمت پروفیل کارخانجات مختلف

به نظر می رسد این شرایط نه تنها تا پایان اين هفته که احتمالا تا اواسط بهمن ماه نيز ادامه داشته باشد. بررسی ها حاکی از آن است که قیمت پروفیل ساختمانی طی هفته جاری نسبتا ثابت بوده است. قیمت پروفیل 20*20 ضخامت 1 اصفهان به میزان 3450 تومان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت پروفیل ضخامت 2 تهران برای قوطی 10*25 روند نزولی داشته است.

قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 2900 تومان بوده است و در نخستین روز هفته جاری نیز این قیمت ثابت بوده است. این در حالی است که قیمت پروفیل 25*10 تهران طی روز گذشته به میزان 2870 تومان رسیده و با 20 تومان کاهش قیمت مواجه شده است. قیمت پروفیل ضخامت 2 اصفهان برای ابعاد 30*40 نیز به میزان 2870 تومان گزارش شده است و نسبت به قیمت اعلام شده در روزهای ابتدایی هفته ثابت باقی مانده است.

پیش بینی بازار هفته آتی

این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 2895 تومان گزارش شده بود و در این هفته نسبت به قیمت اعلام شده قبلی روند نزولی داشته است. هم چنین قیمت پروفیل ضخامت 5/2 تهران به میزان 2915 تومان گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است. بنابراین قیمت پروفیل در ضخامت های متفاوت در کارخانجات مختلف طی هفته گذشته و نیز هفته جاری یا روند ثابتی داشته است و یا کاهشی بوده است.

قیمت پروفیل صنعتی نیز همین روند را داشته است و برای مثال قیمت پروفیل صنعتی برای ضخامت 6 طی هفته گذشته و هفته جاری به میزان 2880 تومان ثابت باقی مانده است. این روند برای قیمت پروفیل زد و قیمت پروفیل زد رنگی به ترتیب به میزان 2860 و 3030 تومان گزارش شده است. قیمت پروفیل استیل ضخامت 1 نیز به میزان 16300 گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0