0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت تیرآهن در بازار کشورهای اروپایی طی روزهای اخیر

قیمت تیرآهن در هفته جاری نسبت به هفته های گذشته افزایش یافته است. به گفته برخی منابع خبری تولیدکنندگان این محصول طی روزهای اخیر تصمیم به افزایش قیمت تیرآهن تولیدی خود نسبت به قیمت هفته های گذشته گرفته اند. به گفته این تولیدکنندگان قیمت تیرآهن پیشنهادی آن ها طی هفته گذشته هم چنان خریداران زیادی داشته و در حال حاضر میزان تقاضا برای این محصول در کشورهای اروپایی بالا می باشد.

آن ها اعلام کرده اند که طی هفته جاری قیمت تیرآهن تولیدی خود را به میزان بیشتری افزایش خواهند داد چراکه در حال حاضر میزان تقاضا بسیار بالا بوده و خریداران ناچار به قبول قیمت های جدید می باشند. ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن در اروپای شمالی به میزان 10 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است و طی روزهای اخیر به قیمت 625-595 یورو (735-700 دلار) به ازای هر تن رسیده است.

این در حالی است که قیمت تیرآهن اعلام شده طی هفته قبل به میزان 615-595 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت تیرآهن در کشورهای جنوب اروپا نیز از میزان 615-590 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل به میزان 625-590 یورو به ازای هر تن رسیده است و مشاهده می شود که قیمت تیرآهن در این کشورها نیز به میزان 10 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است. کاخانجات تولید فولاد کشورهای اروپایی طی هفته جاری هم چنان نسبت به افزایش قیمت تیرآهن تولیدی خود مصمم می باشند این در حالی است که قیمت قراضه آهنی وارداتی از ترکیه بسیار کاهش یافته است و افزایش قیمت تیرآهن توسط تولیدکنندگان این محصول برخلاف کاهش قیمت قراضه وارداتی می باشد.

علت افزایش قیمت تیرآهن در اروپا

هم چنین به گفته برخی منابع خبری علت افزایش قیمت تیرآهن در این کشورها افزایش هزینه های تولید از قبیل افزایش هزینه های الکترود گرافیتی، فروآلیاژها و افزایش هزینه های حمل و نقل گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت قراضه آهنی در کشورهای شمال اروپا به میزان 20/292 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 45 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. قیمت قراضه آهنی به تدریج در اوایل هفته گذشته نسبت به روزهای پایانی هفته قبل از آن بازگشت داشته است.

فروش تیر آهن اصفهان

هم چنبن یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت تیرآهن در این کشورها افزایش زمان فرآوری این محصول توسط کارخانجات گزارش شده است. پس از مصاحبه های صورت گرفته با تولیدکنندگان این محصول در کارخانجات کشورهای اروپایی آن ها اظهار کرده اند که در حال حاضر قصد کاهش قیمت تیرآهن تولیدی خود را نداشته و تنها در صورتی قیمت تیرآهن توسط آن ها کاهش خواهد یافت که قیمت مواد خام اولیه برای تولید این محصول نیز کاهش یابد. نکته حائز اهمیت دیگر آن است که برخلاف این که کارخانجات در این کشورها تمایل داشته تا قیمت تیرآهن تولیدی خود را حتی به میزان بیشتری نیز افزایش دهند، بازار این کشورها طی روزهای اخیر تمایل شدیدی به عرضه با قیمت تیرآهن کم تر دارد.

به همین دلیل نیز میزان فعالیت تجاری در حوزه تیرآهن طی روزهای اخیر کاهش یافته است. در حال حاضر نگرانی بازار راجع به فصل زمستان می باشد چراکه معمولا میزان تولید محصول در این فصل کاهش یافته و قیمت تیرآهن و میزان تولید این محصول نیز به مراتب کاهش خواهد یافت. هم چنین علت دیگر تمایل بازار کشورهای اروپایی به کاهش قیمت تیرآهن، کاهش قیمت قراضه آهنی وارداتی به کشورهای اروپایی از کشور ترکیه می باشد.

فعالیت بازار تیرآهن اروپا

به گفته فعالان بازار افزایش قیمت تیرآهن در حال حاضر عاقلانه نبوده چراکه قیمت قراضه آهنی به شدت کاهش یافته است و معمولا قیمت تیرآهن در این کشورها از قیمت قراضه آهنی تبعیت می کند. ولی برخلاف نظر فعالان بازار، تولیدکنندگان این محصول در کشورهای شمال و جنوب اروپا عقیده دارند که به علت افزایش هزینه های تولید و نیز افزایش قیمت مواد خام اولیه، قیمت تیرآهن تولیدی توسط آن ها نیز بایستی افزایش یابد.

به نظر می رسد که خریداران نسبت به روند تغییر قیمت ها با در نظر گرفتن کاهش قیمت قراضه آهنی نگران می باشند ولی با این حال فعالیت خود را در بازار ادامه داده و هم چنان میزان تقاضا برای خرید تیرآهن در این کشورها بالا می باشد. پیش بینی می شود که چنانچه تولیدکنندگان نسبت به قیمت تیرآهن پیشنهادی خود مصمم باشند صرف نظر از این واقعیت که قیمت قراضه آهنی کاهش یافته و صرف نظر از تاثیر قیمت قراضه آهنی بر قیمت تیرآهن، قیمت ها طی روزهای آینده ثابت خواهد شد.

به گفته منابع خبری در حال حاضر تنها راه کاهش قیمت تیرآهن، کاهش میزان تقاضا و به فروش نرفتن محصولات کارخانجات بوده و یا اینکه میزان موجودی کارخانجات افزایش شدیدی یافته و ناچار به کاهش قیمت محصول خود گردند.

روند قیمت تیرآهن طی روزهای آتی

هم چنین منابع  خبری کارخانجات امیدوارند بتوانند به روند افزایش قیمت محصولات تولیدی خود ادامه دهند. چشم انداز تقاضا برای تیرآهن در بازار کشورهای اروپایی در حال حاضر مثبت می باشد و بخش ساخت و ساز این کشورها طی ماه جاری رونق بسیاری یافته است و این روند ادامه خواهد یافت که به موجب آن میزان تقاضا برای تیرآهن افزایش یافته و کارخانجات نیز می توانند قیمت محصولات خود را به میزان بیشتری طی روزهای آتی افزایش دهند.

پیش بینی می شود که میزان تقاضا برای تیرآهن تا پایان سال جاری افزایش بیشتری نیز یابد. به نظر می رسد میزان تولید تیرآهن توسط کارخانجات این کشور در ماه سپتامبر نسبت به شش ماه گذشته به بیشترین میزان خود رسیده است.

برخی تولیدکنندگان معتقدند که بازار به زودی به حال قبل بازخواهد گشت و آن ها می توانند قیمت خرید تیرآهن تولیدی خود را به میزان بیشتری نیز افزایش دهند. ولی برخی از فعالان بازار هم چنان نسبت به افزایش قیمت این محصول توسط کارخانجات و درستی این امر شک دارند. برخی از کارخانجات نیز معتقدند که بازار با قیمت های بیشتر موافقت نخواهد کرد و در نهایت ناچار به کاهش قیمت ها خواهند شد. به نظر می رسد با افزایش بیشتر قیمت ها، خریداران نیز میزان فعالیت خرید خود را کاهش خواهند داد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0