0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت خرید ورق گرم در بازار کشورهای اروپایی 27 سپتامبر

قیمت خرید ورق گرم در بازار داخلی کشورهای اروپایی برخلاف کاهش شدید قیمت این محصول و کاهش قیمت مواد خام اولیه در بازار جهانی، ثابت باقی مانده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 540-520 یورو (638-614 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 27 ماه سپتامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت بوده است. این ارزیابی ها براساس قیمت ورق گرم قابل اجرا در معاملات شنیده شده در بازار داخلی این کشورها می باشد.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گرم در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 540-510 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 27 ماه سپتامبر بوده که نسبت به قیمت ورق گرم 540-520 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است. حد پایین قیمت این محصول متعلق به کشور ایتالیا بوده که قیمت ورق گرم پیشنهادی در این کشور به میزان 510 دلار به ازای هر تن گزارش شده است هرچند قیمت در معاملات صورت گرفته به میزان 505 یورو به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت ورق گرم رسمی در بازار به میزان 520 یورو به ازای هر تن بوده است. به گفته منابع خبری قیمت پایین پیشنهادی از سوی کارخانه Ilva در ایتالیا بر روند قیمت ورق گرم در سایر کشورها تاثیری نداشته است.

ظرفیت تولید ورق گرم در این کارخانه محدود بوده و این کارخانه نمی تواند تمام محصول تولیدی خود را پیش فروش کند بنابراین برخی از خریداران قادر به خرید نبوده و این کارخانه ناچار است قیمت ورق گرم پیشنهادی خود را کاهش دهد. این در حالی است که کارخانه تولید فولاد دیگری واقع در ایتالیا قیمت ورق گرم تولیدی خود را به میزان 520 یورو به ازای هر تن اعلام کرده است. هم چنین حد بالای قیمت این محصول در ارزیابی ها (540 یورو به ازای هر تن) به قیمت ورق گرم پیشنهادی کشور اسپانیا تعلق دارد. ارزیابی های هفتگی از خرید ورق گرم در بازار داخلی اروپای مرکزی نیز در تاریخ 27 سپتامبر به میزان 530-520 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت هفته گذشته ثابت بوده است. این ارزیابی ها نیز براساس معاملات صورت گرفته در بازار داخلی این مناطق اعلام شده است. به نظر می رسد که قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشورهای اروپایی تحت تاثیر کاهش قیمت این محصول در بازار جهانی و نیز کاهش قیمت مواد خام اولیه قرار نگرفته است.

فروش انواع ورق گرم

این در حالی است که پیش بینی می شد به علت کاهش قیمت ورق گرم در بازار جهانی و نیز کاهش قیمت مواد خام اولیه خرید ورق گرم در بازار کشورهای اروپایی نیز کاهش یابد. ارزیابی ها از قیمت ورق گرم این مناطق به میزان 585-560 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته 20-15 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. بازار ورق فولادی کشورهای اروپایی معمولا با تاخیر نسبت به تغییرات رخ داده در بازار فولاد جهانی عکس العمل نشان می دهد ولی این بار تحت تاثیر واردات ورق گرم از کشور چین و دیگر کشورهای تامین کننده، زمان عکس العمل کشورهای اروپایی به تغییرات قیمت ورق گرم در بازار جهانی افزایش بیشتری نیز یافته است. هم چنین کمیسیون اروپا بایستی قیمت ثابتی را برای واردات ورق گرم از کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل و ایران تا تاریخ 6 ماه اکتبر تعیین کند. این کمیسیون اقدامات ضد دامپینگ برای واردات ورق گرم از کشور چین به میزان 9/35-1/18 درصد در تاریخ 6 آوریل سال جاری تعیین کرده است. به علاوه، هرگونه کاهش در قیمت ورق فولادی توسط بازار تبادل ارز خارجی جبران خواهد شد. هم چنین تامین کنندگان ورق گرم در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هنوز قیمت ورق گرم پیشنهادی خود را طی هفته جاری کاهش نداده اند.

ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گرم وارداتی به کشورهای شمال اروپا به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن گزارش شده است و برای قیمت ورق گرم وارداتی به جنوب اروپا نیز به میزان 530-520 یورو به ازای هر تن اعلام شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0