0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

احتمال پیش روی قیمت تیرآهن اروپا به بالاترین سطح ممکن ییش از پایان سال جاری

قیمت تیرآهن در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا طی هفته جاری افزایش شدیدی داشته است. هم چنین پیش بینی می شود که قیمت این محصول تا قبل از پایان یافتن سال جاری به بالاترین سطح خود برسد. ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن در کشورهای شمال اروپا به میزان 615-580 یورو (713-672 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 8 ماه نوامبر بوده است. این در حالی است که قیمت تیرآهن طی هفته گذشته به میزان 610-575 یورو به ازای هر تن گزارش شده است و مشاهده می شود که در هفته جاری قیمت این محصول به میزان 5 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین قیمت تیرآهن در کشورهای جنوب اروپا نیز به میزان 610-585 یورو به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که قیمت اعلام شده در هفته گذشته به میزان 615-590 دلار به ازای هر تن بوده است. بنابراین مشاهده می شود که روند افزایش قیمت تیرآهن تنها در کشورهای شمال اروپا بوده است و این روند در کشورهای جنوبی تقریبا ثابت بوده است.

به گفته یکی از توزیع کنندگان این محصول در شمال اروپا در حال حاضر توانسته اند قیمت تیرآهن تولیدی خود را تنها اندکی به بالاتر از میزان 600 دلار به ازای هر تن برسانند و به نظر می رسد که افزایش بیشتر قیمت این محصول تا پایان سال جاری اندکی دور از انتظار باشد. چنانچه میزان تقاضا برای خرید تیرآهن طی روزهای آتی و تا پیش از شروع سال جدید کاهش نیابد می توان به افزایش بیشتر قیمت این محصول امیدوار بود.

خرید تیرآهن اصفهان

پیش بینی میزان تقاضا برای خرید تیرآهن اروپا

در حال حاضر میزان پیش فروش این محصول در کارخانجات بسیار مناسب بوده است. هرچند اندکی تردید نسبت به افزایش میزان موجودی خریداران و کاهش میزان فعالیت خرید آن ها وجود دارد. با این حال اخبار رسیده حاکی از آن است که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تیرآهن در کشورهای اروپایی در نظر دارد قیمت تیرآهن تولیدی خود را در یک چهارم اول سال 2018 به میزان 50 یورو به ازای هر تن افزایش دهد.

هرچند منابع بازار اعلام کرده اند که در زمینه افزایش قیمت ها بازار کشورهای اروپایی سریعتر از کارخانجات عمل خواهند کرد. این در حالی است که یکی دیگر از تاجران این کشور بیان کرده است که بازار خرید تیرآهن در حال حاضر کاملا متوقف شده است. میزان فعالیت خرید طی روزهای اخیر چندان بالا نبوده است و خریداران این محصول افزایش ناگهانی قیمت تیرآهن را نپذیرفته اند. در حال حاضر به نظر می رسد که جنگ بزرگی مابین خریداران و تولیدکنندگان این محصول بر سر قیمت های پیشنهادی وجود دارد.

سرازیری قیمت تیرآهن صادراتی کشور ترکیه به دنبال تضعیف بازار شمش

قیمت تیرآهن صادراتی کشور ترکیه تا تاریخ 2 ماه نوامبر کاهش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول در بازار کشورهای خارجی و بازار داخلی این کشور می باشد. علت کاهش میزان تقاضا نیز کاهش قیمت وارداتی شمش در این کشور بوده است. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت تیرآهن صادراتی کشور ترکیه به میزان 520-515 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته قبل از آن به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن بوده است.

بنابراین در اوایل ماه نوامبر شاهد افت قیمت این محصول در بازار صادراتی کشور ترکیه بوده ایم. قیمت تیرآهن پیشنهادی خریداران خارجی این مناقصات به میزان 10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است و به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن رسیده است. هرچند میزان تقاضا نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است. قیمت شمش وارداتی به این کشور نیز به میزان 20-15 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است و به میزان 490-485 دلار به ازای هر تن رسیده است.

هم چنین چندین محموله نیز از کشورهای مستقل اتحادیه ای به کشور ترکیه وارد شده است. در نتیجه، برخی فعالان بازار پیشنهاد داده اند که قیمت این محصول به میزان 515 دلار به ازای هر تن قابل دسترس می باشد و به راحتی معاملات با این قیمت به دست خواهد آمد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی صادراتی به خارج از ترکیه تا تاریخ 2 ماه نوامبر به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین کارخانجات قیمت پیشنهادی خود را به میزان 550 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند اگرچه گزارش شده است که قیمت کارآمد برای این محصول به میزان 540 دلار به ازای هر تن بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0