0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت تیرآهن هاش داخلی مصر در آستانه افزایش

افزایش قیمت تیرآهن هاش تجاری و داخلی مصر ، اخیراً به دنبال افزایش مالیات بر ارزش افزوده در مصر و همچنین افزایش تقاضای روزافزون در بازار داخلی این کشور، اتفاق افتاده است. در ضمن، شرکت بشای استیل اولین شرکتی بود که در بین تولید کنندگان داخلی حاضر به انجام اقداماتی در این مورد گردید و قیمت تیرآهن هاش خود را افزایش داد. کارخانه های تیرآهن هاش دیگر مصر، پیشنهادات قیمت خود را در حال حاضر پایدار نگه می دارد، اما تا پایان هفته جاری احتمالاً از روند افزایش قیمت تیرآهن هاش در شرکت بشای استیل ، پیروی خواهند کرد.

تاجران داخلی و عمده فروشان مصر، به طور متوسط ​​قیمت تیرآهن هاش را به میزان 5 درصد افزایش داده اند، که در نتیجه اجرای مالیات بر ارزش افزوده بر روی نرخ 14 درصد برای سال مالی 2017  و 2018 تعیین گردید ، در حالیکه در دوره قبلی نرخ مالیات 13 درصد بوده است. به طور خاص، تیرآهن هاش در حال حاضر با قیمتی بین  900  تا 920 دلار در هر تن ( 10.500 تا 10750 پوند در هر تن ) عرضه می شود.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

یکی از بزرگترین تولید کنندگان تیرآهن هاش در مصر افزایش قیمت تیرآهن هاش خود را اعلام کرد. شرکت بشای استیل قیمت تیرآهن هاش خود را از 760 پوند در هر تن به 10.375 پوند در هر تن کارهای سابق ، افزایش داد. متال اکسپرت می گوید که معادل دلار آمریکا ، قیمت تیرآهن هاش از  24 دلار در هر تن به 920 دلار در هر تن کارهای سابق ،افزایش یافته است. یکی از منابع بازار به متال اکسپرت اظهار داشت :”پس از افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده، هزینه واردات شمش و مواد اولیه ،گران تر شده است. به این ترتیب، قیمت تیرآهن هاش داخلی نیز افزایش یافته است. “

فعالان  بازار داخلی انتظار دارند که تولیدکنندگان دیگر طی چند روز آینده، قیمت تیرآهن هاش خود را بالاتر ببرند، در حالی که روند افزایش قیمت در بخش مواد خام و شمش همچنان ادامه دارد. یکی از فعالان  بازار داخلی  گفت : “قیمت تیرآهن هاش تجاری افزایش یافته است، تقاضا بالا است، و مالیات بر ارزش افزوده نیز افزایش یافته است. علاوه بر این، واردات تیرآهن هاش به دلیل مقررات ضد دامپینگ، تقریباً متوقف شده است. تولید کنندگان مصر، دلایل زیادی برای افزایش قیمت تیرآهن هاش طی این چند روز دارند. ” قیمت هایی که به پوند مصر می باشند شامل 14٪ مالیات می باشند، در حالیکه قیمت های ارائه شده به دلار آمریکا شامل مالیات نمی شوند.

خرید تیرآهن اصفهان

افزایش تیرآهن هاش شرکت فولاد حدید عربستان سعودی برای محموله

شرکت آهن و فولاد حدید عربستان،  قیمت تیرآهن هاش خود را، در طول روند رو به رشد جهانی، برای محموله های تیرآهن هاش افزایش داده است. با این حال تقاضا در این کشور خیلی بالا نیست. در حال حاضر، شرکت حدید تیرآهن هاش را با قیمت 920 دلار در هر تن ( 1.950 ریال در هر تن ) تحویل داده است، که 15 دلار در هر تن (55 ریال در هر تن ) در ماه افزایش قیمت داشته است. فعالان بازار داخلی این افزایش قیمت را منطقی در نظر می گیرند.

یکی از خریداران عربستان سعودی به متال اکسپرت اظهار داشت: ” از زمانی که قیمت تیرآهن هاش کاهش یافت، بهای آن بسیار ارزان بود. هیچ منطقی وجود نداشت، مگر اینکه آنها بخواهند سود خود را از دست بدهند. ” در نتیجه، فعالان بازار معتقدند که قیمت های جدید تیرآهن هاش داخلی توسط مشتریان پذیرفته می شود، زیرا آنها رقابتی تر از محصولات چین هستند. متال اکسپرت یادآور شده است که تامین کنندگان چین ، تیرآهن هاش را با قیمت 900 تا 920 دلار در هر تن دمادم عرضه می کنند.

افزایش قیمت تیرآهن هاش صادراتی چین در بازارهای قوی داخلی

قیمت تیرآهن هاش داخلی چین ، در میان تقاضای قوی در داخل این کشور افزایش یافته است. علاوه بر این، تولید کنندگان توانسته اند برخی مقادیر تیرآهن هاش را به خارج از کشور بفروشند. کارخانه های عمده چین در حال ارائه تیرآهن هاش با قیمت 900 تا 920 دلار در هر تن فوب می باشند، که 15 دلار در هر تن بالاتر از سطح هفته گذشته است. دلیل اصلی افزایش شدید قیمت تیرآهن هاش این است که تولیدکنندگان بر روی بازار داخلی متمرکز هستند، جایی که میزان سود نسبت به صادرات بسیار جذاب تر است.

قیمت تیرآهن هاش داخلی به طور متوسط ​​طی دوره مورد بررسی، به میزان 56 یوان در هر تن ( 8 دلار در هر تن ) افزایش قیمت داشته است. مدیر صادرات یکی از شرکت های بزرگ فولاد به متال اکسپرت اظهار داشت : “تقاضای مصرف کنندگان در حال حاضر تا حدودی پایین است، اما اخیراً معامله گران تیرآهن هاش زیادی فروخته اند، موجودی انبار آنها کم است. و آنها هم اکنون برای پر کردن انبارهای خود، بسیار فعال هستند.

قیمت تیرآهن اصفهان

پیش بینی روند افزایشی قیمت

با وجود پیشنهادات صادراتی بسیار زیاد، برخی از تولید کنندگان چین در این هفته سفارشات خود را از خارج دریافت کرده اند. معامله گران چینی در ویتنام گفتند که تعدادی از معاملات برای تیرآهن هاش در حدود قیمت 900 تا 920 دلار در هر تن انجام شده اند، در حالیکه “قیمت تیرآهن هاش پیشنهاد شده از چین در حال حاضر 920دلار در هر تن می باشد.”

اخیراً چندین پیشنهاد قیمت تیرآهن هاش از طرف معامله گران چینی به گوش رسیده است؛ زیرا آنها نمیتوانند در بازار افزایش قیمتها ، کسری پیدا کنند و همچنین نمی توانند مطمئن باشند که افزایش قیمت طولانی خواهد بود. عقب نشینی نیز غیر ممکن است، زیرا حتی قیمت های کارخانه ها در خارج از کشور به سختی قابل قبول می باشند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0