0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت تیرآهن هفته جاری

در هفته جاری موج نوسانات قیمت دلار تاثیر زیادی بر قیمت آهن آلات از جمله قیمت تیرآهن گذاشته است. در تمامی بازارها خصوصا بازار آهن آلات شاهد صعود نرخ ها بودیم و امیدواری در بازار این محصولات افزایش زیادی یافته است. با این حال پس از سخنان رئیس جمهور دلار مجددا افت قیمت یافته و کمی از امیدواری های بازار آهن آلات کاسته شده است.

طی هفته جاری معاملات صورت گرفته در بازار این محصولات افت شدیدی یافته است ولی با روند نوسانات نرخ دلار نمی توان راجع به آینده بازار به درستی اظهار نظر کرد. در حال حاضر بازار در شرایط ابهام و سردرگمی به سر می برد و تا مشخص شدن روند کلی بازار باید منتظر ماند. بنابراین این شرایط ابهام و سردرگمی سبب شده است که میزان تقاضا برای خرید این محصولات کاهش یابد و خریداران در بازار نقش کمرنگی داشته باشند.

بنابراین طی روزهای اخیر با کاهش نرخ دلار انتظار می رود که طی هفته آینده میزان معاملات نیز افزایش یافته و قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت تیرآهن کاهش یابد. مشاهده می شود که طی روز گذشته با افت بهای دلار از شتاب افزایش قیمت تیرآهن کاسته شده است و به نظر می رسد طی هفته آینده شاهد نوسانات کم تری در بازار این محصولات باشیم.

طی روز گذشته مشاهده شده که در بازار آزاد قیمت محصولات فولادی مجددا روند صعودی را در پیش گرفته است ولی این رشد شتاب گذشته را نداشته و از میزان شتاب رشد قیمت ها کاسته شد که علت این امر افت بهای دلار طی روز گذشته بوده که سرعت گیر مهمی برای قیمت این محصولات بوده است. قیمت تیرآهن پیشنهادی کارخانجات نسبت به قیمت های پیشنهادی در بازار آزاد بسیار کم تر بوده است و رشد قیمت ها نیز به نسبت کم تر بوده است.

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن

عامل دیگر موثر بر روند نزولی قیمت تیرآهن طی روز گذشته را می توان روند نزولی قیمت شمش دانست و به امکان افت بیشتر قیمت ها دامن زد. بنابراین پس از اوج گیری سیگنال های مثبت در بازار فولاد روز گذشته شاهد ظهور سیگنال های منفی در بازار این محصولات بودیم. از عوامل منفی تاثیرگذار بر قیمت تیرآهن می توان به برودت هوا و نوسانات آب و هوایی اشاره کرد و هم چنین افت مجدد دلار و روند نزولی آن و کاهش قیمت شمش در بازارهای جهانی و کاهش میزان تقاضا از عوامل منفی تاثیرگذار بر قیمت این محصولات بوده است.

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

با توجه به افزایش ناگهانی قیمت آهن آلات در نخستین روزهای هفته جاری می توان حدس زد که قیمت ها به طور ناگهانی نیز کاهش یابد و این روند چندان دور از انتظار نمی باشد. با این حال تا زمانی که قیمت دلار به ثبات نرسد و این نوسانات را پشت سر نگذارد نمی توان راجع به آینده بازار آهن آلات اظهار نظر قطعی کرد.

قیمت کارخانجات مختلف

هم چنین فاز روانی ایجاد شده در بازار فولاد نیز تاثیر زیادی بر روند افزایشی قیمت آهن آلات از جمله قیمت تیرآهن طی روزهای گذشته داشته است ولی این شرایط در حال حاضر از بین رفته است و می توان به روند کاهشی قیمت ها امیدوار بود. قیمت تیرآهن 14 کارخانه ذوب آهن اصفهان طی روز گذشته به میزان 2920 تومان گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده دو روز گذشته ثابت باقی مانده است.

این در حالی است که در روزهای پایانی دی ماه قیمت این محصول به میزان 2870 تومان گزارش شده است و مشاهده می شود که در روزهایی که بازار درگیر نوسانات نرخ ارز بوده است قیمت تیرآهن 14 این کارخانه به میزان 50 تومان افزایش یافته است. حتی می توان گفت که قیمت این محصول نسبت به اواسط دی ماه نیز به میزان 100 تومان افزایش یافته است.

با این وجود به نظر می رسد که طی هفته آینده شاهد نوسانات زیادی در قیمت تیرآهن نباشیم و حتی ممکن است قیمت ها روند نزولی را در پیش گیرند. این روند برای قیمت تیرآهن 16 این کارخانه نیز مشاهده شده است به طوری که قیمت این محصول طی روز گذشته به میزان 2890 تومان بوده است ولی در تاریخ 2 بهمن قیمت این محصول به میزان 2810 تومان بوده است. بنابراین مشاهده می شود که برای قیمت تیرآهن 16 نیز طی روزهای گذشته شاهد 80 تومان افزایش قیمت بوده ایم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0