0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار شب عید لوله فولادی

روز گذشته بازار محصولات فولادی و قیمت محصولات از جمله قیمت لوله فولادی همانند شنبه کاملا باثبات و به دور از هرگونه نوسان بود. نزدیکی به پایان سال و محدودیت های حمل و نقل و از طرفی تعطیلی و نامشخص بودن شرایط بازارهای بین المللی به خصوص پس از تصمیم ترامپ در افزایش تعرفه واردات فولاد از دلایل مهم ثبات نسبی بازار داخلی فولاد در دو روز ابتدایی هفته بود.

همچنین می توان هدایت حجم زیادی از سرمایه ها به بازار سکه و ارز را از دیگر دلایل کاهش نسبی هیجان در بازارهای کالایی از جمله فولاد به شمار آورد. به نظر می رسد در هفته جاری باید منتظر وضعیت و جهت بازارهای خارجی و تاثیر آن بر بازار داخلی فولاد باشیم.

هم چنین در دومین روز هفته جاری قیمت لوله فولادی برای کارخانجات مختلف متفاوت بوده است. در برخی از کارخانجات شاهد افزایش قیمت و در برخی دیگر شاهد کاهش قیمت ها بودیم. این در حالی است که بسیاری از فعالان بازار ثبات قیمت ها را در هفته جاری پیش بینی کرده بودند. به طور کلی نمی توان گفت که نشانه های موجود در بازار آهن آلات مثبت و یا منفی می باشد و نشانه های متفاوتی هم اکنون در بازار این محصولات مشاهده شده است.

نشانه های مثبت در بازار محصولات فولادی

با این حال می توان گفت که در روزهای پایانی سال اگرچه با کاهش میزان تقاضا روبرو می باشیم ولی افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله فولادی در بازار جهانی یک نشانه مثبت برای بازار می باشد که این امر ممکن است سبب افزایش قیمت آهن آلات طی روزهای آتی گردد. هم چنین بازار سایر محصولات نیز تقریبا مشابه بازار آهن آلات بوده است و برخی از کارخانجات قیمت محصولات تولیدی خود را افزایش داده و برخی دیگر با کاهش قیمت روبرو بوده اند.

هم چنان در بازار آهن آلات ابهاماتی مشاهده می شود ولی نشانه هایی از افزایش میزان تمایل خرید در بازار مشاهده گردیده است. این سیگنال مثبت سبب شده است که امید به رشد قیمت ها در بازار افزایش یابد. اگرچه با یک سیگنال مثبت نمی توان به آینده این بازار امید چندانی داشت ولی سیگنال مثبت مهمی به شمار می رود. همان طور که مشاهده می شود پس از یک دوره افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله فولادی در حال حاضر شاهد افزایش قیمت این محصولات و یا ثبات قیمت در برخی کارخانجات می باشیم.

قیمت لوله استیل اصفهان

همان طور که تجربه های اخیر نشان داده است بازار محصولات فولادی معمولا پس از یک دوره افزایش کاهش و یا ثبات قیمت ها منطقی می باشد و برخی دیگر از مبادی نیز تخفیف هایی را ارائه داده اند. بنابراین در حال حاضر اکثر فعالان بازار انتظار کاهش قیمت ها را داشته اند ولی شاهد ثبات بوده ایم که این امر خود دلیلی برای افزایش میزان تقاضا در بازار می باشد.

افزایش نرخ های جهانی محرک قیمت لوله

سیگنال مثبت دیگر موجود در بازار طی روزهای اخیر افزایش نرخ های جهانی بوده است که محرک دیگری برای حال و هوای این روزهای بازار به شمار می رود. این در حالی است که ایجاد تعرفه های جدید برای قیمت محصولات فولادی وارداتی توسط ترامپ بازار را با ابهاماتی روبرو کرده است و ترس کاهش قیمت ها طی روزهای اخیر را در بازار ایجاد کرده است. با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال می توان گفت که دلیل اصلی این امر موج افزایش تقاضا در روزهای پایانی می باشد.

این در حالی است که این میزان افزایش نسبت به سال های قبل بسیار کم تر بوده است. هم چنین بازار بورس نیز طی روزهای اخیر وضعیت خوبی داشته است. در بازار بورس شاهد افزایش قیمت میلگرد کرمان به میزان 10 تومان بودیم ولی این قیمت نمی تواند نمایانگر بازار کل محصولات فولادی باشد.

هم چنین قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در هفته جاری ثابت بوده است و این امر ثبات قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله سپاهان را برجسته تر ساخته است. با توجه به تمامی موارد ذکر شده می توان گفت که دلیل عمده نوسانات قیمتی افزایش میزان تقاضا طی روزهای اخیر بوده است و این امر سبب رشد هرچه بیشتر بازار شده است. برای افزایش بیشتر میزان تقاضا تولیدکنندگان بایستی تخفیفات بیشتری را به خریداران ارائه کنند تا شاهد افزایش میزان معاملات در روزهای پایانی سال باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0