0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات بازار داخلی دامن گیر قیمت لوله فولادی نیز شد!

با توجه به اخباری که از گوشه و کنار به گوش می رسد و با در نظر گرفتن این که چیزی به روز های پایانی سال باقی نمانده است، قصد داریم به بررسی قیمت لوله آهنی و محصولاتی از این دست بپردازیم و بازار آن را ارزیابی کنیم. در تاریخ شنبه 5 اسفند ماه 1396 قیمت لوله داربست بارگیری از انبار اصفهان با ضخامت ٢ در حدود️ ٣٠۶٠ تومان اعلام شد که ٣٠ تومان نسبت به روز گذشته کاهش داشت. قیمت لوله داربست با ضخامت 2.5 نیز معادل ٢٩٧٠ تومان معامله شد. این در حالی است که طی روز گذشته قیمت این محصول معادل ٣٠٠٠ تومان بوده است و امروز با ٣٠ کاهش به مبلغ ٢٩٧٠ تومان معامله می شود.

قیمت لوله گالوانیزه با ضخامت 2.5 تحویل کارخانه سپاهان اصفهان نیز با قطر 1 اینچ در حدود 4770 تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت لوله گالوانیزه با قطر ½-1 اینچ هم معادل 4770 تومان گزارش شد که نسبت به یک هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است. البته از بررسی قیمت لوله فولادی در بازار داخلی که بگذریم، در بازار صادراتی نیز خبر هایی از گوشه و کنار شنیده می شود.

دیروز در گردهمایی مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت صحبت هایی در مورد صادرات محصولات فولادی به میان آمد. طبق گزارشات ارائه شده، در ابتدای دولت یازدهم صادرات فولاد ۱.۵ میلیون تن بوده است اما امسال این میزان را به ۸ میلیون تن خواهیم رساند.

حل معضلات بازار محصولات فولادی

به گزارش یکی از خبرگزاری های داخلی، در این گردهمایی جعفر سرقینی ابتدا در مورد افزایش صادرات محصولات فولادی از ١.۵ میلیون تن به ٨ میلیون تن سخن گفت و در ادامه افزود: تا کنون 70 درصد از اختیارات شورای عالی معادن کشور به استان ‌های مختلف تفویض شده که با توجه به عملکرد هر استان‌، اختیارات بعدی را نیز به آن‌ها خواهیم بخشید.

قیمت لوله گالوانیزه

وی همچنین در ادامه با اشاره به این که اساس کار وزارت صنعت، معدن و تجارت بر مبنای همکاری همه جانبه با معدن کاران است، تصریح کرد : سلب صلاحیت در آخرین مرحله انجام خواهد شد و در مواقع ضرورت خواهد بود. وی همچنین در ادامه سخنرانی خود اضافه کرد: پهنه هایی که قبلا واگذار شده اند اما کار روی آن ها انجام نگرفته است مجددا وارد مرحله واگذاری می شوند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با اشاره به بهتر شدن روابط این وزارتخانه با سازمان حفاظت محیط زیست‌، گفت: بخش معدن زیر ذره بین است و سازمان ‌های مختلف روی موضوع سلامت این بخش تاکید دارند. وی با اشاره به این که در بارهای معدنی باید وزن مجاز رعایت شود، خاطر نشان کرد: در سال جاری حقوق دولتی وصول شده معادن خوب بوده است.

از طرف دیگر طی ۹ ماهه سال جاری میزان صادرات معدن و صنایع معدنی در حدود ۵.۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده و در حال حاضر ما در حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد نسبت به برنامه های خود جلو هستیم.

تاثیرات افزایش میزان صادرات

وی همچنین در پایان سخنان خود گفت: مفتخریم که امسال به صادرات ۸ میلیون تنی خواهیم رسید و این در حالی است که در ابتدای دولت یازدهم صادرات محصولات فولادی ۱.۵ میلیون تن بوده است.

به گزارش یکی از خبرگزاری خای مطرح کشور، در حال حاضر تامین زنجیره تولید فولاد (کنسانتره سنگ آهن، گندله، اهن اسفنجی و شمش) همسو با برنامه های فولادسازی تهیه و تدارک می شود. صنعت فولاد کشور در حال حاضر شتاب گرفته است که در این میان کارخانه های نورد سبک فولاد ساختمانی به ظرفیت 550 هزار تن، فولادسازی بیلت به ظرفیت 630 هزار تن و 2 واحد احیاء مستقیم هر یک به ظرفیت 800 هزار تن در سال، به فعالیت خود ادامه می دهند. علاوه بر این، برنامه احداث توسعه فولادسازی و نورد، در حال پیشرفت است و انتظار می رود که جایگاه شاخصی در شرق کشور به دست آورد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0