0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت خرید ورق گرم در بازار کشورهای اروپایی ۲۷ سپتامبر

قیمت خرید ورق گرم در بازار داخلی کشورهای اروپایی برخلاف کاهش شدید قیمت این محصول و کاهش قیمت مواد خام اولیه در بازار جهانی، ثابت باقی مانده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۴۰-۵۲۰ یورو (۶۳۸-۶۱۴ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت بوده است. این ارزیابی ها براساس قیمت ورق گرم قابل اجرا در معاملات شنیده شده در بازار داخلی این کشورها می باشد.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گرم در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۴۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر بوده که نسبت به قیمت ورق گرم ۵۴۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است. حد پایین قیمت این محصول متعلق به کشور ایتالیا بوده که قیمت ورق گرم پیشنهادی در این کشور به میزان ۵۱۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است هرچند قیمت در معاملات صورت گرفته به میزان ۵۰۵ یورو به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت ورق گرم رسمی در بازار به میزان ۵۲۰ یورو به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری قیمت پایین پیشنهادی از سوی کارخانه Ilva در ایتالیا بر روند قیمت ورق گرم در سایر کشورها تاثیری نداشته است.

ظرفیت تولید ورق گرم در این کارخانه محدود بوده و این کارخانه نمی تواند تمام محصول تولیدی خود را پیش فروش کند بنابراین برخی از خریداران قادر به خرید نبوده و این کارخانه ناچار است قیمت ورق گرم پیشنهادی خود را کاهش دهد. این در حالی است که کارخانه تولید فولاد دیگری واقع در ایتالیا قیمت ورق گرم تولیدی خود را به میزان ۵۲۰ یورو به ازای هر تن اعلام کرده است. هم چنین حد بالای قیمت این محصول در ارزیابی ها (۵۴۰ یورو به ازای هر تن) به قیمت ورق گرم پیشنهادی کشور اسپانیا تعلق دارد. ارزیابی های هفتگی از خرید ورق گرم در بازار داخلی اروپای مرکزی نیز در تاریخ ۲۷ سپتامبر به میزان ۵۳۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت هفته گذشته ثابت بوده است. این ارزیابی ها نیز براساس معاملات صورت گرفته در بازار داخلی این مناطق اعلام شده است. به نظر می رسد که قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشورهای اروپایی تحت تاثیر کاهش قیمت این محصول در بازار جهانی و نیز کاهش قیمت مواد خام اولیه قرار نگرفته است.

فروش انواع ورق گرم

این در حالی است که پیش بینی می شد به علت کاهش قیمت ورق گرم در بازار جهانی و نیز کاهش قیمت مواد خام اولیه خرید ورق گرم در بازار کشورهای اروپایی نیز کاهش یابد. ارزیابی ها از قیمت ورق گرم این مناطق به میزان ۵۸۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته ۲۰-۱۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. بازار ورق فولادی کشورهای اروپایی معمولا با تاخیر نسبت به تغییرات رخ داده در بازار فولاد جهانی عکس العمل نشان می دهد ولی این بار تحت تاثیر واردات ورق گرم از کشور چین و دیگر کشورهای تامین کننده، زمان عکس العمل کشورهای اروپایی به تغییرات قیمت ورق گرم در بازار جهانی افزایش بیشتری نیز یافته است. هم چنین کمیسیون اروپا بایستی قیمت ثابتی را برای واردات ورق گرم از کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل و ایران تا تاریخ ۶ ماه اکتبر تعیین کند. این کمیسیون اقدامات ضد دامپینگ برای واردات ورق گرم از کشور چین به میزان ۹/۳۵-۱/۱۸ درصد در تاریخ ۶ آوریل سال جاری تعیین کرده است. به علاوه، هرگونه کاهش در قیمت ورق فولادی توسط بازار تبادل ارز خارجی جبران خواهد شد. هم چنین تامین کنندگان ورق گرم در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هنوز قیمت ورق گرم پیشنهادی خود را طی هفته جاری کاهش نداده اند.

ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گرم وارداتی به کشورهای شمال اروپا به میزان ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن گزارش شده است و برای قیمت ورق گرم وارداتی به جنوب اروپا نیز به میزان ۵۳۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری