0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مصرف ورق سیاه در چين پايين تر از سطح انتظارات قرار گرفته است

به گزارش متال بولتن ۲۶ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۰۰ تا ۴۱۳۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۸۰ تا  ۴۰۰۰ يوان رسيد.

با انتشار امار ذخاير ورق سیاه در انبار ها قيمت هاي بازار نقدي در شرق و شمال چين كاهش يافت. در هفت روز گذشته موجودي كلاف گرم در بازار تنها ۴۹,۴۰۰ تن كاهش يافت. هفته گذشته ۶۲,۳۰۰ و دو هفته قبل ۱۱۲,۲۰۰ تن كاهش داشت.

ذخاير كلاف گرم در انبارهاي فولادسازها نيز فقط ۹۷۰۰ تن كاهش نسبت به يك هفته قبل دارد. معاملات قیمت ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با كاهش ۶ یوان نسبت به روز قبل به ۳۶۷۱ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۳۲ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۴٫۱۱ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۷٫۶۱ دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۵ دلار بر تن پیشنهاد فروش می دهند و خريداران در محدوده ۵۹۰ تا ۶۱۰ دلار FOB پيشنهاد قيمت داده اند.

تمايل تجار چيني به كاهش موجودي انبارهاي خود مي تواند قيمت كلاف گرم را تا ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار FOB پايين بكشد.

ارزيابي قیمت ورق گالوانیزه وارداتي به اوكراين از اروپا

شركت US Steel Kosice در اسلواكي قيمت ورق گالوانيزه صادراتي به اوكراين را در ماه اوريل بدون تغيير نسبت به ماه قبل اعلام كرد. از اين رو تمايل به خريد ورق گالوانيزه اين شركت در اوكراين كاهش يافته است.

به دليل شرايط مطلوب بازار ورق گالوانيزه در اروپا و قيمت بالاي مواد اوليه شركت US Steel از كاهش قيمت خودداري كرد. به گزارش متال اكسپرت پيشنهادهاي فروش ماه May اين شركت به اوكراين ۱۳۳ تا ۱۵۲ دلار بالاتر از محصولات توليد كننده هاي داخلي اوكراين است.

در بازار نقدي ، ورق سیاه در شمال چين با كاهش و در شرق با افزايش همراه شد.

به گزارش متال بولتن ۲۷ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۱۰ يوان  نسبت به روز قبل ۴۱۱۰ تا ۴۱۴۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش  ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۷۰ تا  ۳۹۹۰ يوان رسيد.

قیمت ورق سیاه

به طور كلي در طول هفته قیمت ورق سیاه در شمال چين ۴۰ و در شرق چين ۹۰ تا ۱۰۰ يوان افزايش يافت. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزايش ۲۷ یوان نسبت به روز قبل به ۳۶۹۸ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۳۴ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۱٫۸۵ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۵٫۸۳ دلار FOB رسید. پيشنهادهاي فروش در محدوده ۵۸۵ تا ۶۰۵ دلار بر تن پیشنهاد فروش می دهند و خريداران در محدوده ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار FOB پيشنهاد قيمت داده اند.

شنيده شد محموله اي به قيمت ۵۹۰ دلار FOB در روز جاري به فروش رسيد اما تناژ ان مشخص نشد. كارشناسان معتقدند در سطوح حال حاضر قيمت هاي داخلي، معاملات كلاف گرم صادراتي چين در هفته آينده در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB باشد.

کاهش حضور ایرانیان در بازار صادراتی

به گفته منابع خبری با تداوم روند صعودی قیمت بیلت در بازار داخلی چین، صادرکنندگان در کشور ترکیه قیمت بیلت تولیدی خود را در بازارهای صادراتی افزایش دادند. تولیدکنندگان در سی آی اس نیز به دنبال عرضه کنندگان در کشور چین قیمت های پیشنهادی خود را در بازارهای جنوب شرق آسیا افزایش دادند.

یکی از مهم ترین علل افزایش قدرت صادر کنندگان بیلت، نبود صادرکنندگان آهن آلات ایرانی در بازار می باشد. با مصوبه جدید ارزی بانک مرکزی، صادرکنندگان عمده کشور برخلاف اذعان به عدم تاثیر این مصوبه بر روند صادرات، عملا فروش های خارجی خود را متوقف نموده و حجم های بزرگی را در بازار داخلی عرضه نموده اند.

دامنه قیمت های صادراتی در بازار جنوب شرق آسیا با افزایش ۱۵-۱۰ دلاری به ۵۴۵ تا ۵۶۵ دلار به ازای هر تن CFR رسیده است. تولید کنندگان کشور روسیه نیز از بندر شرقی خود پیشنهاداتی را در محدوده ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار به ازای هر تن CFR به خریداران جنوب شرق آسیا اعلام کرده اند.

البته، خریداران تمایل چندانی به خرید در این سطوح ندارند، با این حال با غیبت صادرکنندگان کشور به نظر می رسد آنها در نهایت چاره ای جز پذیرش قیمت های پیشنهادی نداشته باشند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری