0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت تیرآهن روز گذشته در بورس کالا

قیمت تیرآهن در بازار فلزی بورس کالا در عرضه این محصول توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان  در روز گذشته افزایش یافته است. کاهش قیمت شمش فولادی در بازار سبب کاهش قیمت میلگرد و عقب نشینی قیمت این محصول گردیده است. پس از افزایش قیمت ورق گرم گرید B در روز سه شنبه، جایگاه دو تولیدکننده این محصول در بازار داخلی بالاتر رفته است.

قیمت تیرآهن پیشنهادی به میزان بالاتر از 3000 تومان سابقه جدیدی برای شرکت ذوب آهن به شمار رفته. بنابراین رکورد مهمی را برای این شرکت برجای گذاشته است. هم چنین حذف سقف مجاز 10 درصدی در بازار پلیمرها برای محصول پروپلین سبب رشد هرچه بیشتر قیمت ها گردیده است. این در حالی است که نشانه هایی از تقویت بازار بر اثر برخی از وقایع معاملاتی در این گروه کالایی مشاهده می گردد.

در روز سه شنبه کاهش قیمت شمش در بازار آزاد و هم چنین کاهش میزان تقاضا برای این محصول سبب تضعیف بازار آهن آلات داخلی گردیده است. همین امر سبب شد کارخانجات قیمت آهن آلات تولیدی خود را کاهش داده و می توان گفت بازار آهن آلات روز سه شنبه شاهد افت قیمت بوده است. این در حالی است که روند قیمت برای قیمت تیرآهن در بازار روز گذشته وضعیت دیگری داشته است. بازار بورس کالا از سویی می تواند نشانه هایی را در رشد قیمت در بازار ارائه کند و از طرف دیگر جو را برای حضور برخی از واسطه ها آماده کند.

در بازار بورس روز گذشته افزایش قیمت تیرآهن به دنبال افزایش قیمت ورق فولادی نشان می دهد که رشد قیمت در محصولات مختلف آهن آلات از یکدیگر تبعیت کرده و احتمال می رود که به دنبال افزایش قیمت تیرآهن در این بازار، قیمت سایر محصولات آهن آلات نیز افزایش یابد. لبته برای مشخص شدن این روند باید زمان بیشتری منتظر ماند اما به نظر می رسد که در حال حاضر بازار بورس در بخش ورق فولادی و تیرآهن روند خوبی داشته و قیمت تیرآهن در حال افزایش می باشد و بزرگ ترین کارخانه های برنده در این موضوع فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان می باشند.

قیمت خرید تیر آهن روز

قیمت تیرآهن در بازار داخلی

در روز گذشته قیمت تیرآهن به میزان 3028 تومان برای عرضه 1500 تن اعلام گردیده است. این در حالی است که میزان تقاضا برای این محصول در بازار به میزان 6000 تن رصد گردیده است. این در حالی است که قیمت تیرآهن پایه به میزان 2753 تومان بوده است. برای سایر محصولات فولادی نیز در بازار آهن آلات در تحویل از انبار تغییرات قیمت کم تری را مشاهده کرده است.

سایر محصولات نیز از روز گذشته وارد روند افت قیمت شده اند. وضعیت برای سایر محصولات فولادی به غیر از تیرآهن نشان می دهد که بایستی در بازار به تاثیرات تقاضای موثر توجه کرد. چراکه دیگر سفته بازی و واسطه گری در بازار جذابیت چندانی نداشته است. و واقعیت های دیگری در بازار فولاد رونمایی گردیده است. این معامله نخستین معامله در بازار بورس کالا بوده که در آن قیمت تیرآهن بیش از 3000 تومان اعلام گردیده است. اگرچه طی روزهای قبل این قیمت برای میلگرد و تیرآهن به صورت مخلوط رصد گردیده است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0