0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش خرید میلگرد در بازار داخلی و صادراتی کشور ترکیه به دنبال کاهش قیمت شمش

خرید میلگرد در بازار داخلی و صادراتی ترکیه در هفته منتهی به ۲۸ ماه سپتامبر کاهش یافته است که علت این امر کاهش شدید خرید بازار شمش و قراضه آهنی می باشد. تداوم کاهش بها  لیره ترکیه در برابر دلار آمریکا یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت میلگرد در بازار داخلی ترکیه بیان شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۵۴۴-۵۲۷ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. بیشترین میزان قیمت میلگرد در منطقه استانبول دیده شده است و به میزان ۵۴۴ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

در منطقه کارابوک نیز، به گفته منابع خبری قیمت میلگرد به میزان ۵۳۲ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که خرید میلگرد پیشنهادی در منطقه ازمیر به میزان ۵۳۵-۵۳۰ دلار به ازای هر تن و در منطقه اسکندرون به میزان ۵۳۲-۵۲۷ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه نیز طی هفته گذشته کاهش یافته است و به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن رسیده است.

این در حالی است که خرید میلگرد صادراتی این کشور طی هفته گذشته به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت میلگرد پیشنهادی نیز در معاملات صورت گرفته به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده و تعدادی از معاملات نیز با قیمت میلگرد بالا به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن منعقد گردیده است. با این حال خریداران به خرید این محصول تمایل کمی نشان داده اند و انتظار کاهش قیمت میلگرد به میزان بیشتری را دارند.

قیمت خرید میلگرد اصفهان

قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی لهستان تحت تاثیر کاهش میزان تولید

قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است که علت این امر کاهش میزان تولید میلگرد به علت افزایش هزینه های تولید این محصول می باشد. ارزیابی متال بولتن برای قیمت میلگرد در لهستان به میزان ۲۲۹۰-۲۲۲۰ زلوته (۶۲۴-۶۰۵ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۲۹ ماه سپتامبر بوده است. سه کارخانه عمده تولید میلگرد کشور لهستان، Ostrowiec، Zawiercie و ArcelorMittal قیمت میلگرد پیشنهادی خود را حدودا در محدوده ارزیابی ها اعلام کرده اند. هم چنین قیمت میلگرد در معاملات منعقد شده در این بازار نیز به میزان ۲۳۰۰-۲۲۵۰ زلوته به ازای هر تن بوده است که قیمت تقریبی برای حمل و نقل در این معاملات نیز به میزان ۳۰-۱۰ زلوته به ازای هر تن گزارش شده است.

هم چنین قیمت میلگرد در معاملات رسمی نیز به میزان ۲۳۵۰ زلوته به ازای هر تن گزارش شده است. به گفته منابع خبری کارخانجات تولید فولاد میزان تولید میلگرد خود را طی روزهای اخیر کاهش داده اند که علت این امر هزینه های بالای الکترود گرافیتی و افزایش قیمت آجرهای نسوز می باشد که هردو این محصولات در کوره قوس الکتریکی در کارخانه تولید میلگرد استفاده می شوند. بنابراین افزایش قیمت این مواد اولیه سبب کاهش میزان تولید میلگرد بوده که در نهایت برروی قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور تاثیرگذار می باشد. تولیدکنندگان میلگرد اعلام کرده اند که در حال حاضر تحت فشار ناشی از هزینه های بالای الکترود گرافیتی و افزایش قیمت آجرهای نسوز بوده و در نتیجه این امر ظرفیت تولید میلگرد را کاهش داده اند. با این حال مشخص نیست که آیا کارخانجات در حقیقت از افزایش قیمت مواد اولیه رنج می برند یا از این موقعیت برای افزایش خرید میلگرد استفاده می کنند.

قیمت الکترود گرافیتی طی ماه های اخیر به علت کاهش میزان موجودی این محصول در کشور چین افزایش یافته است که علت این امر توقف برخی کارخانجات تولید الکترود گرافیتی پس از بازرسی های زیست محیطی در کشور چین بوده است. هم چنین قیمت مواد اولیه مورد نیاز تولید آجر نسوز از قبیل  بوکسیت، آلومینا و منیزیم نیز اخیرا افزایش یافته است چراکه با کمبود ذخایر این مواد روبرو شده ایم. به عنوان مثال قیمت منیزیم در کشور چین از ماه مه تاکنون به علت کمبود موجودی این محصول در نتیجه بازرسی های زیست محیطی در این کشور افزایش یافته است. بنابراین قیمت این مواد اولیه که در تولید میلگرد نقش مهمی دارند بر قیمت میلگرد تولیدی کارخانجات تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری