0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

وضعیت مناسب برای صادرات و قیمت تیرآهن صادراتی اصفهان

منبع آگاه در روز دوشنبه هفته ی قبل در جریان یک گفت و گوی خبری اعلام کرده کشورهای اروپایی خواهان بهبود قیمت تیرآهن اصفهان می باشند و بیشتر تولید تیرآهن دراصفهان نیز صادر می شود. وی در این خصوص اعلام کرد: کشورهای منطقه و بعضی کشورهای اروپایی مشتری محصولات تولیدی تیرآهن داخلی شده‌اند و عمده تولیدات نیز به این کشورهای مذکور صادر می شود.

وی در ارتباط با شرایطی که برای تولید محصولات آهن آلات در کشور وجود دارد گفت: خوشبختانه ما شاهد بهتر شدن شرایط تولید محصولات آهن آلات در کشور هستیم. همچنین برای قیمت تیرآهن اصفهان در بخش صادرات نیز شرایط خوبی ایجاد شده است. وی ادامه داد: نکته قابل ذکر میزان صادرات تیرآهن می باشد که این موضوع بیانگر آن است که بخش قابل توجهی از تولیدات تیرآهن داخلی به کشورهای منطقه ای صادر می شود. گفتنی است که حتی تعدادی از کشورهای اروپایی نیز مشتری محصولات تیرآهن ایران هستند.

وی تاکید کرد: در حوزه تولید تیرآهن، کمیت به مقداری می باشد که می توانیم به طور شفاف اعلام کنیم که در این بخش به خودکفایی رسیده ایم و به همین خاطر نیاز به واردات تیرآهن به میزان قابل ملاحضه ای کم شده است. از طرف دیگر، لازم به ذکر است که همین مسئله خودکفایی در تولید تیرآهن موجب شده تا از واردات تیرآهن های بی کیفیت جلوگیری شود.

وی با اشاره به ثابت ماندن در قسمت ساخت و ساز گفت: در بخش تیرآهن مشتری کمتری دارد و میلگرد موقعیت بالاتری دارد. اما درکل واحدهای صنفی از شرایط بازار رضایت ندارند و منتظر خارج شدن مسکن از رکود هستند. در سال 96 هم کاهش فروش در واحدهای صنفی تجربه شده است.

افزایش قیمت تیرآهن اصفهان در روزهای اخیر

عضو انجمن آهن آلات اعلام کرد:  بدون در نظر گرفتن 9% مالیات بر ارزش افزوده، قیمت تیرآهن اصفهان به ازای هر کیلو بین 2800 تا 2600 تومان می باشد. قیمت ورق نیز در یک ماه اخیر حدود 250 تومان افزایش یافته و 3000 تومان به ثبت رسیده است. طبق توضیحات فوق، شاهد افزایش 20 درصدی در قیمت ورق و محصولات آهن آلات هستیم.

گفتنی است که در بها گذاری جدید محصولات آهن آلات ، انجمن آهن آلات کوچکترین دخالتی نداشته است. علت تغیرات بها و نوسان های اخیر در بازار آهن آلات ایران عوامل دیگری مانند: ارائه و درخواست ، هزینه تمام‌شده، وضعیت شرکت‌ها و همچنین تأثیر بها مواد اولیه و نرخ‌ های جهانی دخیل می باشند.

در روز های گذشته قیمت تیرآهن اصفهان کاهش 15 هزار تومنی داشته است و قیمت تیرآهن های دیگر نیز 5 هزار الی 10 هزار تومن کاهش داشته است.

طبق اضهارات وی در سال جاری با 4.5 میلیون تولید آهن آلات مازاد رو به رو خواهیم بود و میزان مصرف آهن آلات مانند سال گذشته در حدود 17 میلیون تن خواهد بود. وی با اشاره به صادرات 5 میلیون و 700 هزار تنی آهن آلات در سال گذشته،‌ گفت: میزان صادرات آهن آلات برای امسال حدود 9 میلیون تن برنامه‌ریزی شده و 4 میلیون تن نیز واردات آهن آلات خواهیم داشت که به اندازه واردات سال گذشته است.

قیمت تیرآهن اصفهان در هفته قبل بازار پرتلاطمی را پشت سر گذاشت. قیمت تیرآهن اصفهان در سه روز اول هفته، بازاری ثابت و بدون تغییری داشت ولی بعد از گذشت سه روز قیمت ها اوج گرفت و بطور میانگین 8/2 درصد صعود پیدا کرد. تیرآهن شرکت آهن آلات فایکو در طول هفته بازار راکد و بدون تغییری داشت و روز آخر افزایش 3.8 درصدی پیدا کرد.

خرید تیرآهن اصفهان

مقایسه قیمت تیرآهن تولیدی کارخانجات مختلف

تیرآهن ناب تبریز ولی وضعیت متفاوت تری داشت و اوایل هفته را با کاهش قیمت شروع کرد و در روزهای آخر قیمتهای محصولات آن اوج گرفت. تیرآهن اصفهان بازار متنوعی داشت و هر سه حالت افزایش، کاهش و ثبات قیمتی را تجربه کرد و روزهای اخیر 83/2درصد افزایش قیمت تیرآهن داشت. تیرآهن اصفهان روزهای ابتدایی بازار آرام و ساکتی داشت، اواسط هفته بازار آن جنب و جوش گرفت و تا آخر هفته همچنان رونق داشت.

تیرآهن اصفهان بناب بر خلاف بقیه محصولات یک بازار متناوبی داشته است و سه روز هفته کاهش بها و دو روز هفته را با افزایش بها به پایان رساند. میانگین افت قیمت در محصولات این کارخانه 27/1 درصد و میانگین افزایش بها آن 6/2 درصد بوده است. فولاد ماهان علی رغم افت بها در روزهای اول هفته، آخر هفته خوبی سپری کرد و محصولات آن با میانگین 17/2 درصد افزایش بها به فروش رفتند. وضعیت تیرآهن یزد در روزهای اخیر از سایر رقبای خود بهتر بوده است. این محصولات با افزایش 8/2 درصدی بها تیرآهن، بیشترین شیب صعودی را تجربه کرد.

گروه بورس کالا – به منظور جلوگیری از به کارگیری تیرآهن‌ های غیر‌استاندارد، تیرآهن‌های اصفهان با علامت اختصاری ESCO عرضه می‌شود .مدیر ارشد در امور تولید ذوب‌ آهن اصفهان با اعلام این مطلب گفت: برای جلوگیری از به کارگیری و استفاده تیرآهن‌ های غیر‌استاندارد و آگاهی بیشتر مصرف‌کنندگان مقاطع فولادی، از این به بعد کلیه تیرآهن‌ های تولیدی ذوب‌ آهن اصفهان با علامت شناسایی ESCO به بازار عرضه می‌شود.

نظارت بر کیفیت تیرآهن تولیدی کارخانجات

شرکت تولید‌کننده علاوه ‌بر ضرورت استاندارد یک الزام جهت تضمین کیفیت نیز است. همچنین وجود تیرآهن‌ های تولیدی و وارداتی با کیفیت پایین‌ تر از محصولات ذوب‌آهن اصفهان در بازار و درخواست مصرف‌ کنندگان مبنی‌ بر نشانه‌گذاری محصولات ذوب‌ آهن جهت شناسایی آنها در مراحل ارائه بازار و همچنین زمان کاربری آنها درسازه‌ های ساختمانی، لزوم حک آرم ذوب‌ آهن بر روی تیرآهن‌ های تولیدی در دستور کار قرار گرفت.

در همین جهت در سال 1384 کار مارکینگ روی غلتک‌ ها به منظور حک مارک روی جان تیرآهن آزمایش شد، ولی به دلیل افت تناژ و عمر کاری غلتک و مشکلات اجرای مارک روی غلتک، ما را بر آن داشت تا برنامه ریزی و طراحی مارک روی بال تیرآهن را در دستور کار قرار دهیم. با توجه به آزمایش‌های صورت گرفته اکنون به شرایطی رسیده‌ایم که مارکینگ محصولات تیرآهن بدون افت قابل‌ ملاحظه تناژ غلتک‌ ها انجام می‌ پذیرد و کلیه تجهیزات مورد نیاز مارکینگ از داخل کشور قابل تامین می‌ باشد.

برای رسیدن به این نتایج در سه سال گذشته 11 طرح مختلف مورد بررسی قرار گرفت و حدود 110 نمونه آزمایش شده است. هم‌ اکنون کلیه تیرآهن‌ های تولیدی نورد ۵۰۰ و ۶۵۰ با حک علامت اختصاری E.S.C.O به بازار ارائه می‌ شوند. پیش‌ بینی می‌ شود بعد از مارکینگ تیرآهن اصفهان به دلیل اطمینان مشتری از کیفیت و نوع محصولی که خریداری می‌کنند، ضمن توجه به این خواست دیرین مشتریان موجبات افزایش بهره وری بیشتر در کارخانه نیز فراهم شود. E.S.C.O علامت اختصاری ESFAHAN STEEL COMPANY می‌باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0