0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

اخبار متال بولتن در خصوص ورق رول گرم، ورق سرد و ورق گالوانيزه مرتبط با بازار ایران 5 اکتبر

قیمت ورق فولادی وارداتی به ایران افزایش افزایش یافته است این در حالی است که تقاضا برای برخی از محصولات تخت فولادی وارداتی که باید طی این هفته خریداری می شد و افزایش پیدا کرده است؛ هم چنان در قیمتهای پایین تر باقی مانده است. هم چنین به گفه منابع خبری، فعالیت خرید از آنجا که خریداران محصولات فولاد تخت در ایران  انتظار تخفیف داشتند؛ بسیار کم بوده است.  اخبار رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر بازار ورق فولادی وارداتی به اندازه کافی فعال نیست، قیمت ورق فولادی در بازار داخلی  ایران پایین تر از هزینه ‌های محصولات وارداتی می باشد.

خرید ورق گرم ارزیابی متال بولتن در روز چهارشنبه 4 اکتبر  وارداتی به ضخامت 2 میلی متر در بنادر ایران به میزان 583-595 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ورق گرم پیشنهادی 605-565 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. محموله ای از ورق گرم به ظرفیت 5000 تن از شرکت  ArcelorMittal temirtau در قیمت 501 دلار به ازای هر تن فوب پیش خرید شده است. هزینه حمل کالا از شهر/بندر Temirtau قزاقستان به بندر انزلی نیز به میزان 9 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. پیشنهاد قیمت ورق رول گرم ArcelorMittal Temirtau نیز به میزان 586 دلار به ازای هر تن فوب اعلام شده است که برابر با قیمت 595 دلار به ازای هر تن به صورت تحویل در بندر خریدار (cfr) خواهد بود.

قیمت خرید ورق کرکره

یکی از خریداران پیشنهاد خرید ورق گرم روی قیمت 530 دلار به ازای هر تن cfr را داده است اما موفق به گرفتن تخفیف نشده است. شرکتMMK روسیه قیمت ورق رول گرم را به میزان 480 یورو ( 565 دلار) به ازای هر تن فوب پیشنهاد داده است. هم چنین هزینه حمل محموله از روسیه به ایران حدود 20 دلار به ازای تن محاسبه شده است. ارزیابی متال بولتن در روز چهارشنبه از قیمت ورق رول سرد وارداتی به بنادر ایران به میزان 630-625 دلار به ازای هر تن cfr گزارش شده است که نسبت به قیمت ورق سرد به میزان 625-620 دلار به ازای هر تن cfr اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هم چنین پیشنهاد قیمت ورق سرد در بازار وارداتی به میزان 630 دلار به ازای هر تن cfr بوده است. به گفته برخی منابع خبری شرکت ArcelorMittal Temirtau قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 590 دلار به ازای هر تن فوب،  پس از اینکه نرخ های برآورد شده منتشر شده بود پیشنهاد کرده است.

هم چنین ارزیابی هفتگی از خرید ورق گالوانیزه رول (HDG) وارداتی به ایران به میزان 705-713 دلار به ازای هر تن cfr روز چهارشنبه بدون تغییر بوده است. پیشنهاد قیمت ورق گالوانیزه چین پس از انتشار نرخ های برآورد شده به میزان 660 دلار به ازای هر تن فوب شنیده شده است. هزینه حمل کالا از چین به ایران نیز حدود 25 الی 30 دلار به ازای هر تن برآورد شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0