0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت تیرآهن روز گذشته در بورس کالا

قیمت تیرآهن در بازار فلزی بورس کالا در عرضه این محصول توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان  در روز گذشته افزایش یافته است. کاهش قیمت شمش فولادی در بازار سبب کاهش قیمت میلگرد و عقب نشینی قیمت این محصول گردیده است. پس از افزایش قیمت ورق گرم گرید B در روز سه شنبه، جایگاه دو تولیدکننده این محصول در بازار داخلی بالاتر رفته است.

قیمت تیرآهن پیشنهادی به میزان بالاتر از ۳۰۰۰ تومان سابقه جدیدی برای شرکت ذوب آهن به شمار رفته. بنابراین رکورد مهمی را برای این شرکت برجای گذاشته است. هم چنین حذف سقف مجاز ۱۰ درصدی در بازار پلیمرها برای محصول پروپلین سبب رشد هرچه بیشتر قیمت ها گردیده است. این در حالی است که نشانه هایی از تقویت بازار بر اثر برخی از وقایع معاملاتی در این گروه کالایی مشاهده می گردد.

در روز سه شنبه کاهش قیمت شمش در بازار آزاد و هم چنین کاهش میزان تقاضا برای این محصول سبب تضعیف بازار آهن آلات داخلی گردیده است. همین امر سبب شد کارخانجات قیمت آهن آلات تولیدی خود را کاهش داده و می توان گفت بازار آهن آلات روز سه شنبه شاهد افت قیمت بوده است. این در حالی است که روند قیمت برای قیمت تیرآهن در بازار روز گذشته وضعیت دیگری داشته است. بازار بورس کالا از سویی می تواند نشانه هایی را در رشد قیمت در بازار ارائه کند و از طرف دیگر جو را برای حضور برخی از واسطه ها آماده کند.

در بازار بورس روز گذشته افزایش قیمت تیرآهن به دنبال افزایش قیمت ورق فولادی نشان می دهد که رشد قیمت در محصولات مختلف آهن آلات از یکدیگر تبعیت کرده و احتمال می رود که به دنبال افزایش قیمت تیرآهن در این بازار، قیمت سایر محصولات آهن آلات نیز افزایش یابد. لبته برای مشخص شدن این روند باید زمان بیشتری منتظر ماند اما به نظر می رسد که در حال حاضر بازار بورس در بخش ورق فولادی و تیرآهن روند خوبی داشته و قیمت تیرآهن در حال افزایش می باشد و بزرگ ترین کارخانه های برنده در این موضوع فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان می باشند.

قیمت خرید تیر آهن روز

قیمت تیرآهن در بازار داخلی

در روز گذشته قیمت تیرآهن به میزان ۳۰۲۸ تومان برای عرضه ۱۵۰۰ تن اعلام گردیده است. این در حالی است که میزان تقاضا برای این محصول در بازار به میزان ۶۰۰۰ تن رصد گردیده است. این در حالی است که قیمت تیرآهن پایه به میزان ۲۷۵۳ تومان بوده است. برای سایر محصولات فولادی نیز در بازار آهن آلات در تحویل از انبار تغییرات قیمت کم تری را مشاهده کرده است.

سایر محصولات نیز از روز گذشته وارد روند افت قیمت شده اند. وضعیت برای سایر محصولات فولادی به غیر از تیرآهن نشان می دهد که بایستی در بازار به تاثیرات تقاضای موثر توجه کرد. چراکه دیگر سفته بازی و واسطه گری در بازار جذابیت چندانی نداشته است. و واقعیت های دیگری در بازار فولاد رونمایی گردیده است. این معامله نخستین معامله در بازار بورس کالا بوده که در آن قیمت تیرآهن بیش از ۳۰۰۰ تومان اعلام گردیده است. اگرچه طی روزهای قبل این قیمت برای میلگرد و تیرآهن به صورت مخلوط رصد گردیده است.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری