0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش خرید میلگرد در بازار داخلی و صادراتی کشور ترکیه به دنبال کاهش قیمت شمش

خرید میلگرد در بازار داخلی و صادراتی ترکیه در هفته منتهی به 28 ماه سپتامبر کاهش یافته است که علت این امر کاهش شدید خرید بازار شمش و قراضه آهنی می باشد. تداوم کاهش بها  لیره ترکیه در برابر دلار آمریکا یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت میلگرد در بازار داخلی ترکیه بیان شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 544-527 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 560-550 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. بیشترین میزان قیمت میلگرد در منطقه استانبول دیده شده است و به میزان 544 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

در منطقه کارابوک نیز، به گفته منابع خبری قیمت میلگرد به میزان 532 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که خرید میلگرد پیشنهادی در منطقه ازمیر به میزان 535-530 دلار به ازای هر تن و در منطقه اسکندرون به میزان 532-527 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه نیز طی هفته گذشته کاهش یافته است و به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن رسیده است.

این در حالی است که خرید میلگرد صادراتی این کشور طی هفته گذشته به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت میلگرد پیشنهادی نیز در معاملات صورت گرفته به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن اعلام شده و تعدادی از معاملات نیز با قیمت میلگرد بالا به میزان 550 دلار به ازای هر تن منعقد گردیده است. با این حال خریداران به خرید این محصول تمایل کمی نشان داده اند و انتظار کاهش قیمت میلگرد به میزان بیشتری را دارند.

قیمت خرید میلگرد اصفهان

قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی لهستان تحت تاثیر کاهش میزان تولید

قیمت خرید میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است که علت این امر کاهش میزان تولید میلگرد به علت افزایش هزینه های تولید این محصول می باشد. ارزیابی متال بولتن برای قیمت میلگرد در لهستان به میزان 2290-2220 زلوته (624-605 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 29 ماه سپتامبر بوده است. سه کارخانه عمده تولید میلگرد کشور لهستان، Ostrowiec، Zawiercie و ArcelorMittal قیمت میلگرد پیشنهادی خود را حدودا در محدوده ارزیابی ها اعلام کرده اند. هم چنین قیمت میلگرد در معاملات منعقد شده در این بازار نیز به میزان 2300-2250 زلوته به ازای هر تن بوده است که قیمت تقریبی برای حمل و نقل در این معاملات نیز به میزان 30-10 زلوته به ازای هر تن گزارش شده است.

هم چنین قیمت میلگرد در معاملات رسمی نیز به میزان 2350 زلوته به ازای هر تن گزارش شده است. به گفته منابع خبری کارخانجات تولید فولاد میزان تولید میلگرد خود را طی روزهای اخیر کاهش داده اند که علت این امر هزینه های بالای الکترود گرافیتی و افزایش قیمت آجرهای نسوز می باشد که هردو این محصولات در کوره قوس الکتریکی در کارخانه تولید میلگرد استفاده می شوند. بنابراین افزایش قیمت این مواد اولیه سبب کاهش میزان تولید میلگرد بوده که در نهایت برروی قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور تاثیرگذار می باشد. تولیدکنندگان میلگرد اعلام کرده اند که در حال حاضر تحت فشار ناشی از هزینه های بالای الکترود گرافیتی و افزایش قیمت آجرهای نسوز بوده و در نتیجه این امر ظرفیت تولید میلگرد را کاهش داده اند. با این حال مشخص نیست که آیا کارخانجات در حقیقت از افزایش قیمت مواد اولیه رنج می برند یا از این موقعیت برای افزایش خرید میلگرد استفاده می کنند.

قیمت الکترود گرافیتی طی ماه های اخیر به علت کاهش میزان موجودی این محصول در کشور چین افزایش یافته است که علت این امر توقف برخی کارخانجات تولید الکترود گرافیتی پس از بازرسی های زیست محیطی در کشور چین بوده است. هم چنین قیمت مواد اولیه مورد نیاز تولید آجر نسوز از قبیل  بوکسیت، آلومینا و منیزیم نیز اخیرا افزایش یافته است چراکه با کمبود ذخایر این مواد روبرو شده ایم. به عنوان مثال قیمت منیزیم در کشور چین از ماه مه تاکنون به علت کمبود موجودی این محصول در نتیجه بازرسی های زیست محیطی در این کشور افزایش یافته است. بنابراین قیمت این مواد اولیه که در تولید میلگرد نقش مهمی دارند بر قیمت میلگرد تولیدی کارخانجات تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0