0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت نبشی بازار جهانی

قیمت نبشی اسپانیا در هر دو بخش داخلی و صادراتی، به دلیل ضعف در تجارت قبل و بعد از تعطیلات عید پاک، به قیمتهای قبلی عقب نشینی کرده است. شرکت کنندگان در بازار معتقدند که تقاضا ممکن است همچنان کاهش یابد.

بازارهای اسپانیایی و اروپایی همچنان از فعالیت تجاری کم و رکود ناشی از روند نزولی در بخش ضایعات و از تمایلات ضعیف در بازار بین المللی، رنج می برند و در نتیجه قیمت نبشی 10 تا 15 یورو در هر تن ،در میان پیشنهادات قیمت نبشی کاهش داشته است. در داخل کشور تنها تعداد کمی از معاملات انجام شده اند.

در این معاملات قیمت نبشی ، حدود 440 تا 450 یورو در هر تن ( 440 تا 450 یورو در هر تن ) بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده 22٪ ،  برآورد می شود. یکی از تولیدکنندگان اسپانیایی به متال اکسپرت گفت: “بازار بسیار آرام است و بسیاری از مشتریان هنوز در تعطیلات به سر می برند.”

روند نزولی بازار

با توجه به منابع، بسیاری از مشتریان در اسپانیا و اروپا نیاز به پرکردن مجدد انباریشان دارند. با این وجود، آنها ترجیح می دهند حداقل و در میان بازار نزولی، خرید  خود را متوقف کنند. یکی ازنمایندگان شرکت بازرگانی اسپانیا در این باره گفت: “ما فکر می کنیم که قیمت نبشی اسپانیا می تواند از 5 تا 15 یورو در هر تن افزایش داشته باشد.”

فعالیت های تجاری شرکت های الجزایر 2016 با مشکلی مواجه شده است. از طرف دیگر، انتظار می رود خریداران الجزایر به بازار این کشور بازگردند اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

ایالات متحده در حال حاضر یکی از مهمترین مراکز صادرات برای تولید کنندگان نبشی اسپانیایی است ؛ و مذاکرات در مورد محموله های برای ارسال به این کشور ادامه دارد. در معاملات اخیر با خریداران آمریکایی ، قیمت نبشی 540 دلار در هر تن سی اف آر محموله ارائه شد.

قیمت نبشی ناودانی

قیمت پایدار قطعات ایتالیا  و کاهش قیمت نبشی تجاری

عرضه کنندگان ایتالیایی قیمت قطعات فولاد و نبشی را در مقایسه ای ماهانه ،پایدار نگه داشتند، در حالی که با تقاضای کم و روند نزولی در قیمت قراضه، قیمت نبشی تجاری 30 یورو به ازای هر تن کاهش یافت. شرکت کنندگان در بازار در طولانی مدت انتظار کاهش بیشتری را دارند، اما در آینده نزدیک وضعیت به همین نحو باقی خواهد ماند، زیرا فعالیت های تجاری در کشور به خاطر تعطیلات ، بسیار محدود می باشد.

تامین کنندگان نبشی تجاری و داخلی ایتالیا  ، با اُفت تقاضا پیش از تعطیلات مجبور شدند که قیمت ها را کاهش دهند. علاوه بر این، روند کاهش قیمت در بخش قراضه باعث می شود تولید کنندگان از افزایش قیمت اعلام شده به سطح قابل قبول قیمت ها عقب نشینی کنند، که در اینصورت قیمت نبشی تجاری به مبلغ پایه 50 تا 60 کارهای سابق عرضه می شود.

با این حال هنوز قیمت پایه قطعات در نرخ 440 تا 450 یورو در هر تن کارهای سابق ،باقی مانده است، چرا که قیمت گذاری در این بخش در طول آخرین موج افزایش قیمت ،پایدارتر بوده است.

اکثر شرکت کنندگان در بازار، انتظار دارند که وضعیت در آینده نزدیک با ثبات تر باشد.یکی از منابع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت : ” تقاضای کم و کاهش آرام قیمت قراضه در حال حاضر نقش خود را به خوبی اجرا کرده و قیمت نبشی را پایین کشیده است. در حال حاضر قیمت ها بسیار پایدار هستند، بنابراین فضای واقعی برای کاهش وجود ندارد. همین امر برای افزایش قیمت  نیز صادق است ، یعنی  قیمت قراضه کاهش یافته و اعتبار واقعی برای تلاش های دیگر، برای حرکت قیمتها به سمت بالا وجود ندارد. “

کاهش قیمت نبشی صادراتی ترکیه در میان تقاضای آرام

تولید کنندگان نبشی ترکیه، به دلیل تقاضای ضعیف از خارج از کشور، پیشنهادات قیمت نبشی خود را به خریداران خارجی کاهش دادند. با این وجود، این فعالیت تجاری نسبتاً کُند است، زیرا مشتریان چشم انداز تحولات بازار را ارزیابی می کنند.

در حال حاضر قیمت نبشی ترکیه به بازارهای خارجی در حدود مبلغ 530 تا 540 دلار در هر تن فوب، از سوی عرضه کنندگان بزرگ این کشور در دسترس می باشد، که از ابتدای هفته گذشته به میزان 10 تا 15 دلار در هر تن کاهش داشته است. با این حال، تخفیف های ارائه شده به دلیل فروش قابل توجه در اتحادیه اروپا ناکام مانده اند.

در بحبوحه برخی از تحولات بازار پس از اعلامیه اخیر کمیسیون اروپا در جریان تحقیقات فعلی، بیشتر خریداران ترجیح می دهند که منتظر بمانند. علاوه بر این، پیشنهادات قیمت نبشی از هند و کشورهای مستقل مشترک المنافع رقابتی است، متال اکسپرت یاد آور شد که قیمت نبشی از این دو کشور، حداقل 15 دلار در هر تن در زیر قیمت پیشنهادی  کارخانه های ترکیه است. کارخانه های ترکیه، عدم دسترسی به  نبشی صادراتی تولید را تا امروز گزارش کردند. علاوه بر این، هم اکنون بیشتر عرضه کنندگان سفارشات را برای محموله های پذیرش می کنند.

کاهش قیمت نبشی داخلی و صادراتی گروه شاگنگ چین

بزرگترین شرکت فولاد خصوصی چین ، یعنی گروه شاگنگ ، کاهش قیمت نبشی خود را در پیشنهادات محموله های تحویلی ، اعلام کرده است. این شرکت می گوید که قیمت نبشی با کاهش قیمت مواد اولیه، پایین تر آمده است.

گروه شاگنگ پیشنهادات قیمت نبشی خود را 50 یوان در هر تن ( 7 دلار در هر تن )کاهش داده است.  نبشی در یک دوره 10 روزه در این ماه، به ترتیب با قیمت 3600 یوان در هر تن(540 دلار  تن) کارهای سابق و 3.590 یوان در هر تن (540 دلار در تن ) کارهای سابق عرضه شده است.

نماینده این شرکت به متال اکسپرت گفت:” امروز قیمت نبشی صادراتی کاهش یافته است. قیمت نبشی با 10 دلار کاهش در هر تن ، به ترتیب با قیمت 540 دلار در هر تن فوب و 540 دلار در هر تن فوب ، ارائه شده است. با این حال، مدیر این شرکت اشاره کرده است که تقاضا فقط برای نبشی بد است. وی افزود :” تقاضا برای نبشی خیلی خوب است. من فکر می کنم دلیل اصلی کاهش قیمت نبشی ، کاهش قیمت سنگ آهن است. “

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0