0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

تحلیل قیمت تیرآهن بازار داخلی کشور آمریکا

قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشور آمریکا طی هفته جاری ثابت باقی مانده است در حالی که قیمت این محصول در بازار وارداتی این کشور اندکی کاهش یافته است.ارزیابی AMM از قیمت خرید تیرآهن در بازار داخلی کشور آمریکا به میزان 75/31 دلار به ازای هر هزار تن (635 دلار به ازای هر تن) ثابت باقی مانده است و این ارزیابی ها یراساس قیمت تیرآهن اعلام شده توسط کارخانجات این کشور اعلام گردیده است.

این در حالی است که قیمت تیرآهن در بازار وارداتی این کشور به میزان 635-600 دلار به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت 660-640 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی ماه قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

به گفته فعالان بازار تفاوت اندک ایجاد شده مابین قیمت تیرآهن در بازار داخلی و وارداتی این کشور این اجازه را به کارخانجات داخلی کشور آمریکا داده است که قیمت تیرآهن تولیدی خود را بدون لغزش ثابت نگه دارند. در مورد قیمت خرید تیرآهن در بازار وارداتی این کشور می توان گفت که قیمت پیشنهادی از سوی کشور کره بسیار بالا بوده است.

تحلیل بازار وارداتی تیرآهن آمریکا

کشور انگلیس نیز در بازار تیرآهن وارداتی فعالیتی نداشته است در حالی که صادرکنندگان از کشورهای اسپانیا و آلمان، میزان صادرات تیرآهن تولیدی خود را اندکی کاهش داده اند و صادرات خود را محدود کرده اند. قیمت خرید تیرآهن صادراتی کشور کره جنوبی به میزان بیشتر از 30 دلار به ازای هر cwt بوده در حالی که صادرکنندگان این محصول در کشورهای اروپایی در برخی از مناطق قیمت تیرآهن صادراتی خود را به میزان کم تر از 30 دلار به ازای هر cwt اعلام کرده اند.

هرچند برخی از کشورهای اروپایی میزان صادرات تیرآهن تولیدی خود را در حال حاضر کاهش داده و محدود کرده اند. هم چنین برای کارخانجات این کشور، قیمت تیرآهن تولیدی تقربیا ثابت اعلام گردیده است. در حال حاضر خریداران در انتظار ثبات بیشتر قیمت تیرآهن پیشنهادی از سوی کارخانجات می باشند و منتظرند که کارخانجات تخفیفی را برای قیمت محصولات خود اعلام کنند در حالی که کارخانجات در حال حاضر تصمیم به ارائه تخفیف برای خرید تیرآهن ندارند.

این در حالی است که کارخانجات تولید فولاد کشور آمریکا قیمت تیرآهن تولیدی خود را در اواسط ماه سپتامبر به میزان 80 دلار به ازای هر تن کاهش داده اند و تا امروز هیچ تخفیف دیگری برای قیمت این محصول خود در نظر نگرفته اند و به نظر می رسد که در حال حاضر قصد کاهش قیمت تیرآهن تولیدی خود را نخواهند داشت.

قیمت تیرآهن اصفهان

تحلیل بازار داخلی تیرآهن آمریکا

هرچند به گفته برخی منابع خبری برخی از شرکت ها در حال حاضر تیرآهن تولیدی خود را به قیمتی پایین تر از قیمت پیشنهادی کارخانجات به فروش می رسانند و به نظر می رسد که این کمپانی ها تا پایان سال جاری تخفیفات بیشتری را برای قیمت تیرآهن تولیدی خود در نظر بگیرند.

این در حالی است که دو کارخانه اصلی تولید فولاد در کشور آمریکا قصد کاهش قیمت تیرآهن تولیدی خود را نداشته و حتی ممکن است قیمت این محصول را به میزان بیشتری افزایش دهند. در حال حاضر به نظر می رسد که میزان تقاضا برای این محصول نیز مناسب بوده و خریداران تمایل زیادی به خرید تیرآهن نشان داده اند.

چنانچه ارائه تخفیفات برای قیمت تیرآهن در کارخانجات افزایش یابد رقابت شدیدی مابین آن ها ایجاد گردیده و در نهایت ناچار به کاهش قیمت تیرآهن تولیدی خود می شوند بنابراین چنانچه هریک از کارخانجات برای قیمت محصولات خود تخفیفاتی را در نظر بگیرند دیگر کارخانجات آن ها را مسئول افت بازار و کاهش قیمت تیرآهن در بازار این کشور می دانند.

قیمت پیشنهادی تیرآهن در کارخانجات آمریکا

بازار خرید تیرآهن در کشور آمریکا در حال حاضر اندکی افت کرده است به طوری که برخی از کمپانی ها طی روز گذشته اقدام به فروش تیرآهن به قیمت 30 دلار به ازای هر تن کم تر از قیمت پیشنهادی کارخانجات کرده اند و این اقدام آن ها توسط کارخانجات نهی شده است و چنانچه قیمت مراکز و کمپانی های فروش این محصول به قیمت کارخانجات نزدیک نباشد بازار داخلی کشور آمریکا نامنظم گردیده و خریداران نمی توانند به قیمت تیرآهن پیشنهادی کارخانجات اعتماد کنند.

برخی از فعالان بازار معتقدند که بازار داخلی آمریکا بایستی در آینده نزدیک نظم بیشتری بگیرد. هم چنین در بازار وارداتی این کشور نیز قیمت تیرآهن چندان رقابتی نبوده است. در بخش خرید تیرآهن سایز 8 × 8 نیز میزان رقابت کاهش بیشتری یافته است. در بخش واردات، قیمت تیرآهن پیشنهادی کره جنوبی به بخش های غربی به میزان 75/31 دلار به ازای هر cwt بوده است.

ارزیابی متال بولتن از بازار خرید تیرآهن آمریکا

هم چنین قیمت ها در خلیج این کشور بایستی به میزان 20 دلار به ازای هر تن کم تر باشد. یکی از تاجران بیان کرده است که محموله ای به ظرفیت 1800 تن تیرآهن را از کشور کره جنوبی در اندازه های مختلف خریداری کرده است و لازم به ذکر است که کارخانجات داخلی این کشور قیمت تیرآهن تولیدی خود را به میزان 75/31 دلار به ازای هر cwt اعلام کرده اند که این قیمت نسبت به قیمت تیرآهن وارداتی به این کشور کم تر می باشد و همین امر سبب ایجاد رقابت در بخش واردات این کشور گردیده است.

هم چنین کارخانجات در بازار داخلی این کشور در حال حاضر قصد کاهش قیمت تیرآهن تولیدی خود را نداشته و نمی خواهند نرخ قیمت ها را بشکنند. این در حالی است که پس از شکست قبلی قیمت ها در بخش تیرآهن در این کشور، رقابت در این بخش افزایش یافته بود. در حال حاضر میزان فعالیت در بازار خرید تیرآهن این کشور افزایش یافته است و کارخانجات نیز تصمیم برای کاهش قیمت تیرآهن تولیدی خود و ارائه تخفیف را نخواهند داشت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0